לייף סטייל

היתרונות של פעילויות גיבוש צוות

בעלי עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להפוך את החברה שלהם לרווחית ומצליחה יותר, ועובדים חדורי מוטיבציה יכולים לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. אבל איך אתה מניע את העובדים שלך?

פעילויות גיבוש צוות ומגורים הם אחת הדרכים לגרום לצוות שלך לעבוד יחד ולממש את הפוטנציאל שלהם. הרבה עסקים מתעלמים מתרגילי חיבור צוותים או בגלל ההוצאות או עלות הזמן שהיא כרוכה בה, אבל החברות המצליחות ביותר מנצלות זאת במלואן וקוצרות את הפירות בטווח הארוך.

על ידי הערכת הצוות שלך ועידוד פיתוח מיומנויות ושיתוף פעולה, כל קבוצת עסק או ספורט תשגשג.

כאן אנו חושפים כמה מהיתרונות של פעילויות בניית צוות שאתה יכול לצפות לראות לאחר מכן.

13 יתרונות של פעילויות גיבוש צוות

1 – תקשורת טובה יותר

תקשורת בין הצוות והמחלקות היא המפתח להצלחה. תרגילי בניית צוות מעודדים את הצוות לתקשר אחד עם השני כדי להשלים משימות ולפתור בעיות. על ידי הכנסת אנשים לסביבה מהנה ומרגיעה מחוץ למקום העבודה, תעודדו את כולם להירגע, להיות עצמם ולהיפתח לאחרים.

דוגמה לפעילות לעידוד תקשורת משופרת תהיה הליכה בקרשים שבה כל חבר בצוות חייב לתקשר ביעילות על מנת ללכת בסנכרון.

2 – פרודוקטיביות מוגברת

תקשורת ושיתוף פעולה טובים יותר יהיו בעלי השפעה חיובית על רמות הפרודוקטיביות. על ידי עבודה משותפת על מטרה משותפת, כפילות העבודה פוחתת, יש פחות חיכוכים והתנגדות, ולכן תפוקה טובה יותר מכל איש צוות.

זוהי אחת המטרות המבוקשות ביותר שמעסיקים מחפשים להשיג כאשר לוקחים חלק בפעילויות גיבוש צוות.

3 – שיפור המורל

אחד היתרונות העיקריים של פעילויות גיבוש צוות הוא שיפור המורל במשרד. כוח אדם נלהב וחיובי שמרגיש שדואגים לו ישדר את התחושה הזו בכל המשרד, וייצור סביבה שנעים וכיף לעבוד בה.

תרגילי צוות ומשחקים המשפרים את המורל יכולים לעזור לשבור מחסומים בין עובדים ולתת רעיונות לבוסים כיצד ליצור ולשמור על אווירה טובה במשרד.

4 – עלייה במוטיבציה

נטילת חלק במשהו חדש ומרגש כמו תרגיל חיבור צוות מגביר את המוטיבציה של הצוותים מכיוון שהם יודעים שדואגים להם ויזכו לתגמול על עבודתם הטובה.

עלייה זו במוטיבציה אמורה לעזור לשפר את רמות הפרודוקטיביות, המורל והביטחון האחד ביכולתו של זה.

5 – תכונות מנהיגות

מעסיקים ומנהלים יכולים לזהות מנהיגים בתוך כוח העבודה תוך שהם לוקחים חלק בפעילויות של בניית צוות כשהם לוקחים שליטה על משימות פתרון בעיות ועובדים בצורה חיובית עם ומעודדים חברים אחרים בצוות.

בזמן שהם לוקחים חלק במשחק קבוצתי כמו 'משחק צורת כיסוי עיניים', מנהיגים יתקשרו ביעילות עם כולם וימצאו פתרונות כדי לקבל את התשובות הנכונות.

6 – מעודדים יצירתיות

פעילויות כמו בניית רפסודות מעודדות את הצוות לחשוב ולהיות יצירתי תוך כדי עיצוב הרפסודה שלהם שחייבת לצוף על המים. עידוד כוח העבודה להיות יצירתי ולהשתמש ביוזמתם יכול להיות בעל השפעות מדהימות על הארגון מכיוון שהצוות ירגיש אמין לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות לבעיות פוטנציאליות.

רעיונות טריים יכולים להקדים את החברה ופותחים מגוון רחב של אפשרויות.

7 – עלייה ברמות הביטחון

ימי גיבוש צוותים יכולים להגביר את הביטחון האישי של העובדים וגם את האמון ביכולות של עמיתם. עלייה בביטחון תיתן לכוח העבודה שלך את האומץ הפנימי להביע רעיונות חדשים ולתלות באחרים בקבוצה כדי להיות מסוגלים להשלים משימות הנחוצות כדי להפוך חברה למצליחה.

8 – שיפור בבריאות הנפש

אתגרים בפתרון בעיות ופעילות גופנית טובים לבריאות הנפשית של אנשים. על ידי הוכחה שאתה מסוגל להשלים אתגרים תזכה לחיזוק עצום בביטחון עצמי ובהערכה העצמית.

יציאה ולקחת חלק בפעילות גופנית היא גם דרך מצוינת לנקות את הראש ולהרגיש בריא יותר שתהיה לה השפעה רבה על הבריאות הנפשית של האדם.

פעילויות בחוץ מועילות לבריאות במובנים רבים כולל הפחתת מתח וחרדה, וזה יעזור להפוך את הצוות לפרודוקטיבי הרבה יותר במקום העבודה.

9 – בריאות גופנית משופרת

לתת לצוות שלך יום מחוץ למשרד שבו הם לא יושבים ליד השולחן כל היום היא דרך מצוינת לקדם שיפור הבריאות הגופנית. פעילויות גיבוש צוות הן הרבה יותר פעילות מהקלדת מיילים ושיחות טלפון כל היום!

עסקים לא יכולים לתפקד אם לצוות העובדים שלהם חסרים ימים כי הם חולים פיזית ולכן חשוב לקדם בריאות גופנית טובה באמצעות בניית צוות.

לחץ כאן כדי לקרוא את היתרונות הבריאותיים של שיט בקאנו וקיאקים.

10 – אחריות

במשחק בניית צוות, כל חבר צוות צריך לתרום אחרת, הם מאכזבים את הקבוצה. משחקי צוות מחזקים את האחריות שיש לכולם, ובתקווה זה יתבטא במקום העבודה.

11 – אמון

היכרות אישית עם עמיתיך לעבודה עוזרת לפתח אמון. זהו יתרון מרכזי של פעילויות בניית צוות, שכן אנשים במקום העבודה יכירו אחד את השני יכולות ותחומי עניין, מה שיוביל לשיתוף פעולה טוב יותר עם משימות ולשיפור המורל.

12 – כבוד

תוך כדי עבודה משותפת על משימות פתרון בעיות ומשחקי צוות, מתקבלת רמה של כבוד בין העובדים מכיוון שהם יכולים לראות שהקולגות שלהם שם כדי לעזור להם והם גם יכולים לזהות כישורים ואיכויות שיש להם אחד לשני.

13 – הרבה כיף!

יצירת סביבה מהנה בין עמיתים וחברים לצוות יכולה לעזור בכל כך הרבה דרכים, החל מתחלופת צוות וימי מחלה ועד לפרודוקטיביות ובתמורה, לרווחים. בניית צוות היא כיף גדול וזו דרך מצוינת לצוות לראות צד אחר של עמיתיהם שהם לא רואים בדרך כלל בעבודה.

כפי שאתה יכול לראות, פעילויות גיבוש צוות הן לא רק ליום עליז מחוץ למשרד – הן למעשה חלק מהותי מהעסק ודרך מבריקה להניע את הצוות שלך.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button