תרבות חינוך

שימור עובדים להצלחת הארגון

בשוק הגיוס של היום, חבילת הטבות נדיבה חיונית למשיכת ושימור עובדים מובילים. על פי סקר אמון התעסוקה של Glassdoor לשנת 2015, כ-60% מהאנשים מדווחים שהטבות מהוות גורם מרכזי בבחינה אם לקבל הצעת עבודה. הסקר גם מצא כי 80% מהעובדים יבחרו בהטבות נוספות על פני העלאה בשכר.

גוגל מפורסמת בזכות ההטבות המופרזות שלה בנוסף היא מארגנת יום גיבוש לצוות עובדים בצורה מוגזמת כמעט כל הזמן, אשר כוללות ארוחות צהריים שהכינו שף מקצועי, עיסויים דו שבועיים בכיסאות, שיעורי יוגה ותספורות. עובדי טוויטר נהנים משלוש ארוחות מסודרות ביום, דיקור במקום ושיעורי אימפרוב. ל-SAS יש תכנית מלגות מכללה לילדי עובדים. והרבה חברות קטנות יותר קיבלו תשומת לב עבור ההטבות החריגות שלהן, כגון החזר הוצאות חופשה וספרים בחינם.

אבל מה עסק צריך לעשות אם הוא לא יכול להרשות לעצמו הטבות בגודל גוגל? אתה לא צריך לשבור את הבנק כדי להציע תוספות אטרקטיביות. סקר חדש שנערך על ידי הצוות שלי ב-Fractl מצא שאחרי ביטוח בריאות, העובדים מייחסים את הערך הגבוה ביותר להטבות בעלות נמוכה יחסית למעסיקים, כגון שעות גמישות, יותר זמן חופשה בתשלום ואפשרויות לעבודה מהבית. יתרה מכך, מצאנו שהטבות מסוימות יכולות לנצח כמה מחפשי עבודה המתמודדים עם הצעות בשכר גבוה יותר שמגיעות עם פחות יתרונות נוספים.

כחלק מהמחקר שלנו, הענקנו ל-2,000 עובדים בארה"ב, בגילאים שבין 18 ל-81, רשימה של 17 הטבות ושאלנו אותם עד כמה הם ישקלו את האפשרויות בעת החלטה בין עבודה בשכר גבוה לבין עבודה בשכר נמוך יותר עם הטבות נוספות.

ביטוח בריאות, שיניים וראייה טוב יותר עמד בראש הרשימה, כאשר 88% מהנשאלים אמרו כי יתנו להטבה זו "תמורה מסוימת" (34%) או "שיקול כבד" (54%) בבחירת עבודה. ביטוח בריאות הוא ההטבה היקרה ביותר לספק, עם עלות ממוצעת של $6,435 לעובד עבור כיסוי אישי, או $18,142 עבור כיסוי משפחתי.

ההטבות הבאות המוערכות ביותר היו אלו שמציעות גמישות ומשפרים את האיזון בין העבודה לחיים. רוב הנשאלים דיווחו כי שעות גמישות, יותר זמן חופשה, יותר אפשרויות לעבודה מהבית וזמן חופשה בלתי מוגבל יכולים לעזור להעניק למשרה בשכר נמוך יתרון על פני עבודה בשכר גבוה עם פחות הטבות. יתר על כן, גמישות ואיזון עבודה-חיים הם בעלי חשיבות עליונה לפלח גדול מכוח העבודה: הורים. הם מעריכים שעות גמישות ואיזון עבודה-חיים מעל שכר וביטוח בריאות בעבודה פוטנציאלית, על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי FlexJobs.

88% מהנשאלים אמרו שהם יתנו תשומת לב מסוימת או כבדה לעבודה המציעה שעות גמישות, בעוד ש-80% ישקלו עבודה שמאפשרת להם לעבוד מהבית. גם שעות גמישות וגם הסדרי עבודה מהבית הם הטבות משתלמות לחברות שרוצות להציע הטבות מושכות אך אינן יכולות להרשות לעצמן חבילת הטבות יקרה. שתי ההטבות הללו בדרך כלל לא עולות למעסיק כלום – ולעתים קרובות חוסכות כסף על ידי הפחתת עלויות התקורה.

יותר זמן חופשה היה הטבה מושכת עבור 80% מהנשאלים. זמן חופשה בתשלום הוא הוצאה מסובכת, שכן זו לא רק עלות המשכורת של העובד עבור הימים שהוא בחוץ; האחריות גם משחקת בעלות. עובדים אמריקאים גרועים לשמצה בניצול זמן החופשה שלהם. מדי שנה האמריקאים משאירים 224 מיליארד דולר בזמן חופשה לא מנוצל על השולחן, מה שיוצר אחריות עצומה למעסיקים מכיוון שלעתים קרובות הם צריכים לשלם את זמן החופשה הלא מנוצל הזה כשהעובדים עוזבים את החברה. הצעת פוליסת חופש ללא הגבלה יכולה להיות רווח עבור המעסיק והעובד. (יותר משני שלישים מהמשיבים שלנו אמרו שהם ישקלו עבודה בשכר נמוך יותר עם חופשה בלתי מוגבלת.) לדוגמה, חברת ייעוץ משאבי אנוש Mammoth רואה במדיניות החופש הבלתי מוגבל שלה הצלחה לא רק בגלל מה שהיא עושה אלא גם בגלל המסר שהיא עושה. שולחת על תרבות החברה: מתייחסים לעובדים כאינדיבידואלים שניתן לסמוך עליהם לנהל בצורה אחראית את עומס העבודה שלהם ללא קשר למספר הימים שהם ממריאים.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button