אינטרנטיזמות

הייטקיסט מבוקש ללא תואר: איך הפכו הישראלים לאנשי הייטק של 5 ספרות בחודש, רק מצפייה בסרטונים?

כל אחד עם ראש על הכתפיים יודע היטב כי העולם שלנו הופך ליותר דיגיטלי בכל יום שעובר, והצעירים שכבר חושבים על העתיד הכלכלי שלהם נוהרים לעבר לימודי ההייטק המבוקשים באוניברסיטאות והמכללות השונות. אך האם התואר הוא חובה? תכירו את "המדלגים" שמשתפת פעולה עם בוגר יחידת 8200, שפותחת לישראלים את שערי הזהב לעולם ההייטק היוקרתי ומשנה להם את החיים מבלי ללמוד 3-4 שנים לתואר, וכל זה בזכות מקצוע חדשני, צעיר ורווחי:

כולנו מודעים לכך. עולם ההייטק הולך וצומח בקצב מסחרר, ואיתו הביקוש למשרות המכובדות (והמפרגנות) של העולם הזה. מאחר ורוב אנשי ההייטק וחברות התוכנה הגדולות מחפשות בנרות את הדור החדש של ההייטקיסטים, רבים מצעירי ישראל נוהרים ללימודי תואר אקדמי במסלולי ההייטק השונים, במטרה להשתלב בעבודה שמשלמת יפה ולהתחיל לבנות את הקריירה המצליחה שלהם כבר בשנות ה- 20 המוקדמות. מה שהרבה מהאנשים אינם מודעים אליו, הוא שכבר הרבה ישראלים השתלבו במשרות נחשבות בעולם ההייטק דרך מקצוע מעניין ומבוקש, שפרץ ממש לא מזמן לתודעה, והשכר ההתחלתי בו עומד על 12,000 ש"ח – פיתוח אפליקציות ומשחקים. החלק הכי מפתיע? כדי ללמוד אותו ממש לא צריך להוציא עשרות אלפי שקלים על תואר. כששמעתי לראשונה על חברת "המדלגים", שהחליטה לשתף פעולה עם המתכנת הבכיר ובוגר יחידת 8200 עמרי גולדברגר, ולהוציא קורס שיעניק לדור הצעיר את אחד ממקצועות ההייטק המבוקשים ביותר כיום ולשלב את אותם בעולם המתפתח והיוקרתי הזה, מבלי שיצטרכו "לבזבז" את זמנו על לימודי תואר, הייתי מפותע, כמו שהרבה מבוגרי הקורס היו בהתחלה.. בכתבה הזו אחשוף בפניכם את מה שגיליתי.

מקור: Scream

אין זה סוד שלהיכנס לעולם ההייטק זהו חלומם הורוד של הרבה מאוד צעירים, מאחר וזה ידוע שהמשכורות של חדשים בתחום מתחילות בבסיס גבוה מאוד (10,000 – 12,000 ש"ח בחודש), תנאי העבודה מעולים וכמובן, כשאתה עובד הייטק יש מסביבך סוג של הילה נוצצת. עם זאת, בדרך כלל תנאי הקבלה למוסדות הלימוד שמכשירים אותם למקצועות ההייטק גבוהים באופן לא שגרתי, מה שמהווה "חומת מגן בלתי חדירה" להרבה צעירים שמעוניינים "להשתחל" לעולם היוקרתי הזה.

כדי לקבל יותר מידע, החלטתי לקבוע פגישה עם נציג מטעם "המדלגים" על מנת לסדר לי את הראש ולהסביר לי יותר לעומק מה עומד מאחורי הקורס שמעניק כרטיס VIP לעולם ההייטק ו"מסדר" לצעירים בישראל את החיים כבר מגיל צעיר, תוך כדי שהוא חוסך מהם לימודים תואר ארוכים ויקרים. במהלך השיחה המרתקת, כל הערפל החל להתבהר ודעתי הפכה לצלולה הרבה יותר, והחלטתי לשתף אתכם, הדור החדש של עולם ההייטק, במה שגיליתי כמהפכת לימודי ההייטק ובמקצוע החדש, המבוקש והרווחי – פיתוח אפליקציות ומשחקים:

כיצד בעצם הגעתם להחלטה לאפשר לאנשים להיכנס לעולם ההייטק כמתכנתים ומפתחי אפליקציות, בלי צורך להוציא תואר?

"העולם שלנו דוהר לכיוון הדיגיטל והביקוש לאנשי הייטק, במיוחד לדור הצעיר יותר, הולך וגדל. היום כל מי שיש לו מקצוע הייטק ביד, יש לו משרה בטוחה שתכניס לו משכורת בסוף חודש, זה כבר ידוע לכולם. הביקוש למקצוע של מפתח אפליקציות ומשחקים רק הולך וגדל, כשהשכר ההתחלתי בשוק מתחיל ב- 12,000 ש"ח לחודש. אממה, יש מן מוסכמות חברתית כזו שכדי להיכנס לעולם ההייטק ולהתחיל לעבוד בו, חייבים ללמוד 3-4 שנים קודם לתואר ולשלם עשרות אלפי שקלים בשביל זה. וזה ממש לא נכון. כלומר, זו אופציה, אבל זו הדרך הארוכה והקשה יותר. מצד שני, בעידן הדיגיטלי הנוכחי, אנשים כבר פחות מחפשים סתם תעודה. הם רוצים לראות שמי שהם שוכרים לעבוד איתם, יודע את העבודה ויכול לבצע את התפקיד שלו על הצד הטוב ביותר. זו הסיבה שהחלטנו ליצור את הקורס הזה שמכשיר ישראלים להיות מפתחי אפליקציות ומשחקים ונותן להם הזדמנות אמיתית להשתלב בעולם ההייטק בסוף הקורס ולהתחיל להרוויח, מבלי שהם יצטרכו ללכת וללמוד תואר."

מה ההבדל בין הקורס שלכם ללימודי תואר?

"מה שמלמדים במוסדות החינוך בנוגע לפיתוח אפליקציות הוא נכון. ההבדל העיקרי הוא שאנחנו מלמדים בדיוק את מה שצריך על מנת להשתלב בעבודת הייטק כמפתח, ונטו את הפרקטיקה שצריך לדעת. זאת אומרת, אנחנו מלמדים מקצוע ששווה לכם, בתור מתחילים לפחות 12,000 ש"ח בחודש, במחיר Low Cost, ולא פורסים את זה על פני 4 שנים של לימודים שהם בעיקר תיאורטיים. יותר מזה, אנחנו מלווים אתכם יד ביד למשך כל הקורס, וכשאני אומר יד ביד אני מתכוון ליווי צמוד בוואטסאפ ע"י מורים, מתכנתים ומפתחים מוסמכים שידחפו אתכם קדימה בלמידה ויעזרו לכם לדלג מעל כל מהמורה שאתם יכולים להיתקל בה במהלך הקורס."

ציינת שיש ליווי צמוד, מה הכוונה בדיוק?

"הקורס שלנו הוא קורס דיגיטלי. מה שאומר שניתן לצפות בו בכל זמן, בכל מקום ובקצב שלכם. עם זאת, אנחנו מודעים לשאלות שצצות במהלך הלמידה ואנחנו כבר מכירים את המקומות שבהם תלמידים רוצים יותר עזרה מבדרך כלל, ככה שאנחנו החלטנו להיות שותפים מלאים שלהם בתהליך הלמידה, ונעבור איתם את כל הקורס ביחד בוואטסאפ. ככה תמיד הם יוכלו לפנות אלינו במידה ויש להם שאלות או שמשהו לא מובן. אנחנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר להצליח, במיוחד בתחום הזה, היא ביחד."

איך אתם יכולים להבטיח שמי שנרשם לקורס שלכם יצא עם עבודה בהייטק? 

"חד משמעית אנחנו לא יכולים להבטיח את זה. אף אחד לא יכול להבטיח את זה הרי. מה שאנחנו כן מבטיחים, הוא שמי שמסיים אצלנו את הקורס, הופך להיות מפתח משחקים ואפליקציות מהשורה הראשונה עם תיק עבודות מוכן ביד, והדבר היחיד שיש לו לעשות הוא רק להציג את מה שהוא כבר עשה, את תיק העבודות המוכן שלו בעצם, למעסיק החדש שלו ולהתחיל לעבוד. ממש כמו שכבר אלפי תלמידים שלנו עשו וממשיכים לעשות."

מקור Canva

זה מיועד רק לאנשים שרוצים להיכנס להייטק? 

"ממש לא. רוב האנשים שהולכים ללמוד את מקצוע הפיתוח אפליקציות ומשחקים, בדרך כלל מעוניינים לעשות אחד משני דברים: 1- הרוב המוחלט רוצה להשתחל לעולם ההייטק המפתה ולהשתכר בסכומי העתק שהעולם הזה מציע בנדיבותו, וככה גם לייצר לעצמם ביטחון תעסוקתי שיכול להמשיך איתם גם עוד שנים קדימה, ואפילו להתקדם בחברה לתפקיד ניהולי יותר. 2- יש את האנשים שחולמים לפתח איזו אפליקציה משלהם, משחק שהם תמיד פנטזו עליו וראו אותו בדמיון שלהם, ועכשיו הם רוצים ל"שכפל" אותו לעולם האמיתי. זה אחד התחומים הלוהטים ביותר לאנשים כאלה, ואפילו הרבה מהאקזיטים שאנחנו מכירים יצאו ממפתחי אפליקציות מיומנים (כגון: "וויז", "טמפל ראן", "קנדי קראש" וכו'..)."

מה זה בעצם המקצוע הזה פיתוח אפליקציות ומשחקים?

"פיתוח אפליקציות ומשחקים זה בעצם תכנות שמשולב עם יצירתיות. אל דאגה, לא צריך להיות טוב במתמטיקה ומספרים כדי ללמוד את זה, וממש לא צריך להיות דה וינצ'י. כך היופי בזה, שברגע שיש לכם את הידע והמיומנות לפתח ולתכנת, תוכלו גם לפתח אפליקציות שאתם מדמיינים לעצמכם, וגם למצוא עבודה שתוכלו להישאר בה ולהרוויח משכורת של 5 ספרות מההתחלה. חלק מהדברים שאנחנו מלמדים הם: 

 • תכנות בשפת #C והיכרות עם עולם התוכנה.
 • תנאים, משתנים, פעולות, לולאות והבסיס של מדעי המחשב.
 • תכנות מונחה עצמים, פיתוח פרויקטים מלאים.
 • הכשרה מלאה לתוכנת Unity.
 • פיתוח משחקים למחשב ופרויקט תלת מימד מלא.
 • פיתוח ועיצוב אפליקציות אנדרואיד.
 • פיתוח ועיצוב אפליקציות IOS.
 • פיתוח משחקים דו-מימדיים.
 • UX/UI תכנון עיצוב משחקים ואפליקציות.
 • ייצוא אפליקציות לחנות, הפצתם ויצירת הכנסה מהאפליקציות.
 • ועוד…"

מה אם נרשמתי לקורס ואני לא מרוצה?

"בחברת 'המדלגים' יש לנו כבר אלפי תלמידים מרוצים ושביעות הרצון רק הולכת ומשתפרת. וכמו שכבר אמרתי אנחנו מספקים ליווי צמוד של מתכנתים ומפתחים מומחים בוואטסאפ שזמינים לכל שאלה ופניה, וביניהם גם מרצה הקורס, שהוא גם מתכנת ומפתח בכיר שהעביר הרבה מאוד קורסי תוכנה ושירת ביחידת המודיעין 8200, עמרי גולדברגר. ככה שלכל דבר תמיד יהיה פיתרון. בכל מקרה, הקורס שלנו מותאם לחסרי ניסיון ומאחר והוא דיגיטלית ובנוי משיעורי וידאו מוקלטים, ניתן לצפות בו שוב ושוב עד שמצליחים להבין את החומר..

מקור: Scream

תודה שהקדשת מזמנך, איך אפשר לראות עוד במה מדובר אם מישהו מקוראינו מתעניין בללמוד פיתוח אפליקציות ומשחקים אצל "המדלגים"?

"אני אתן לך קישור מיוחד שתוכל לתת לקוראים. בקישור הם יגיעו לעמוד שלם שמסביר בדיוק ובצורה הרבה יותר מפורטת איך אנחנו ב'מדלגים', מכשירים מפתחים ומתכנתים ברמה הגבוהה ביותר ופותחים להם את שערי הזהב לעולם ההייטק המבוקש והנחשק. דרך אגב, בקישור שאני אביא לך, יש הנחה מיוחדת למי שהקדיש מזמנו לקרוא את הכתבה, והוא יוכל לנצל אותה כל עוד היא תקפה ורלוונטית. תודה לך על הזמן שלך."

*לחץ כאן לקבלת הנחה מיוחדת לקוראי הכתבה.*

מעיין כהן

מעיין כהן, המכונה גם כ"יורש הקופירייטינג בישראל", בן 23 – כבר הספיק לעבוד עם כמה מהחברות המצליחות בארץ בתחום הדיגיטל בתור קופירייטר ומשווק דיגיטלי, סיפק שירותי קופי לאנשי השיווק המובילים בארץ וייעץ לחברות ובעלי עסקים דיגיטליים לגבי קופירייטינג ואסטרטגיות שיווקיות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button