טכנולוגיהסייבר

העתיד כבר כאן: מכללת Ecom למקצועות היי-טק, מציעה לסטודנטים ללמוד סייבר תוך פחות מ10 חודשים בעזרת משקפי מציאות מדומה (VR).

כתבה פרסומית

חושבים לפתח קריירה חדשה או לעשות הסבת מקצוע? רוצים להשתלב בתחום ההיי-טק בזמן קצר במיוחד ובו זמנית לזכות בתואר גיבורי העל של החברות והארגונים הגדולים בישראל? על פי אתר אולג'ובס השכר הממוצע של מאבטח סייבר בישראל הוא 20,269 ש"ח. הכירו את התחום שבו המעסיקים לא רק נלחמים על העובדים אלא גם משלמים להם משכורות עתק אחרי מסלול לימודים של 10 חודשים, מהסלון בבית בעזרת משקפי (VR).


בדיוק כמוכם, גם אנחנו היינו סקפטיים וסירבנו להאמין שבתוך מספר חודשים, ללא פסיכומטרי או תואר אקדמי, כל אחד ואחת יכולים לקבל תעודה של מומחה בתחום הנחשב לאחד התחומים המבטיחים של העשור בארץ ובעולם, להשתלב בהיי-טק בזמן קצר כל כך, להרוויח משכורות עתק. לקבל את התנאים הכי טובים בשוק ועוד להתקבל להרווארד בסיום הלימודים? האמת שהרמנו גבה.

לאחר תחקיר מעמיק גילינו מקצוע שגם יאפשר לכם להיות גיבורי העל של העסקים והחברות בארץ ובעולם, גם ליהנות ממשכורת של חמש ספרות מהגבוהות במשק, ואם יש בכם מספיק מוטיבציה להצליח אולי אפילו תתקבלו לאוניברסיטת הארווארד בארה"ב ותעבדו עם החברות המובילות בעולם. אז אם חשבתם לעשות הסבת מקצוע או לרכוש מקצוע חדש לחיים ולהיכנס לעולם ההייטק יחסית "בקלות", הכתבה הזו יכולה להיות קרש הקפיצה שלכם לעתיד וורוד יותר.

בשנתיים האחרונות תחום אבטחת הסייבר (Cyber Security) פורץ את כל הגבולות ומשאיר אבק לכל התחומים האחרים בהיי-טק, ולגמרי אפשר להבין מדוע. חברות ההיי-טק נואשות להגן על הדבר הכי יקר להם, הדאטה (נתונים) של החברה, כך שאם מתבצעת פריצת האקרים כל החברה יכולה לפשוט רגל. לכן הם מוכנים להשקיע הרבה בהעסקת מומחי סייבר.

עם זאת מה שבאמת הפתיע אותנו זה שממש לא משנה בני כמה אתם, מאיזה מוצא אתם, מה המקצוע הנוכחי שלכם, או אם יש לכם רקע קודם בנושא. לאחר תקופת הכשרה קצרה במיוחד במסלול מזורז תקבלו תעודה רשמית ותוכלו ולהרוויח משכורות שמנות.

אז איך זה אפשרי ולמה המעסיקים בהיי-טק יעשו הכל כדי להעסיק מומחי סייבר?

בשנים האחרונות התקפות הסייבר על חברות ואירגונים בכל רחבי העולם עלו באופן דרסטי. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת מאפשר להאקרים המתוחכמים לשים את ידם על מידע אישי רגיש במיוחד של חברות אלו (בדרך כלל מידע על המשתמשים והלקוחות שלהן) ולהשתמש בו לדרישת כופר, שימוש זדוני, פריצה לחשבונות, ומה לא. 

אז אם בעבר רק חברות ענק כמו גוגל, מייקרוסופט, פייסבוק, ופייפאל היו זקוקות נואשות להגן על המידע של המשתמשים שלהן, בימים אלו מאות ואלפי חברות בישראל ובעולם מעוניינות לגייס עובדים שיעזרו להן להגן על המידע הרגיש, והן לא יבחלו באמצעים על מנת לגייס כל עובד ועובד לתחום, והן גם מוכנות לשלם כהוגן.

לאור המצב, נוצרה תחרות מטורפת וביקוש כה גבוה לעובדים בהיי-טק שהביאה את החברות הללו להתחרות ביניהן על גיוס עובדים. תחרות שהובילה להשקעות של מאות אלפי דולרים בקמפיינים לגיוס עובדים כגון שלטי חוצות ענקיים באיילון ופרסים של עד $20,000 במבצע גיוס של "חבר מביא חבר".

אז נכון, ההאקרים תמיד לקחו חלק בפעילות הענפה של פריצה למידע מוצפן ברשת, אך בתקופה הנוכחית שבה מעל 95% מהמידע מועבר ונשמר באופן דיגיטלי בענן, המידע שלנו הפך לרגיש והוא חשוף להאקרים ופורצים הרבה יותר מבעבר.

האם פריצות האקרים זה דבר שבשגרה? מה האקרים עושים עם המידע הרגיש? כדי לענות על השאלות האלו יצאנו לשטח לרמת החייל בתל אביב לפגוש את בן סיבוני מנכ"ל ומייסד מכללת "Ecom" המוכרת על ידי משרד העבודה כמכשירת מומחי הסייבר של העתיד.

היי בן, אז ספר לנו מה יש להאקרים ופורצים לעשות עם המידע הרגיש של חברות ההיי-טק?

"מה שהרבה אנשים לא מבינים זה שמה שקורה מאחורי הקלעים בתחום הזה ברוב המקרים לא נחשף לציבור בכלל. במקרים טובים האקרים רוצים כופר שעלול למוטט את כל החברה. במקרים אחרים הם פשוט גונבים את הדאטה.״

וואו מעניין, מה למשל אפשר לעשות עם מידע שכזה?

"יש כל כך הרבה דברים שהם יכולים לעשות עם המידע הזה. דיברנו על כופר, אז יש האקרים שיבקשו כופר של מאות מיליוני דולרים כדי להשיב את המידע לפני שהפריצה תצא לתקשורת ותפיל את החברה בבורסה. יש כאלה שינצלו את את המידע בעצמם (לדוגמא בפרטי כרטיס אשראי של לקוחות החברה, פרטים אישיים, וכו'), או אפילו למכור את המידע לחברות מתחרות. יש חברות רבות שכל המודל העסקי שלהן מתבסס על דאטה, המוכרות ביניהן אלו פייסבוק וגוגל, אך לא מעט חברות אפליקציות גם כן הדאטה של המשתמשים היא הנכס החשוב ביותר בחברה"

איפה נכנס התפקיד של לוחם הסייבר בהתקפה שכזו?

"התפקיד של לוחם הסייבר הוא להגן על המידע הזה. מה שאומר שהוא חייב להיות קצת האקר בעצמו ולדעת וגם לחשוב תמיד צעד אחד לפני ההאקרים המתקדמים בעולם. או בקיצור, להבין את הראש ה-"קרימינלי" ולדעת בדיוק את המהלכים שהאקרים יכולים לתכנן בכל רגע נתון."

נשמע כמו מקצוע מאוד מעניין ומאתגר. אבל להיכנס לתחום ההיי-טק לאחר הכשרה קצרה של פחות מ-10 חודשים נשמע קצת הזוי לא?

"נכון שזה נשמע קצת הזוי אבל עכשיו זה המצב. מי יודע מה יהיו הרגולציות בעתיד אבל נכון לעכשיו כל אחד ואחת שרוצים להשתלב בהיי-טק יכולים להגיע אלינו לקורס מומחי סייבר, לקבל תעודה מוכרת של משרד העבודה תוך פחות מ-10 חודשים ולהתחיל לעבוד בחברות הגדולות במשק כמומחי אבטחת מידע"

מדהים. ובאמת אפשר להגיע למשכורות כאלה כל כך מהר?

"לגמרי. אבל אתה לא חייב להאמין לי, אני מזמין אותך לפתוח את אתר אולג'ובס (AllJobs) או כל אתר דירוג שכר אחר ולבדוק בעצמך. השכר הממוצע של מאבטח סייבר הוא מעל ל20 אלף ש"ח ויכול להגיע ל-30,000 ש"ח ויותר תוך פחות משנתיים. האמת שאני ממש לא מתפלא. התפקיד של מאבטח סייבר חשוב מאוד ויש לו משמעות גדולה מאוד בכל חברה או ארגון. המחסור במומחי סייבר גורם לכך שדי בקלות מתקבלים לעבודה בסיום הקורס. זה תפקיד מאתגר ומעניין וכולם בחברה "עושים כבוד למי שנכנס לתפקיד."

תגיד דיברת קצת על לימודים בהרווארד ארה״ב. תסביר על זה.

"עבדנו קשה מאוד כדי לפתח קשרים מאוד מעמיקים עם ראשי האוניברסיטאות בארצות הברית, והארוורד היא הטובה ביותר כמובן. כחלק מהפרוייקט המטורף הזה של הכשרת הדור הבא של מומחי סייבר בישראל החלטנו שאנחנו חייבים להביא בשורה חדשה ובאמת לדחוף את התלמידים שלנו קדימה בכל הכוח. אז לא רק שאנחנו מלווים את התלמידים שלנו יד ביד בדרך שלהם להתקבל לחברות הגדולות במשק, המצטיינים שלנו מקבלים קורס מהרווארד ובסיומו תעודה מאוניברסיטת הרווארד העולמית . אף מכללה אחרת לא מציעה דבר אפילו קרוב לזה."

איך מתנהל הקורס במכללת איקום למשל?

"כל סטודנט שמתחיל את הקורס שלנו מקבל משקפי (VR) בעזרתן הוא יכול לצפות בקורס. הקורס עצמו מועבר בשידורים חיים באיכות צפייה וחווית למידה שלא נראתה לפני כן. הלמידה מערבת את כל החושים ועוזרת לסטודנט להישאר מרוכז, ערני ולקלוט טוב יותר את החומר הנלמד. בנוסף, אנחנו שמים דגש גדול מאוד על תרגול מעשי. משך הקורס הינו 10 חודשים, 2 מפגשים בשבוע, 5 שעות כל מפגש. כמובן שניתן לצפות בהקלטות למי שלא היה נוכח בשיעור״

בוגרי קורס אבטחת סייבר לאחר מסלול הכשרה מהיר של מכללת "איקום"

שמע, נשמע מעניין. אז איך בעצם נרשמים לקורס ומתחילים את התהליך?

"קודם כל אני שמח שהחלטת לחקור עוד על התחום הזה וזיהית את הפוטנציאל, זאת באמת תקופת זמן שבה המעסיקים יצאו מגדרם כדי להעסיק מומחים בתחום, אז אפשר להגיד שכל הקודם זוכה. לגבי ההרשמה, מי שרוצה לבדוק אופציה להרשמה ולקבל עוד פרטים או לשאול שאלה, שישאיר פרטים אצלנו באתר ויועץ לימודים שלנו יצור איתו קשר בהקדם.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button