טיולים

8 טיפים לרוכבים מתחילים

האם אתה חושב לצאת לרכיבה על סוסים בפעם הראשונה? זה רק טבעי להרגיש קצת עצבני מזה; אחרי הכל, אתה עומד לרכוב על חיה גדולה יחסית וחיה.

זו הסיבה שחשוב מאוד להיות מונחה על ידי מומחה או איש מקצוע מיומן כשאתה לוקח רכיבה על סוסים. לא רק שהם יספקו את התמיכה והביטחון שאתה צריך כדי להרגיש בטוח ונוח, אלא שהם יכולים גם לשתף טיפים שימושיים לרכיבה למתחילים. אחרי הכל, כל מומחה היה פעם גם מתחיל, נכון? הם יוכלו להתייחס למה שעובר עליך ולספק משוב מותאם אישית.

מכיוון ששיעור אחד כמעט ולא יספיק לך בכדי לרכוב כראוי, אחת הדרכים הטובות (והמהנות ביותר) ללמוד את היסודות היא לצאת לחופשת רכיבה על סוסים למתחילים.

לא רק שיהיה לך מספיק זמן לבנות את כישורי הרכיבה שלך, אלא גם ליצור מערכת יחסים עם הסוס שלך.

אם ברצונך להשיג יתרון לפני חופשת הרכיבה הראשונה שלך, הנה 8 טיפים לרוכבים מתחילים שיעזרו לך להיראות מומחה:

לבש ציוד מתאים לרכיבה על סוסים

זה יכול להיות ברור מאליו, אך ללא קשר לסגנון הרכיבה המועדף עליך (רכיבה מערבית או אנגלית), אינך רוצה להופיע לבוש בחצאית מיני, מכנסיים קצרים או סנדלי חוף. מכנסיים ארוכים והנעלה נאותה הם חיוניים לרכיבה על סוסים. כל נעליים צמודות עשויות לעשות את העבודה, אך זה יהיה אידיאלי אם יש לך זוג מגפיים עם עקבים נמוכים, לא יותר מ-1-1.5 אינץ '(2.5-4 ס"מ), כדי למנוע מכפות הרגליים שלך דרך מעלי העקיפה.

אל תלבש צעיפים, ארנקים או כל אביזרים אחרים שעלולים להסתבך במושכות, באוכף, בשיחים או בעצים. לבסוף, תמיד מומלץ לחבוש קסדה למען ביטחונכם.

ברך את הסוס שלך

זכור כי הסוס שלך הוא יצור חי, לא רכב שתוכל לשלוט בו כרצונך. הסוס יכול להיות גם עצבני, עייף או אפילו מפחד שיש מישהו חדש שרוכב עליו. לכן, כדי ליצור מערכת יחסים טובה מההתחלה, ברכו את הסוס שלכם כשאתם מתוודעים אליו בחווה.

כדי לברך את סוסך, שלח את זרועך והציע לו את גב היד שלך להריח ולהמתין עד שייגע בו באפו. פעולה פשוטה זו נקראת "לחיצת ידו של הפרש" ואתה יכול לפרש זאת כדרך לבקש ממנו אישור לעלות עליו.

תרכב עם ביטחון

אם אתה עצבני, הסוס יכול להרגיש את זה והוא עלול להיות גם לא נוח. אם תבחרו לצאת לחופשת חווה, תגלו שהסוסים מאומנים בדרך כלל להתקנה בצד שמאל. יתכן, המדריך שלך יחזיק את ראש הסוס שלך בזמן שאתה עולה, אבל אם זה לא המקרה, בקש ממישהו שיעשה זאת כדי שלא יזוז.

הרם את רגלך השמאלית לתוך מערת החשמל, החזק את שתי המושכות ביד שמאל והניע את עצמך ברגל ימין, וזז בצורה חלקה ככל האפשר. אל תדחוף את הסוס למטה עם הידיים שלך, זה יכול לפגוע בו; אתה יכול לשים את הידיים על הגב שלו, אבל רק בשביל לאזן.

שב זקוף ונוח

אולי צפית בדרבי של סוסים והרגשת שאתה צריך לרכב כמה שיותר מהר כמו הרוכבים המקצועיים בטלוויזיה. ובכן, יש לזכור כי חופשת סוף שבוע ברכיבה על סוסים נוגעת למנוחה, ולא בגרנד נשיונל.

המיקום הטוב ביותר לשמור על השליטה על הסוס שלך הוא לשבת זקוף וגבוה, להרפות את הגב, להחזיק את המושכות בעדינות, לשים רגל בכל מעפיל, ולהחזיק את שיווי המשקל שלך כדי לא לגרום לסוס שלך להרגיש שהוא נושא בעומס כבד יותר.

תהיה עדין עם המושכות

טכניקת הרכיבה שלך עשויה להיות תלויה בסגנון שאתה לומד, אנגלית או מערבית. ברכיבה באנגלית אתה לוקח מושכות בכל יד, ואילו ברכיבה מערבית אתה תופס את שני המושכות ביד אחת. לא משנה שתבחרו, הרפו את הידיים ולעולם לא תמשכו חזק מדי, או שתפגעו בסוס שלכם. לעיתים רחוקות יש סיבה טובה להרים את המושכות מעל מפלס הכתף שלך, על הידיים שלך בדרך כלל ליצור זוויות ישרות במרפק.

כדי לכוון את הסוס שמאלה, הזז את הרסן השמאלי לכיוון שמאל בתנועה דומה לפתיחת דלת. אם אתה רוצה לנווט ימינה, פשוט עשה את אותו הדבר ברסן הנכון. עצור על ידי משיכה בעדינות לאחור ודחיקת העקבים למטה.

אל תחזיק את קרן האוכף כדי להשיג לאיזון

ברכיבה על סוסים בארה"ב או במקסיקו, סביר להניח שתמצאו קרן אוכף בתיק הסוסים, בה תוכלו להחזיק. עם זאת, אתה לא צריך לסמוך על קרן האוכף כדי לשמור על איזון. אם אתה מרגיש לא יציב, נסה להתאים את היציבה שלך, להאריך את הרגליים או להחזיק את המושכות בעדינות רבה יותר.

אם אתה נוהג להחזיק את קרן האוכף, אם יש מצב לא צפוי בדרך, זוהי עמדה לא יעילה לשמור על שיווי המשקל שלך ויהיה לך סיכוי גבוה יותר ליפול. לכן לעולם אל תתרגלו להחזיק את קרן האוכף גם כשאתם רק הולכים. עדיף ללמוד נכון מההתחלה במקום לפתח הרגלים רעים שעלולים לפגוע בך בטווח הארוך.

שים לב שבבריטניה או במדינות אירופאיות אחרות, התיקון אינו כולל בדרך כלל צופר אוכף. יש לזכור שכדאי להימנע מלהחזיק את חזית האוכף לצורך איזון.

שים לב לאן אתה רוכב

אל תתמקם במבטך על סוסך בזמן שאתה רוכב. כמה שהוא יפה, עליכם תמיד לשים עין על השביל. בהייה בסוס שלך תהיה המקבילה לתשומת לב למכסה המנוע של מכוניתך תוך התעלמות מהדרך קדימה (אתה בוודאי לא תרצה להיות ברכב עם נהג כזה).

נאמר שעליך להסתכל קדימה דרך אוזני הסוס. אבל כל עוד אתה שומר על השביל בזמן שאתה מחזיק ביציבה ישרה, זה אמור להספיק כדי שיהיה לך טיול סוסים מהנה.

שמור על איזון עם הסוס

הנה השיעור הטוב ביותר של מר מיאגי: להיות הסוס שלך. הישאר רגוע והניע את גופך בקצב הסוס שלך. הרגישו את הדרך שהוא הולך ותנו לו לנדנד אתכם מצד לצד מבלי להתנגד. אם אתה מתוח מדי, אתה עלול להקפיץ, להיפטר מאיזון ולגרום לאי נוחות בגב.

זה לא אומר שאתה יכול לתת לו לעשות כל מה שהוא רוצה, אבל אתה יכול למלא את התפקיד של מנהיג, לא של דיקטטור.

זוכר נקודה מספר 4? קרא שוב את הפסקה הראשונה והחל את הלך הרוח עבור טיפ מספר 9. לרוב הסוסים יש ארבע הליכות: הליכה, טרוט, קנטר ודהירה. כפי שאולי הסקתם, דהירה אינה באה בחשבון כאשר זה עתה התחלתם עם רכיבה על סוסים.

ההליכה היא ההליכה היציבה ביותר ויכול מאוד להיות המהיר ביותר שאתה רוכב בפעם הראשונה. לא כדאי לסכן את ביטחונך רק בשביל להרשים מישהו (חוץ מזה, זרוע שבורה, אם אתה נופל, לא מרשימה כמו שהיה בתיכון).

אתה בטח יכול להתחיל לנסוע בשלב מסוים, אבל כל מהיר יותר לא יכול להיות ההחלטה הנבונה ביותר כמתחיל.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button