תרבות חינוך

היתרונות המשמעותים בללמוד קורס אנגלית אונליין ובקורסי אונליין בכלל!

קורס אנגלית אונליין הפך בשנה האחרונה לחלק בלתי נפרד מלימודי היום יום שלנו, בכללי לימודי אונליין הפכו לפופלרים, בואו נבין למה.

מה קרה לשגרה שלנו בשנה האחרונה? ואיך הצלחנו להרוויח לימוד אנגלית באינטרנט בעקבותיה?

בשנה האחרונה השגרה שהכרנו השתנתה לחלוטין. מה שידענו התהפך מקצה לקצה. אם בעבר מפגשים עם חברים ומשפחה היו חלק רגיל בשגרה, הקורונה לימדה אותנו ששום דבר הוא לא מובן מאליו. לפתע, נאלצנו להעריך כל דבר שלפני כן היה נראה לנו "לגמרי לגיטימי". פתאום הורים חווים מה שסגל החינוך חווה מידי יום, פתאום לפגוש את סבתא צריך להיות מתוזמן, מדויק וזהיר יתר על המידה, פתאום הכל השתנה. 

מה שהכרנו עד היום הפך להיות נדיר, ואנו נאלצים מידי יום להתרגל לתנאים וצורות חיים שונות. 

מה לא השתנה?  כמעט כל הרכישות שלנו מתנהלות כעת באינטרנט. אנו רוכשים מצרכים, בגדים, בתים, רכבים ואפילו חברות באונליין! פגישות עסקים של החברות הכי גדולות בשוק עברו לאינטרנט! מורות פרטיות מלמדות מרחוק! מפגשים עם משפחה שגרה במרחק של 20 דקות נסיעה כבר עברו לשיחות וידיאו!

ואחד הדברים שהכי השפיעו לנו על שגרת היומיום, אם לא הכי השפיע, היא צורת הלימוד שהשתנתה גם היא. ממפגשים פרונטליים ואקטיביים עברנו למפגשים פאסיביים באונליין… ונחשו מה!? הרבה מהמפגשים שאני חווה מתקדמים בעיקר באנגלית מדוברת, כן!!

אם עוד לא קראתם על השיטה של ספיזי, הנה כמה נקודות נוספות כפי שנכתב בישראל היום.

אז מהם היתרונות של לימוד באונליין?

1.     ללמוד מכל מקום בעולם – כשאנחנו לומדים קורס באונליין  קיימת לנו האפשרות ללמוד מכל מקום בעולם! הרי בסופו של דבר, כל מה שאנחנו זקוקים לו הוא אינטרנט. כיום, אפשר למצוא אינטרנט בכל מקום. בבית הקפה שבסוף ברחוב, בספסל שבתחנת האוטובוס ואפילו בחוף הים! 

2.     ללמוד בכל זמן שנוח לנו – לרוב, בקורסי האונליין אנו נקבל שם משתמש וסיסמה שיאפשרו לנו להכנס לתוכנית שבדרך כלל מוקלטת מראש. צורה זו, מאפשרת לנו ללמוד בכל זמן שנוח לנו. אנחנו המחליטים. נוכל ללמוד בבוקר לפני שמתלבשים לעבודה, בהפסקת הצהריים, בסוף היום כשהילדים ישנים ואפילו נוכל להקשיב לשיעורים בזמן הנסיעה. 

3.     רמת קורס מקיפה – קורסים אינטרנטיים מציעים מגוון רחב של צורות ורמות לימוד שונות, דבר המאפשר לתלמידים לוודא כי הם מתקדמים בכיוון הנכון ולא מדלגים על רמות למידה ושלבים אותם הם צריכים לעבור. 

4.     בקצב שלכם  – למידה באונליין מאפשרת לכם ללמוד בקצב שלכם. אתם בוחרים כמה שיעורים לעבור ביום וכמה תרגולים לבצע. הקורסים בדרך כלל לא מוגבלים בזמן ולא מציבים לכם החלטות. מה אם קמתם יום אחד והרגשתם לא טוב? מה אם אין לכם חשק ללמוד כי חזרתם עייפים מהעבודה? בקורסים כאלו אין שום בעיה כזו! מתי שמתאים לכם, בקצב שמתאים לכן, היכן שמתאים לכם – הקורס שם.

5.     תרגול אינסופי – תרגול חשוב מאד להגשמת המטרות שלכם. קורסים באונליין מאפשרים לכם תרגול חוזר כל הזמן! מאחר והקורסים לרוב מוקלטים, אתם יכולים להקשיב לאותו השיעור מספר פעמים, ללא הגבלה, עד שתרגישו שהבנתם הכי טוב.

6.     תוכן מקיף יותר – בהשוואה לקורסים פרונטליים, בהם מנסה המרצה לדחוס כמה שיותר מידע בהיקף השעות שהוגדר לו ובהתחשב בשאלות התלמידים, תקלות טכניות וכל מה שנלווה לשיעור פרונטלי, בקורסים אינטרנטיים המרצים בדרך כלל מוקלטים מראש בצורה המאפשרת להם ללמד את כלל החומר הרלוונטי בצורה מסודרת בשיעור – ללא הפרעות!

7.     מענה וליווי של מרצים – בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, גם בקורסי האונליין קיים מענה של מרצים ולפעמים נגיש הרבה יותר! מכירים את החשש לפנות למרצה פנים מול פנים? או את החשש למצוא את המרצה פנוי? בקורסי האונליין אין את זה! המרצה נמצא בעברו השני של המחשב, בשעות מוגדרות בהן תוכלו לשאול שאלות לקבל הכוונה בהתאם לבקשתם.

8.     הבחירה בידיים שלכם – בקורסי הלימוד באינטרנט אתם יכולים לבחור מה תרצו ללמוד. אם יש שיעור שלא נראה לכם? דלגו (כמובן אם הוא לא קריטי לתהליך הלמידה). אם יש נושא שיותר מעניין אתכן? תחקרו עליו עוד! החומר של הקורס מפורסם עוד בשלב ההתחלה, בסילבוס. לכן תוכלו בטרם עת להחליט האם התוכן מעניין אתכם.

9.     יותר זול – אין מה לעשות, קורסים באינטרנט דורשים פחות הוצאה לחברה מה שמוביל להוזלה במחיר הקורס. אין הוצאות שוטפות על מרצים, דפדפות, כלי כתיבה, ספרים, חדרים, חניה וכו'. על כן, מחיר הקורס זול יותר ונגיש לקהל רחב יותר!

10.  עדכני וירוק – אם כבר אנחנו מעוניינים לשמור על העולם, מה טוב יותר מלחסוך בדפים, בדלק, בפלסטיק ובזמן?  קורסי האונליין הם קורסים ירוקים שמאפשרים חווית למידה שונה וירוקה. 

אז עכשיו כשהבנו שלקורסי אונליין יתרונות רבים ומגוונים… 

מדוע ללמוד קורס אנגלית אונליין?

אני אבקש מכם להיזכר מתי בפעם האחרונה היה לכם זמן לשבת ללמוד? בצורה מסודרת? מרוכזת? בלי דאגות על הראש? רובכם בטח נזכרים בתקופת התיכון חסרת הדאגות. 

היום, כשלכל אחד מאיתנו יש את שגרת היומיום שלו, דאגות עבודה, משפחה ודאגות אחרות שמעסיקות אותנו, אנחנו אוהבים להאמין שאין לנו "מספיק זמן" לא משנה כמה זה חשוב. 

אז האם באמת קיים דבר כזה "אין לי זמן" להקדיש לשיפור האנגלית שלי?

מי מאיתנו לא רוכש באינטרנט? מי מאיתנו לא אוהב לטייל בעולם? מי מאיתנו לא היה רוצה להרגיש בטוח בעצמו לתקשר עם הסביבה בחו"ל? מי מאיתנו לא משתמש ברשתות החברתיות? מי מאיתנו לא מקשיב לשיר או צופה בתוכנית טלוויזיה או סרט באנגלית? עם סיטואציה אחת לפחות אתם יכולים להזדהות.

רובנו כבר מבינים את חשיבות השפה האנגלית בחיי היומיום שלנו; השפה האנגלית מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו.

זמן כבר לא מהווה בעיה, ואפשרות הבחירה היא בידיים שלנו. באונליין, אנחנו מחליטים מתי ללמוד, איפה ללמוד, מה וכמה ללמוד! זה כל כך פשוט!

אז בואו נענה על השאלה למה ללמוד קורס אנגלית באונליין? 

בנוסף לכל היתרונות שציינו מקודם, ומעבר לנוחות הלמידה המפתה שמאפשרים לימודי אנגלית אונליין בכלל… לקורסי אנגלית אונליין עוד שני יתרונות משמעותיים.  

כאשר אנו מעוניינים ללמוד שפה, ובמיוחד אנגלית, עלינו להשקיע זמן רב בתרגול, בחשיפה שלנו לשפה ובשיפור מתמיד (בשונה ממקצועות אחרים בהם התרגול הוא לא חלק משגרת היומיום). 

על מנת שנוכל לשפר את האנגלית שלנו עלינו לתרגל מידי יום, מספר פעמים, ולהיות חשופים לשפה כמה שיותר. קורסי האנגלית באונליין מאפשרים לנו להיות חשופים לשפה בצורה כזו שלא תתיש אותנו. 

בואו נודה באמת, שיעור פרונטלי של שעה וחצי ללא הפסקות מרגיש לנו כמו נצח! וכשהוא סוף סוף נגמר למי יש כוח להשקיע עוד? לתרגל עוד? כל מה שאנחנו רוצים לעשות זה להיכנס לרכב, להגיע הביתה ולהיכנס למיטה. 

יתרון משמעותי ראשון

כשעושים קורס אנגלית אונליין התשישות הזו נחסכת מאתנו. קיימת לנו האפשרות לבחור מתי יהיו לנו הפסקות, כמה הפסקות, מה יהיה אורכן, האם אני רוצה ללמוד וכמה אלמד היום. כמו כן, קל הרבה יותר להתרכז שאנחנו מתחברים לשיעור שמים אוזניות ומנקים את עצמנו מהעולם שמסביב, בשונה משיעורים פרונטליים בהם יש כל כך הרבה גירויים שמפריעים לנו להתרכז.

יתרון משמעותי שני

בקורסי האנגלית באונליין, נמצאים מרצים המלווים אותנו לאורך כל התהליך, אשר זמינים בשעות מסוימות (כך שלא נצטרך "לרדוף אחרי המרצה") ונותנים מענה לכל שאלה, הכוונה, ייעוץ ותהיה שיש לתלמידי הקורס. דבר זה מאפשר לתלמידים לשפר את ביצועיהם בצורה משמעותית ומהירה הרבה יותר.

יתרון שלישי ואולי הכי חשוב בעיניי


השנה היא שנת 2021 ואמא שלי עדיין מתקשרת אליי בוואטספ חסרת אונים לחלוטין לוחצת על כפתורים ומסתבכת, ולמה?! כי היא פשוט לא למדה להסתדר איתו ותמיד נמנעה מללמוד.

עצם הלמידה באינטרנט אונליין (לא רק קורס אנגלית) מקנה חווית למידה מצויינת למי שמתקשה! ולרוב גם לכל קורס שמכבד את עצמו יש גם מענה של תמיכה טכנית שתמיד ישמחו לעזור למי שמרגיש שהוא טיפה לא מצליח או איבד את עצמו בטכנולוגיה. לכן מעבר לקורס האנגלית יש בלימוד הזה את הרווח של היכולת ללמוד בעידן החדש (שרק מתחיל). ועם זה כמובן שמגיעה גם משמעת עצמית שגדלה בעקבות הצלחות קטנות ונשנות שאנחנו מרגישים (אבל זה כבר נושא שלם של מוטיבציה, עדיף שנשמור את זה ליום אחר…)

לסיכום, לקורסי למידה באונליין יש יתרונות נוחים מאד המאפשרים למידה נוחה יותר, זולה יותר, אפקטיבית ועניינית לתלמיד. עם זאת, לקורסי האנגלית באונליין יש שני יתרונות מאד חשובים שעלינו לקחת בחשבון כשאנו מעוניינים ללמוד שפה:  ריכוז גבוה יותר וזמינות מרצים.

לסיכום, לקורסי למידה באונליין יש יתרונות נוחים מאד המאפשרים למידה נוחה יותר, זולה יותר, אפקטיבית ועניינית לתלמיד. עם זאת, לקורסי האנגלית באונליין יש שני יתרונות מאד חשובים שעלינו לקחת בחשבון כשאנו מעוניינים ללמוד שפה:  ריכוז גבוה יותר וזמינות מרצים.

אז בעצם, למה לא ללמוד אנגלית באונליין?

להצטרפות לתוכנית הלימודים של ספיזי לחצו כאן.

דנה בן חיים

סטודנטית להוראה וחינוך באנגלית, וטיפול בעזרת בעליי חיים. מורה פרטית לאנגלית ומנטורית מקצועית בקורס "speasy" ו"all-en" שדרכה עברו למעלה מ1000 תלמידים! ובעבר קצינת ת"ש ומפקדת על 10 מש"קיות ת"ש בחיל האוויר ומשרדה קיבל אות הוקרה והצטיינות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button