בריאות וספורט

ימי הקורונה הביאו להחרפת הרגלי האכילה שלנו. בזמן שכולם מדברים על ״מותר ואסור״ שיטה חדשה מראה שזה אפשרי והפתרון יותר קל ממה שאתם חושבים.

הקורונה גרמה להרבה מאוד אנשים להתמודד מחדש עם בעיית האכילה ללא שליטה שלהם. למרות שאנחנו נחשפים לעשרות שיטות להורדת המשקל העודף, נראה שהשיטות לא פותרות את הבעיות הנכונות, שהיא – בעיית השליטה העצמית, הביקורת העצמית ויותר מהכל – בעיית ההתמדה. אנשים מגלים שהבעיה היא לא הירידה במשקל אלא היכולת לשמור על המשקל.

"4 חודשים אחרי ואני סוף סוף מרגישה משוחררת – אני לא מכורה יותר וההרגשה מדהימה!
מעולם לא האמנתי שזה אפשרי להיגמל מהתמכרות למתוקים, וניסיתי, באמת שניסיתי הכל – אלפי דיאטות ואפילו קיצור הקיבה היו רק פלסטר.
היום, 4 חודשים אחרי ו-11 קילו פחות אני כבר לא רבה עם אוכל."

מאבק בפיתויים בכל מה שקשור לאורח חיים בריא לא זר לנו ובמיוחד בתקופת הקורונה אנחנו מרגישים את המאבק הזה מתעצם. נשנושים מול הטלוויזיה בסוף היום, מאכלי החגים השונים, ארוחות שישי עם המשפחה, הפיתויים נמצאים בכל מקום ואנחנו מרגישים  את תחושת איבוד השליטה.


למרות כל הפתרונות הקיימים היום בשוק להורדת המשקל כמו 16:8, פליאו, קטוגנית ואפילו ניתוחים לקיצור קיבה לא נותנים מענה לבעיית ההשמנה וגם כשאנחנו כן מצליחים לרדת במשקל המאבק לא נגמר ואנחנו מוצאים את עצמנו שוב במשקל המקורי.

יצאתי לחקור את העניין לעומק וגיליתי ש96% מהאנשים שעוברים דיאטות כאלה ואחרות חוזרים למשקל העודף שלהם (כן, גם אלו שעשו ניתוחים בריאטריים!), אחרי ששמעתי את הנתון הזה עניין אותי דבר אחד, מה עשו ה4% הנותרים ומה גרם להם להצליח.

כדי לקבל תשובה הגעתי לחברת ״גיל-רווה״, בשונה משאר החברות התמקדות בעיקר בפן התזונתי הם התמקדו דווקא בצד המנטלי של  הדיאטות.
לטענתם הם מביאים בשורה אחרת לעולם הדיאטות ומבטיחים שדיאטה כמו שלהם לא תעברו בשום מקום אחר והתלמידים שלהם קוראים לה ״הדיאטה האחרונה״.

עדות לתוכנית

אביב, תסביר לי למה 96% מהאנשים שעוברים דיאטה חוזרים למשקל הקודם שלהם?

״שאלה מעולה, אנחנו הבנו לפני המון שנים שלהוריד את המשקל העודף, את זה רוב האנשים מצליחים לעשות ואת המידע הזה אפשר למצוא בחינם בכל מקום באינטרנט. הקושי האמיתי של האנשים הוא דווקא אחרי שהורידו את המשקל, אף אחד לא מלמד אותם איך לשמור על המשקל, אומרים לנו שכל מה שצריך זה כוח רצון אבל זה ממש לא קשור לכח הרצון. 
הפיתויים נשארים, עכשיו צריך ללמוד איך להתמודד איתם.

בתוכנית ״ממאבק לשחרור״ אנחנו כמובן מדברים על הנושא התזונתי אבל אנחנו נותנים דגש חזק מאוד על הפן המנטלי שלנו במהלך הדיאטה וראינו תוצאות מדהימות.״

בוא נדבר תכלס, במה אתם שונים לעומת כל החברות האחרות המבטיחות הבטחות כאלה ואחרות?

מהרגע שהלקוח נכנס לתכנית הליווי, אנחנו מאבחנים אותו לעומק, גם מהצד התזונתי וגם מהצד המנטלי, הכוונה היא שחשוב לנו מאוד להתאים לו עקרונות תזונתיים שיתאימו למצב שלו (בריאות, משקל וכד׳…), אבל חשוב לנו לא פחות להבין אם איזה ניסיון הוא מגיע, כמה אכזבות הוא כבר עבר ואילו חלקים ביום יותר מאתגרים אותו בהתמודדות שלו עם פיתויים. רק ככה ניתן לעשות תהליך הרזייה שיחזיק לתמיד כי המטרה העיקרית שלנו היא להעביר את השליטה לידיים של הלקוח ולא להשאיר אותה אצלינו. 


הלקוחות לומדים להיות התזונאים של עצמם, המאמנים המנטליים של עצמם ובסוף התהליך, הם לא צריכים אף אחד שיעזור להם להמשיך לראות תוצאות, גם לא אותנו!
אנחנו מאוד מתמקדים בחוויה ובתהליך עצמו, חשוב לנו שהתלמידים שלנו לא ירגישו שהם עושים דיאטה אלא ירדו ברקמת השומן העודף באופן ספונטאני בלי להרגיש שהם מוותרים על כל המאכלים שהם אוהבים

אמיר לפני ואחרי
״אמיר רשף, לפני, אחרי ואחרי שנה וחצי.״

אני לא מבינה, אני יכולה לאכול מה שבא לי וגם לרדת במשקל? נשמע לי לא הגיוני.

״זה בסדר אני מבין את הסקפטיות וזה בהחלט מצריך חשיבה חדשה לגבי עולם הדיאטות. תראי, ברור שאם נאכל המון מתוקים ושוקולדים ופחמימות כל הזמן יהיה לנו נורא קשה לראות תוצאות אבל צריך להבין שהגוף שלנו מבקש את זה וכשאנחנו לא נותנים לו את הסוכרים והפחמימות שהוא צריך אז החשק שלנו לדברים האלה הולך וגובר ואז זה רק עניין של זמן עד שנשבר ויגיע בולמוס של אכילה ללא שליטה.

החוכמה היא לדעת לשלב אותם באופן מאוזן שלא יגרום לאיבוד שליטה ולמצוא את האיזון הבריא בין החשקים שלנו לאורח חיים בריא וטוב. אם נלמד לשלוט בגוף שלנו ולהחזיר לעצמנו את השליטה לידיים אז תהליך הדיאטה יהיה הרבה יותר אפקטיבי ומהנה."

רגע רגע, לא הבנתי… תן דוגמה איך זה עובד בפועל?

קחי למשל סיטואציה שבה את יושבת בערב מול הטלוויזיה ועכשיו מתעורר החשק הקבוע לנישנוש או לאכול משהו מהמקרר…
עכשיו מתחילה שיחה בראש בינך ובין עצמך שברוב המקרים מסתיימת בזה שאת נותנת לעצמך ״תירוץ״ והצדקה, למה עכשיו זה בסדר ומותר לך לאכול את מה שברור לך שאת לא צריכה וזה מסתיים באכילה מיותרת ובהרבה רגשות אשם בבוקר שאחרי. כולנו חווינו את זה וזה טבעי לחלוטין – אין לך שום בעיה עם כוח הרצון שלך.


אצלינו בתכנית, את לא תקבלי כלים זמניים ורגעיים כדי להחליף את הנשנושים בערב לנשנושים בריאים ו״מותרים״ שלא באמת פותרים את הבעיה (כמו למשל: ״תנשנשי מקלוני גזר…״)
אצלינו בתכנית, תעברי תהליך שיפסיק לחלוטין את הרצון לנשנש בערב מלכתחילה! וכאן הקסם הגדול."

נשמע מעניין מאוד. ומה לדעתך על דיאטת 16:8? נשמע שיש לה הצלחות גדולות מאוד

״אני מכיר לעומק את שיטת ה16:8 המפורסמת וגם אנחנו עושים בה שימוש רב בתהליכי ההרזייה שלנו, אבל!!! (וזה אבל חשוב מאוד), הטעות שרוב האנשים עושים בהקשר לשיטה הזאת שהיא שהם מתייחסים אליה כשיטת קסם ולא עושים את זה באופן מקצועי ואז, כמו שקורה בהרבה דיאטות אחרות, הם לא מצליחים לראות תוצאות ארוכות טווח ונשברים. הבסיס של השיטה הזאת מצויין כי היא מסייעת לגוף שלנו גם לאכול פחות קלוריות באופן יותר ספונטני וגם לגשת למאגרי השומן בעקבות איזון הורמונלי, אבל הבעיה שאם לא מיישמים אותה נכון ולא מתאימים אותה למצב הבריאותי ולאורח החיים שלנו, יהיה מאוד קשה ליישם אותה ולא נצליח לראות תוצאות.

בשורה התחתונה צריך לדעת איך להשתמש בזה ואיך להתאים אותה לצרכים האישיים שלנו אבל זה חייב להגיע ביחד עם כלים נוספים ולא כשיטה בודדת בפני עצמה.״

שרי לפני ואחרי
      ״אנחנו לא מאמינים בשקילות שבועיות ולא בספירת קלוריות.״

אוקיי, זה בהחלט נשמע מעניין אז מה אתה ממליץ לעשות?

״קודם כל זה להבין שאין איזה גלולת קסם שתגרום לנו להוריד את כל המשקל העודף שלנו, אין שיטה אחת שהיא מוכחת. אני לא מזלזל בדיאטות שונות אבל כולנו נוטים לחפש את הקיצורי דרך האלה והמון פעמים זה גורם לדיאטות האלה לאבד את האפקטיביות שלהם ומסתיים באכזבה מאוד גדולה שלנו מעצמינו ואנחנו ממש מתחילים להאמין שהבעיה היא אצלינו ושיש לנו בעיה עם כוח הרצון שלנו – וזה לא המצב.

הדרך הנכונה לעשות דיאטה ולא לאבד את התוצאות היא לעשות תהליך שכולל גם את הצד התזונתי (שחשוב מאוד), אבל יותר מזה, לתת דגש גדול מאוד להתמודדות מול פיתויים שהם מה שגורם לנו פעם אחר פעם לאבד את התוצאות.״.

נשמע מדהים. יש לך עוד משהו שהיית רוצה להגיד לקוראים?

״כן, בסופו של דבר אתם מכירים את הגוף שלכם הכי טוב, אתם רק צריכים ללמוד איך להקשיב לו. תמיד יהיו דיאטות חדשות שמבטיחות לכם כל מיני דברים אבל ברגע שתבינו באמת מהם הצרכים שלכם ומה החולשות שלכם אתם תוכלו להתאים לעצמכם תוכנית שתסיים לכם אחת ולתמיד את המאבק הזה מול המשקל העודף.

אני מתחייב בפניכם שתהליך הרזייה כמו שלנו, לא תמצאו בשום מקום אחר!
אני יודע שאולי שמעתם הבטחות כאלה בעבר ולכן אני מזמין אתכם לנסות אותנו, אני מאמין בכל אחד ואחת מכם ואני בטוח שאם באמת אתם רוצים לעשות שינוי הוא יגיע וכמובן שאנחנו כאן כדי לעזור לזה לקרות.


הכנו עבורכם שאלון התאמה לאנשים שרוצים לעשות אצלנו את השינוי שלהם, הוא גם יעזור לכם להבין יותר טוב מה הם הקשיים שאתם מתמודדים איתם במאבק שלכם.
אנחנו יותר מנשמח ללוות אתכם בתהליך משנה החיים הזה.

להשתתפות בחינם בשאלון שיגלה לכם מה הם החסמים המנטליים שמונעים מכם להרזות לחצו כאן


מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button