מה עומד מאחורי ההבטחות של ההשתלבות תוך 10 חודשים בהייטק?

כתבה פרסומית

יש הרבה הבטחות בזמן האחרון של מכללות שמבטיחות השתלבות מהירה בהייטק תוך מספר חודשים בלי תואר, ניסיון או רקע טכנולוגי. אבל השתלבות תוך 10 חודשים בחברות הייטק ועוד בענף כל כך מבוקש כמו סייבר נשמע קצת מפוקפק. לכן, הגעתי עד ל״מכללת איקום״, המכללה המובילה בישראל שמלווה תלמידים עד השמתם בהייטק כדי להיפגש עם בן, הבעלים של המכללה. שאלתי את השאלות הנוקבות והקשות ביותר כדי לגלות האם עומד משהו מאחורי ההבטחות.


בן, לאחרונה בחברות ההיטק אני רואה צעירים רבים שלמדו מספר חודשים, השתלבו בהייטק ומתחילים עם משכורות עתק. איך הם עושים את זה?

"בשונה מהמון מקומות שמלמדים בהם סייבר אנחנו שמים דגש גדול על ההשתלבות בהייטק בתפקיד הסייבר. אנחנו לא מתעסקים בתאוריה, אנחנו נמצאים בקשר עם חברות הייטק גדולות שמחכות לקבל את התלמידים שלנו. מעצם הביקוש הענק של אנשי הסייבר עשינו את הקורס שלנו ממוקד יותר, לפי הצרכים שחברות ההייטק מעבירות לנו. חברות ההייטק סיפרו לנו מה בדיוק דרוש שיהיה לאיש סייבר ואת אותו הידע אנחנו מגישים לתלמידים שלנו.

ניתן לראות בחברות ההיטק כאלו שלמדו במשך 3-4 שנים תואר ופסיכומטרי לפי הספר. לצידם ניתן לראות את אלו שעשו קורס של מספר חודשים במכללה והתקבלו לעבודה. על איזה דרך היית ממליץ?

"לפי תוצאות של עשרות אלפי תלמידי מכללה, נגלה כי יש להם יתרון לא הוגן על הסטודנטים בתואר. בוא נסתכל על  ציר זמן – כאשר סטודנט במכללה שלנו יסיים ללמוד ויהיה מוסמך לאיש סייבר, הוא יתחיל לעבוד ולקבל משכורת ממוצעת התחלתית של ₪14,000 בזמן הזה סטודנט של תואר יהיה בסוף השנה הראשונה וימשיך לשלם כל חודש שכר לימוד (אוניברסיטה זה לא דבר זול) עד שהסטודנט בתואר יסיים ללמוד איש הסייבר שהכשרנו ירוויח במשך 28 חודשים ₪14,000 שבחישוב מהיר זה יוצא 392,000.

בזמן שסטודנט רגיל רק יסיים את לימודיו, ילך ויחפש עבודה אתה כבר תהיה עם יותר משנתיים ניסיון + הטבות וותק והעלאת שכר + אייפון ואירפודס חדש שתקבל מחברת ההייטק.
במבחן הזמן והתוצאה התלמיד שלנו תמיד יהיה לפניו.

הרבה אנשים רוצים להיכנס לשורות ההייטק, אבל יש הבדל בין חלום למציאות, איך הם יכולים למצוא עבודה בשוק הכל כך ענק הזה? במיוחד שאין להם כיוון מאיפה להתחיל לחפש.

"יש אמת בדברייך, זה נכון שלא קל היום לנווט במפת התעסוקה בהייטק כשאתה לא מכיר אותה, לכן לא רק שאנחנו דואגים ללוות את התלמידים שלנו יד ביד עד שימצאו חוזה עבודה, ולא רק שאנחנו בקשר עם החברות הייטק המובילות בתחום שרק מחכות שהסימסטרים אצלנו יעברו כדי שיחטפו מאיתנו תלמידים, במכללת איקום דאגנו לקבל תעודה מלשכת הרווחה כדי לעסוק בהשמת התלמידים והעבודה שנותן לנו את האופציה לשבץ את התלמידים שלנו ישירות בהייטק, ברגע שנכנסתם אלינו אתם לא תהיו מודאגים מחוסר קשרים בתעשייה.

באמת זה אפשרי להרוויח משכורות כל כך גבוהות מההתחלה כאיש סייבר ?

"אני ממליץ לך לבדוק בעצמך במגזין Alljobs לפיהם המשכורת ההתחלתית ממוצעת היא ₪14,000 שבקלות יכולה להיות 20,000. הביקוש לאנשי סייבר רק עולה, בחברות היום יש חוסר מטורף באנשי סייבר מה שגורם להם להשקיע עשרות אלפי שקלים בקמפיינים ולהציע את התנאים והמשכורות הטובים ביותר, רק כדי שיבחרו לעבוד דווקא אצלה. ועדיין המחסור רק מתעצם משנה לשנה מה שגורם גם למשכורות של אנשי הסייבר רק לעלות.

איך אתה ממליץ למי שרוצה ללמוד סייבר והייטק למצוא את המקום המתאים ביותר עבורו?

"הדבר הראשון שהכי חשוב לעשות הוא לוודא שהמכללה תואמת את המטרה שלכם, לדוגמה אם אתם רוצים להיכנס לתחום תוך פרק זמן מסוים וודאו מה משך ההכשרה, אם תרצו לעשות הסבת מקצוע תוך כדי שאתם עובדים בעבודה אחרת בדקו אם יש אופציות לשיעורים מוקלטים וגמישות מצד מקום הלימוד, אם אתם רוצים להמשיך לקריירה בינלאומית בחו"ל תוודאו שהמקום שבחרתם יכול לשרת את המטרה. הדבר השני הוא לראות מהי רמת הזמינות של האנשים שתלמדו מהם, האם הם יהיו שם לצידכם גם מעבר לשעות הלימודים, ואם כן תבדקו יותר לעומק מה הם האמצעים שבהם הם מבססים את זה, הדבר השלישי הוא כמה הכרה בארץ יש למכללה, אם יש לה רשיונות ותקנים מיוחדים, דבר זה יכול להעניק לכם הרבה בונוסים ויתרונות לא הוגנים על אחרים שאפילו לא ידעתם שקיימים.

 ומה לגבי לימודי הארוורד? באמת אפשרי להגיע לשם ?

"אם זה לא היה אפשרי לא היינו מציעים את זה לחלק מהתלמידים שלנו, עבדנו קשה מאוד בשביל ליצור קשרים עם האוניברסיטה המצליחה ביותר בעולם כדי להמשיך לדחוף את התלמידים שלנו שיגיעו למקומות הטובים ביותר שקיימים בעולם, ושיטביעו חותם בכל מקום שיבחרו. אז לא רק שאנחנו מלווים את התלמידים שלנו יד ביד להשתלבות בחברות הגדולות בהייטק, המצטיינים שלנו גם יכולים להתקבל להארווארד וללמוד ולעבוד בארה"ב שזה מטורף, אף מכללה אחרת לא מציעה דבר אפילו קרוב לזה."

מה יכול לעשות קורא שנמצא איתנו בכתבה ורוצה ללמוד סייבר כבר ממחר בבוקר?

זה מאוד פשוט, ממלאים טופס באתר ויועץ לימודים שלנו יצור איתם קשר.

הוא יידע להסביר לכם את כל הפרטים, איך מתבצעים הלימודים, כמה זמן זה לוקח, לאילו משכורות ניתן לצפות וכמה עולים הלימודים.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button