הקשב חייל! כך תוכל להתברג להייטק תוך 140 יום גם אם אין לך פסיכומטרי

כתבה פרסומית

כל יום אלפי צעירים משתחררים מהצבא ומחפשים את דרכם המקצועית בתחום הנחשק והמשתלם ביותר כיום- הסייבר, חלקם יהו מדאג"ים חלקם היו טבחים מצוינים, וחלק היו עובדי רס"ר, המשותף ביניהם הוא הרצון הגבוהה שלהם לא רק להבטיח ביטחון כלכלי ותעסוקתי לעתיד שלהם אלא גם לעבוד בעבודה מרתקת שתאפשר להם לחיות ברמת חיים גבוהה והכי חשוב להיות מאושרים ומסופקים כל בוקר כשהם קמים מהמיטה. 


המקצוע המבוקש בהייטק - הסבת מקצוע?
המקצוע המבוקש בהייטק – אבטחת מידע, סייבר.

למה סייבר מקצוע מס' 1 בביקוש? האם זה בכלל אפשרי? ואם כן אז למה לא כולם בהייטק?

נפגשתי במגדלים הגבוהים של עזריאלי עם דן ונונו מנכ"ל ICS- Smart College שפילח את דרכם של עשרות אלפי צעירים בלי פסיכומטרי וניסיון, להתברג במשרות המובילות בסייבר.
על מנת לשאול אותו את השאלות הקשות והנוקבות ביותר על התחום החם שמשפיע משמעותית על החיים של כולנו.

צהריים טובים דודי, אני חייב להגיד שאני סקרן, מה יש בתחום ההייטק שהצעירים רצים אליו בבהלה?

״זה לא מה יש בהייטק, אלא זה איזה עתיד הם מבטיחים לעצמם דרכו, אני אדבר איתך דוגרי, היום הצעירים עם מודעות עצומה ושאיפות הרבה יותר גבוהות ממה שהיה פעם, אם פעם חיפשת להיות רופא כדי לקבל משכורת גבוהה, היום הצעירים לא מסתפקים רק בזה, הם רוצים להבטיח רמת חיים גבוהה שלא תלויה בחופשים מיוחדים או בחגים, ואת זה הם מקבלים בהייטק, החל מטיסות לחו"ל כל כמה חודשים, מתחמי ארוחות שף כל צהריים, ביקורי ספא על חשבון החברה, וכן הם עפים על המתנות בהייטק, תגיד לי אתה איזה פראייר היה מפספס מקום עבודה שמביא לך לחג אייפון ואיירפודס מתנה?

מתוך אתר jobinfo.co.il

רבים רוצים להגיע לחברות ההייטק אבל לא יכולים לעצור הכל ל 4 שנים. יש תחומים בהייטק שאפשר ללמוד ולהתחיל לעבוד תוך מספר חודשים ולהגיע למשכורות הגבוהות שהייטק מציע? או שזו רק המצאה? 

״בוודאי שאפשר והיום חד משמעית אני ממליץ על סייבר, אין ספק זה הפך להיות הענף הכי נחשק בהייטק, ובצדק. הביקוש בשמיים ורק גדל משנה לשנה , חברות הייטק וסטארטאפ מחפשות כל הזמן מומחי סייבר איכותיים וזוהי הסיבה שהן מוכנות לשלם כל כך הרבה כבר מהיום הראשון שלך בעבודה וכבר אחרי ותק קטן של 5 שנים תוכל להגיע למשכורת ממוצעת של 30,000 ש"ח ויותר. זה אחד מהתחומים שניתן ללמוד במספר חודשים, לפעמים אפילו מהבית ועדיין לקבל תוצאות טובות ולא יעזור זה פשוט אחד התחומים הכי מסקרנים שיש.

מה זה בעצם סייבר? ואילו חברות צריכות אנשי סייבר?

סייבר (אבטחת מידע) זה בעצם הגנה על כל המידע שנמצא ברשת וכולל בתוכו אחסון/ גישה /עיבוד /העברת נתונים.
עד כה נשמע תמים, אבל חברות הייטק זקוקות לאבטחת מידע וברמה גבוהה ככל הניתן.
בחברה אחת אנשי סייבר חזקים יכלו למנוע מוות של אישה בניתוח לב שהאקרים השתלטו על מכונת האקו שלה,  במכוניות האוטונומיות אבטחת מידע לא טובה תגרום לכך שאדם יוכל לפרוץ לך לרכב ולהסיע אותך לאן שהוא בוחר, במקרה אחר הוא יוכל בקלות לגרום לתאונה ולפגוע בכל הנוסעים ברכב.

הכניסה לעולם המטאוורס תיצור מורכבויות חדשות שלא הכרנו בעולם אבטחת המידע.

כך שהתחום הזה חם, מעניין ומתחדש כל הזמן..

בלי קשר לכמה שהתחום מרתק, בממוצע כל 3.9 שניות מתרחשת פריצה של האקרים. זאת הסיבה שחברות הייטק פשוט נואשות לאנשי סייבר, קשה לי לראות כל כך הרבה עסקים שנבנו בדם יזע ודמעות פשוט מתפוגגים כי לא יכלו להגן על העסק שלהם מפגיעות האקרים ופריצות אבטחה זו גם הסיבה שחברות רבות עושות תחרויות קמפיינים ענקיים כשכל חברה מציעה את המשכורות והתנאים הכי טובים שהיא יכולה לתת, רק כדי שעובדים יבחרו לעבוד דווקא אצלה, 

עצוב להגיד אבל בגלל הביקוש המטורף גם את אנשי הסייבר הפחות טובים 'חוטפים' לעבודה עם משכורות גבוהות. כי פשוט אין להם ברירה אחרת. "

מה דרוש בשביל להתחיל ללמוד סייבר? 

"תראה אם היית שואל אותי את השאלה הזאת לפני 10 שנים הייתי אומר לך שאתה צריך ללמוד תואר ולבוא עם רקע טכנולוגי, אבל המציאות המצחיקה שזה כבר ממזמן לא אישיו, תבין לפי השיטה הלימודים ייחודית שלי אתה לא צריך שום דבר מלבד תושייה ואש בעיניים, אפילו מחשב נייד אתה מקבל מתנה מאיתנו.
החלק האירוני שהיום אפילו סטודנטים של תואר מגיעים אלינו במטרה ללמוד את הפרקטיקה של הסייבר מה שמאפשר להם כבר במהלך התואר להתברג בחברות סייבר במקום לעבוד במלצרות או כמוכר גלידה.

אבל עזוב מה שאנחנו אומרים, אני ממליץ לך לדבר עם חיילים שהתחילו ללמוד סייבר כשחברים שלהם טחנו בורקסים בשקם, איך ללא שום משאבים ורקע טכנולוגי הם הצליחו להבטיח את עתידם התעסוקתי תוך 4 חודשים!

למעשה כל מה שאתה צריך כדי להצליח בסייבר נמצא כבר עכשיו בהישג ידך בלחיצת כפתור

איך אני יכול לוודא שאני באמת אקבל את משרת הסייבר שאני חושק בה?

"משימה מס' 1 שלנו היא לא רק להפוך את התלמידים שלנו למקצוענים בסייבר, אלא גם לשלב אותם בחברות סטארטאפ גדולות במשק, מלבד העובדה שחברות סטארטאפ בקשר איתנו ומחכות 'לחטוף' את התלמידים שלנו.

זה גם המודל העסקי שלנו, תבין על כל תלמיד שאנחנו משיגים עברו את המשרה שהוא חושק בה, אנחנו מרוויחים בין 2000$-6000$, אתה מבין שיש לנו אינטרס משותף ודרמטי להשיג לכם את המשרה שאתם חושקים בה.

אבל תוך 4 חודשים? זה לא הזוי?

"הזוי כמה זה מדהים! הכל התחיל ב 2002 הקמתי חברת הייטק, וכבר אז נתקלתי במחסור עצום באנשי סייבר לי ולחבריי העסקיים, באותה תקופה חברות ענק הפסידו מיליונים רק כי הותקפו מפריצות סייבר,

חיפשתי את הדרך האיכותית ביותר להכשיר אנשי סייבר כמה שיותר מהר, ועם התוצאות האפקטיביות והמקצועיות ביותר, לכן הקמתי מוסד לימודים ICS, העסקתי אנשי מפתח בתחום ומנהלי אנשי סייבר על מנת שילמדו את התאכלס של התפקיד.

לכן במכללה שלנו אתם לא לומדים תיאוריות כמו מכללות אחרות, אתם לומדים טכניקות ייחודיות היישר מליבת הסייבר שלא מלמדים בשום מקום אחר, בנוסף אתם יוצרים קשרים כי המורים שלכם והסביבה שלכם היא לא רק עם קשרים הדוקים בתעשייה, אלא החברה שאתם לומדים בה היא למעשה גם המעסיקה, ושנינו מסכימים שמכאן הדרך לביטחון תעסוקתי הוא .

ויותר מזה כבר מסיום חצי מהקורס חלק מהתלמידים שלנו כבר משיגים את העבודה שחשקו בה, כי לימדנו אותם להביא תוצאות נקודה.

"אם אתה שקורא את הכתבה עכשיו רואה את עצמך עם פרנסה טובה רמת חיים גבוהה וביטחון תעסוקתי כל מה שאתה רוצה נמצא דרך הלימודים שלנו, מלא את הטופס באתר ויועץ לימודים שלנו יצור איתך קשר ויעזור לך להשיג את העתיד שאתה מייחל לו.

בוגרי קורס אבטחת סייבר לאחר מסלול הכשרה מהיר של מכללת "ics"

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button