אינטרנטכללי

שגרה אינטרנטית ובטוחה, או שגרה אפורה ולא ברורה? יצאנו לבדוק.

המשבר האחרון הותיר אותנו פעורי פה. ארגונים 'עוצמתיים' – התפרקו כמגדל קלפים מול רוח. עצרנו לשאול: מהי עוצמה כלכלית אמתית ואיך שיווק דיגיטלי יוכל לחסוך לנו רגעי משבר? כל זאת במאמר שלפניכם.

מה שהיה פעם 'בימים ההם' – כבר לא רלוונטי לזמן הזה

אם נחזור קצת אחורה בזמן – מאה שנים בערך – פרנסתם של האנשים הייתה אמנם כרוכה במאמץ ויגיע כפיים, אך המאמץ היה משתלם – פרנסתם הייתה בידיים שלהם.

וכיום? רוב ככל האוכלוסייה עובדים כשכירים בארגונים במודל של 'תן וקח': אנחנו נותנים לארגון את הזמן שלנו, מפיקים לארגון את התועלת שהוא מבקש מאתנו, ובתמורה הארגון מבטיח לנו 'חסות' או פרנסה חודשית, בתוספת הסעיפים שהחוק מחייב אותו לתת לנו, כמו בציור הבא:

יחסי עבודה בין מעביד לעובד
מי נותן יותר (ומי מעדיף לתת פחות)?

חגיגות 'פוסט משבר' – על חשבוננו

ומה קורה כשיש פרצה קטנה בחוק שאמור להגן עלינו, בעולם של 'פוסט-קורונה' ומתיר אותנו עדיין בבית משקיפים מהחלונות?

אנשים מבקשים בחזרה את החסות הזו שהעניקה להם שקט וביטחון כלכלי, אך חברות רבות בחרו להפנות עורף כלפי המסורים אליה, בטענה שהמדינה תדאג לכל אזרח בשורותיה, ותממן אותם באדיבות מכספיה – עד להודעה חדשה.

כמובן שתואנה זו שברה לבבות רבים, בנוסף לשבירת האיזון בכוח העבודה במשק – ובדרך לעורר התקוממות ההמון, עד לחזרה לשגרה נורמטיבית.

אנחנו לא בצללים יותר, כי יש לנו מה להגיד!

והשאלה המתבקשת היא: למה זה צריך להיראות ככה

למה אנחנו צריכים לזכור את התקופה הזו כ'משבר' שגרם לנו חוסר נעימות ודאגות, בזמן שארגונים אחרים קיבלו הגנה וביטוח מהמדינה?

למה אנחנו, אחרי שנים של מסירות ונתינה – יכולים לקום בוקר אחד ולראות בור שנפער מתחתינו, רק כי היינו מסורים מדי למקום עבודה אחד וללא הפסקה?

למה הילדים שלנו צריכים לראות הורים חסרי מנוחה שדואגים לקראת הבאות, בזמן שהם היו אמורים לחרוט זיכרונות ילדות נעימים לצד הורים פעילים ויציבים?

לא מדובר כאן על 'חלומות בהקיץ' או 'ימי גאולה', אך בחברה בה זכויות האדם הן בראש מעייניה – מגיע לנו להרוויח את שלנו בזכות – ולא בחסד, ולקבל את הכבוד הראוי לנו.

אז מה בכל זאת הדבר ניתן לעשות כדי לקבל את האחריות, והפעם בכוחות עצמנו?

אין ברירה...הגיע הזמן לקחת אחריות
כשאין ברירה אז אין ברירה…

חסות מסוג חדש: עיר האורות שלא נחה לרגע

ובכן, התשובה נמצאת 'מתחת לאף שלנו', או יותר נכון בידיים שלנו

עולם הדיגיטל מאפשר לנו היום לבצע יותר מ'שיחות זום' משפחתיות, או קניית מצרכים לבית 'אונליין' – ולצאת נשכרים. הוא מאפשר לנו לבסס את כלכלת הבית בצורה חדשה וגמישה, כזו המותאמת לכל מצב או בשורה חדשה. 

ולמה זה כל כך בטוח? נתאר את זה ככה: ראיתם פעם איך נראה בן-אדם שנשארו לו 5% סוללה במכשיר הנייד שלו? נכון שהוא לא ייתן למכשיר שלו לפרוק את הסוללה? 

ככה גם בעולם הדיגיטלי – המשק יעשה כל שביכולתו כדי שהחשמל ימשיך לזרום אל מערכות המחשוב והבקרה, וחברות גדולות ימשיכו להשקיע תקציבי ענק בפיתוח חומרה ותוכנה, כי מערכות המחשוב והמדיה הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ומביאות אותנו אל עתיד ממוחשב ומחושב.

מקצוע דיגיטלי – כאן ועכשיו

ומה בנוגע אלינו? גם אנחנו יכולים להשתמש ביציבות הזו, כדי לנצנץ ניצוצי הכנסה בריאים ובטוחים לקיום הבית שלנו.

ניתן ללמוד מקצועות רבים ומגוונים הנשענים על תעשיית ההיי-טק ומקומות העבודה החדשים שהיא ממציאה מדי יום. היום כל אחד יכול להביא את עצמו בזמן קצר מאוד (יחסית) למצב בו הוא נשען ברוב ההכנסה שלו על פעילות דיגיטלית טהורה, שמניבה רווחים יום יומיים.

כעת נדרש רק להכיר את העולם הזה קצת לאורכו, והרבה לרוחבו – כדי לראות מה בדיוק ניתן לעשות 'בשטח' כדי להיכנס לזירה הדיגיטלית, לשרוד בה – ולהתפתח למקור יציב ואיתן של כלכלת בית מתחדשת.

רוצים להכיר את העולם הזה יותר מקרוב וליהנות מביטחון כלכלי ? לחצו כאן והצטרפו לסמינר שלם של אקדמיית 2100 לשיווק דיגיטלי, בתחום האינטרנט והמדיה החברתית.

המהות העיקרית של עבודה בדיגיטל הינה זיהוי צורך של אדם א', והמצאת פיתרון מותאם, ללא שהות ממושכת עד לקבלת הפתרון או תלות נוספת בין האדם לבעלי הפתרון. לאחר הצלחה במימוש הפתרון לאדם – 'גלגלי השיניים הגדולים' של המערכת מתחילים לפעול, כדי לשכפל את הפתרון ל'סטארט-אפ' שיהיה רלוונטי לכל אחד אחר. ניתן ללמוד את זה לעומק באתר של האקדמיה, או בסמינר הפרקטי המלא.

מקצועות הדיגיטל הם רבים ומגוונים: החל מעולם התכנות הרעיוני והטהור, ועד לעולם החומרה המתכתי, הפלסטי והתוסס – אך החוט המקשר בין כולם: פרנסה יציבה ובטוחה שלא מתפעלת ממשברים, אלא כזו שגם ברגעי משבר – ממציאה חוקי פעולה חדשים, ופתרונות קלאסיים.

ניתן לומר כי מקצוע אחד מבין מקצועות הדיגיטל הוא בעל יתרון משמעותי, כי הוא נמצא כל הזמן 'בין השורות' והוא זה שבתחילת היום ובסופו של יום מזיז את כל המערכת, והוא: מקצוע השיווק הדיגיטלי.

איש עובד דרך מחשב נייד

תיווך מסוג חדש: 'העתק-הדבק' של הצלחות.

כדי להבין את אופן העבודה הכללי של מקצועות השיווק הדיגיטלי, נשתמש בדוגמא מוכרת מחיי היום יום: אדם קם בבוקר ומחליט שהגיע הזמן לעבור דירה. הוא נמצא במקום א' בחיים שלו: דירה קטנה, דירה ישנה וצפופה – ומעוניין להגיע למקום ב': דירה גדולה יותר, חדישה יותר, עם נוף שהוא מאחל לעצמו לראות מדי בוקר. מכיוון שביום יום שלו הוא טרוד בדברים אחרים שמעסיקים אותו – הוא פונה למתווך הכי סמכותי שהוא שמע עליו בעבר כדי לעזור לו לסגור את הפינה, בלי שיערימו עליו ובלי 'לשרוף' את הזמן על המעבר הזה.

ככה גם בעולם הדיגיטלי: ישנן הצעות רבות שמחכות 'להיחטף' ולעבור מיד המוכר אל הקונה האידיאלי. כיום ניתן לקצר את המרחק בין המוכר לקונה בצורה משמעותית, גם זה הנמצא בחצי החשוך של כדור הארץ, ולהציג לו פיתרון לבעיה שהוא חווה – הצגה נכונה שתגרום לו לגשת אל הארנק, ולהזמין את הפתרון עד לפתח הדלת – ואל שגרת חיים חדשה וטובה יותר.

זהו עולם השיווק הדיגיטלי 'לאורכו' – תיווך בין פיתרון לבעיה, בין מוכר לקונה – ובין חלום למציאות. רוצים להכיר את העולם הזה יותר מקרוב וליהנות מביטחון כלכלי ? לחצו כאן והצטרפו לסמינר שלם של אקדמיית 2100 בנושא.

עולם השיווק הדיגיטלי לרוחבו: מה בא לי וכדאי לי לעשות?

לאחר שהבנו את המהות הכללית של עולם השיווק הדיגיטלי, נדרש להבין כיצד אנחנו יכולים להשתמש בו, או יותר נכון: מהן הדרכים העיקריות שנחשבות למקצוע של ממש, כאלו שמצדיקות את המאמץ שלנו בתחום הזה, ומניבות לנו רווחים משמעותיים?

התשובה טמונה בנקודת המפגש: כל 'צומת דרכים' בין אנשים ברחבי הרשת – היא קרקע פורייה  לשיווק דיגיטלי איכותי: אתרי אינטרנט פעילים, מנועי חיפוש, רשתות המדיה החברתית, ועוד.

לכל 'צומת דרכים' ישנן תכונות משלה, ודרכי פעולה נכונות. למשל: בנקודות חמות שמאפשרות פרסום מילולי בלבד – ננסה להעביר את המסר שלנו בצורה כוללנית מצד אחד, ותמציתית מצד שני – ככל שניתן. לעומת זאת – באתרים בהם נוכל להשתמש בווידאו כדי להעביר את המסר שלנו – נחשוב על דרכים מגוונות כיצד מעבירים מסר בצורה הגיונית ומסודרת בווידאו, כזה הגורם לשינוי תודעתי אל עבר רכישת המוצר שאנו משווקים, או השירות שאנו מעניקים.

יחד עם זאת, המכנה המשותף לכל מקצועות השיווק הדיגיטלי הוא היכולת להביא לידי ביטוי כישורים חבויים שלא נוצלו במלואם עד כה. ניתן להשתמש בכישורי כתיבה כדי להציג תוכן בזווית מסוימת, או בכישורים כאלה ואחרים שניתן לרתום בצורה ספונטנית ורעננה למקצוע השיווק הדיגיטלי שנותן מקום לכולם, ומאפשר לכולם לצמוח בבטחה במודל שמתגמל אותנו בהתאם להשקעה שלנו.

חושבים שיש לכם את מה שנדרש כדי להצטרף לשורות המשווקים הדיגיטליים? כדאי שתצפו בהדרכה שתעזור לכם להחליט אם הדבר כדאי לכם או לא.

שורה תחתונה – דבר אליי תכל'ס

ובכן. התכל'ס הוא כזה: שיווק דיגיטלי כיום הוא מקצוע לכל דבר, Full Time Job – פשוטו כמשמעו. 

מי שעוסק בו – קם אתו בבוקר וחולם עליו בלילה (לא פעם ולא פעמיים קרה לעבדכם הנאמן הכותב שורות אלו, לקום באמצע הלילה כדי לכתוב רעיון שיווקי חדש למוצר שהוא משווק – וחזר לישון עם תוכנית עבודה 'חלומית' למחרת…) 

וכל זה למה? כי מדובר פה בשינוי תפיסתי משנה חיים: יש לי את היכולת להניע את המשק בזמן הפנוי שלי, לחבר בין היצע לביקוש, ליהנות מהעמל שלי – ולתכנן את העתיד בצורה בטוחה יותר. אני יכול להיות מצחיק, אני יכול להיות בוטה – אני יכול להיות מי שאני.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מסמינר המבוא הפרקטי והמקיף ביותר למקצועות השיווק הדיגיטלי, של אקדמיית 2100, בו תכירו את הדרכים החזקות ביותר לעיסוק בשיווק דיגיטלי כמקצוע ראשי או כעיסוק בשעות הפנאי, ולזכות לממש את הפוטנציאל הטמון בכם – בידיים שלכם, וללא תלות בגורמים שיציפו אתכם בחזרה לאבטלה בשנייה הראשונה שרק יוכלו. רוצים לתפוס מקום בשורות החמות לסמינר? לחצו כאן להצטרפות.

אקדמיית 2100 לשיווק דיגיטלי מזמינה אצכם להצטרף לסמינר המלא של מקצועות הדיגיטל של 2020 וליהנות מביטחון כלכלי וגמיש גם בשעות משבר.

דברים שכדאי לדעת לפני ההרשמה לסמינר:

  1. אין צורך בניסיון או ידע קודם כדי להבין את הנושאים המדוברים. זהו ידע טהור וצרוף שמבוסס על הצלחות אמיתיות במרחבי הדיגיטל, ומועבר בהסברים פרטניים על כל תחום או מושג.
  2. הסמינר מיועד לכל גיל (צפו בו עד לסופו ילדים בגיל 12, ומבוגרים בגיל 85. אנו יודעים זאת כי הם שלחו לנו הודעת תודה על התוכן וציינו את זה…)
  3. הסמינר מועבר ברשת: אתם נרשמים ומקבלים קישור כניסה ל'חדר הצפייה' בתאריך אותו בחרתם. תפנו את הלו"ז שלכם מכל, והגיעו עם מחברת ועט כדי להבין ולסכם את התוכן באופן שתוכלו לעשות איתו משהו למחרת.
  4. מספר המקומות מוגבל: נכון לרגע זה נרשמים אל הסמינר בין 800 ל-1000 איש ביום. כדאי לשריין מקום לסמינר הקרוב ביותר, לפני שתיסגר ההרשמה אליו.
  5. חשוב להגיע רעננים וחדים, כדי להיפתח לעולם דינמי שיכול מאוד לתגמל. מדובר כאן על שינוי תפיסתי ומרענן שיכול לקחת את החיים שלכם לנקודות פתיחה שלא הכרתם, ולפתוח אתכם אל עבר יעדים והישגים ברמה מאוד מספקת ומתגמלת.

בתקווה להגיע לימים מאירים יותר, בהם כולנו יכולים לשבת 'תחת גפן ותאנה' וליהנות מיגיע כפיים איכותי ומתגמל – כמו שמגיע לנו ליהנות, בהם לא נדע משבר או דאגה.
תגים
הראה עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close