בריאות וספורט

איך למדוד אחוזי שומן?

בפוסט של היום אני רוצה להסביר לכם איך למדוד אחוזי שומן. איזה דרכים יש לנו למדידת אחוזי שומן? מה הדרך הכי מדוייקת? ואיך אני ממליץ לההסתכל על הכל? בואו נתחיל!

מה הדרך הכי מדוייקת למדוד אחוזי שומן?

קיימים המון דרכים למדידת אחוזי שומן כמו דרכים כמו Dexa scan , bod pod , hydrostatic weighing   ועוד הרבה. מדידות אלה דורשות ציוד מיוחד ועולות לא מעט כסף לפעמים. והאמת, יש כאלה האומרים שהן לא מדויקות כמעט בכלל.  

לכן הדרך הכי טובה שאנו מכירים למדידת אחוזי שומן היא בעזרת הקליפר.  קליפר הוא כלי שאפשר לקנות באינטרנט והוא בעצם מעיין צבט שעוזר לנו למדוד את הכפלים של העור שלנו.

בעת המדידה אנחנו בעצם בודקים את עובי הכפל של העור שמתאר את כמות השומן שנמצא מעל השרירים שלנו ומכסה ומטשטש אותם. שומן זה נקרא subcutaneous fat. ואנחנו רוצים להיפטר ממנו או לפחות מחלק גדול ממנו (תלוי) בטווח הרחוק. 

הקליפר הוא לא מאוד יקר, ובעזרתו תוכלו למדוד את אחוזי השומן שלכם בכל זמן שתרצו.

עכשיו, לשימוש נכון בקליפר נדרשת מיומנות רבה בכדי להצליח לחשב מספר מדויק.  לכן אני ממליץ להיעזר בהתחלה במישהו מקצועי שיכול ללמד אתכם למדוד או שימדוד לכם.  

אחרי שתבינו איך למדוד את אחוזי השומן שלכם בעזרת הקליפר, או שתקבלו מאדם מקצועי תשובה לגבי אחוז השומן שלכם בהתבסס על המדידה שהוא ביצע עליכם, תוכלו לדעת מהו אחוז השומן שלכם. כך תוכלו לעקוב אחר אחוזי השומן שלכם מחודש לחודש ולדעת באופן יותר מדויק לקבל החלטות בנוגע למסה שלכם או לחיטוב שלכם.

לאחר כל זה, אני ממליץ למדוד את אחוזי השומן שלכם בעזרת הקליפר כל 1-2 שבועות.

כבר ראיתם את התוכנית המהפכנית שלנו?

לחצו על הקישור לצפייה ב – תוכנית האימונים של מאסלו.

בעזרת מדידה ויזואלית. גם בעזרת המדידה הוויזואלית ניתן למדוד  אחוזי שומן. ההשוואה בין התמונות מאפשרת מדד כלשהו.

אם צילמתם תמונות בהפרש של 3 חודשים, תוכלו לראות בערך כמה עליתם באחוזי השומן שלכם בין התמונות או כמה ירדתם.

דעו שיש בגוגל תמונות המתארות אחוזי שומן שונים ואתם יכול להשוות את התמונות הללו לתמונות שלכם ולשער מה אחוז השומן שלכם. 

אני באופן אישי לא אוהב להסתכל על אחוזי שומן יותר מדי. סיבה אחת לכך היא מכיוון שזה עלול לתעתע בנו. יש אנשים שנראים מדהים.

הם כל כך מרוצים מאיך שהם נראים. הם חטובים, גדולים וחזקים אבל ברגע שהם עושים בדיקת אחוזי שומן והם רואים שהם 15% הם אומרים " אחי אני שמן" כאשר לפני המדידה הם הרגישו מצוין עם המראה שלהם.

לכן כל עוד אתם בעלי אחוז שומן בריא, אם אתם מרגישים טוב עם המראה שלכם המספר לא משנה כלום. לכן תזכרו שאתם לא מנסים להשיג את המספר (אחוז השומן) אלא את המראה.

זהו! אני מקווה שלמדת דבר או שניים חדשים בנוגע לאחוזי שומן. לעוד מאמרים בנושא אתם מוזמנים לעבור לאתר שלנו הבלוג של מאסלו.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button