לייף סטייל

5 יתרונות של לימוד גיטרה

תהליך לימוד מיומנות חדשה קוצר פעמים רבות יתרונות מדהימים, ולימוד גיטרה אינו שונה. מלבד היתרון של היכולת כעת לנגן בכלי, תופתעו ממספר היתרונות הפיזיים והפסיכולוגיים שניתן לייחס ללימוד גיטרה (או בעצם כל כלי לצורך העניין). רבים מהיתרונות הללו מתורגמים גם לפעילויות והתנהגויות יומיומיות.

במאמר זה, נבדוק חמישה יתרונות של לימוד גיטרה.

1 – גיטרה משפרת יכולות מוטוריות

אם אי פעם ניסית ללמוד איך להשתמש במקלות אכילה כמבוגר, תדע כמה קשה לתאם את האצבעות כדי למקם כל מקל במדויק כדי ליצור אחיזה איתנה באוכל שלך.

ללמוד לנגן בגיטרה זה בערך ככה, אבל בערך פי אלף יותר קשה (להערכתי לגמרי לא מדעית). בדיוק כמו להרים ענף ספורט חדש, לימוד נגינה בגיטרה משפר מאוד את תיאום עין-יד שלך מכיוון שהוא דורש תנועות שרירים מאוד ספציפיות שהגוף שלך עדיין לא רגיל לעשות. רוב נגני הגיטרה המתחילים מתארים לעתים קרובות את התחושה המוזרה של הידיים שלך שאינן מגיבות למחשבות שלך.

הסיבה לתחושה הזו היא פשוט בגלל שהגוף שלך מעולם לא ביצע את התנועות המורכבות האלה לפני כן, אז זה ירגיש כמעט בלתי אפשרי להזיז את הידיים שלך בצורה הנדרשת כדי לנגן אקורדים וסולמות. עם זאת, אם תתמידו בזה ותמשיכו להתאמן, התנועות העדינות הללו הופכות קלות וקלות יותר לביצוע, וגם תגלו שאתם מסוגלים לקלוט יותר תנועות חדשות הרבה יותר מהר.

למעשה, נערכו מספר מחקרים כדי לחקור את הקשר בין לימוד מכשיר לבין מיומנויות מוטוריות משופרות. במחקר שנערך על ידי Hyde et al. (2009), ילדים בין הגילאים 5-7 הוכנסו לתוכנית אימון מוזיקלית של 15 חודשים, בעוד שקבוצת ביקורת נפרדת נוטרה גם כן.

המבחנים הקוגניטיביים שבוצעו לפני ואחרי 15 החודשים הראו שהילדים שעברו אימון מוזיקלי הראו מיומנויות מוטוריות משופרות של האצבע והבחנה שמיעתית, בעוד שסריקות מוח גילו שיש הבדלים מבניים במוח במיוחד באזורים הקשורים לעיבוד מוטורי ושמיעתי.

במחקר אחר שנערך על ידי אוניברסיטת אנגליה רוסקין, נמצא שטיפול במוזיקה שיפר את ההתאוששות של מיומנויות הדיבור והמוטוריקה של נפגעי שבץ מוחי.

החלק הטוב ביותר בשיפור הכישורים המוטוריים שלך מנגינת מוזיקה הוא שזה מתורגם לפעילויות אחרות כמו סריגה, אומנויות לחימה וספורט. למעשה, מאמר מאת Boyd et al. גילה שהיכולת לנגן בכלי נגינה מנבאת ביצועים טובים יותר בתפירה לפרוסקופית.

2 – אימון למוח

יתרון נוסף בנגינה בגיטרה הוא שיפורים בריכוז ובזיכרון. ללא ספק, לימוד כל מכשיר הוא משימה קשה; עקומת הלמידה הראשונית תלולה במיוחד, וזו הסיבה שכדי לראות רווחים, תצטרך באמת לממש את היכולת שלך להתרכז ולשנן דברים.

ככל שתשקיעו יותר זמן בהתמקדות בתרגילי גיטרה או שירים שונים, תגלו שהיכולת שלכם להתמקד במשימות אחרות מחוץ לנגינה תגדל גם כן. לפי ג'יין אובריאן מה-BBC, מחקרים מצאו שלימוד כלי נגינה יכול לעזור לאנשים עם ADHD לווסת את הקשב, השליטה בדחפים ואפילו את הזיכרון שלהם.

לשינון יש חלק עצום ביכולת להיות ממש טוב בנגינה בגיטרה. מספר צורות האקורדים, צורות הסולם, מושגי תורת המוזיקה ואפילו שירים שתצטרכו לזכור הם מדהימים. אפילו רק האקורדים הפתוחים הבסיסיים יכולים להיות מכריעים עבור הלומדים הראשוניים, כך שהיכולת לקחת דברים לאט ולשנן כמויות קטנות של מידע לאורך זמן היא מיומנות חשובה ביותר שתפתח תוך כדי לימוד לנגן בגיטרה.

בדיוק כמו איך יכולת המיקוד מתורגמת למשימות יומיומיות, היכולת שלך לשנן ידע ספציפי לגיטרה תתורגם גם לחיי היומיום שלך.

3 – לימוד גיטרה נוגע ברגש

כנראה ההיבט המהנה ביותר בנגינה בגיטרה הוא החוויה הקתרטית שמגיעה עם יצירת מוזיקה. זהו אחד מהדרכים הנגישות ביותר לביטוי חופשי מלבד אמנות חזותית! הביטוי החופשי המצוי ביצירת מוזיקה קשור ליתרונות בריאותיים רבים.

דיברנו על איך נגינה בגיטרה יכולה לעזור להפעיל את המוח שלך בסעיף הקודם, אבל לפי פרד Cicetti מ-Live Science, השמעת מוזיקה יכולה גם להוריד את לחץ הדם, להפחית את קצב הלב, להפחית מתח ולהפחית חרדה ודיכאון. ישנן גם עדויות שמתגלות שנגינת מוזיקה יכולה לשפר את התגובה האימונולוגית שלך לווירוסים ולחיידקים, אבל הוויכוח הזה עדיין באוויר.

הסיבה העיקרית לרבים מהיתרונות הרגשיים והבריאותיים הללו היא שנגינת מוזיקה מכניסה אותך למצב זרימה, דומה לאלו שהושגו במהלך תקופות ארוכות של מדיטציה. במהלך מצב זרימה, נראה שהזמן מתעוות, קצב הלב שלך יורד, ובדרך כלל אתה רגוע יותר. ספורטאים הולכים לעתים קרובות לפסיכולוגי ספורט כדי ללמוד כיצד להשיג מצבי זרימה כדי לעורר ביצועים שיא!

4 – חופש חופש חופש

יש להודות, לימוד נגינה על גיטרה לא בהכרח מטפח משמעת. עם זאת, להיות טוב בנגינה בגיטרה בהחלט עושה זאת מכיוון שהדרך להיות טובה באמת במשהו דורשת הרבה משמעת ומסירות.

כפי שציינתי קודם, עקומת הלמידה של מוזיקה היא די תלולה, וכל שלב בהתפתחות שלך יציג מכשולים חדשים ומאתגרים יותר. אני אשמח לומר שבסופו של דבר זה נהיה קל יותר, אבל האמת היא שהשלב הראשוני של לימוד גיטרה הוא כנראה הקל ביותר, וככל שמתקדמים במסע המוזיקלי שלך, שיפורים ניכרים ורגעי "אאוריקה" קשים יותר ויותר. על ידי. זה אומר שכדי להמשיך להתקדם ולשפר את כישורי הנגינה שלך בגיטרה, אתה צריך להיות מאוד ממושמע בגישה שלך לתרגול.

מקצוענים רבים נצמדים לרוב ללוח זמנים קבוע של תרגול עם שעות תרגול ביום! לסטיב ואי האגדי יש אפילו אימון גיטרה של 10 שעות שזמין באינטרנט. 10 שעות אולי נשמעות כמו פרק זמן מטורף לתרגל גיטרה ביום אחד, וכנראה שכן, אבל זו כמות הזמן והמסירות שנדרש כדי להפוך לסטיב ואי.

כמובן, רובנו לא מנסים להפוך לסטיב ואי הבא, ורבים מאיתנו פשוט רוצים לנגן בגיטרה כלאחר יד. עם זאת, אפילו השחקנים המזדמנים ביותר צריכים להתאמן כדי לראות שיפורים בכלל. היכולת לדבוק בלוח זמנים של תרגול, במיוחד בימים שבהם אתה לא רוצה לתרגל, ללא ספק תטפח משמעת. משמעת היא התכונה המגדירה שכל המוזיקאים, האמנים והספורטאים הגדולים משותפים.

קשרים אנושיים

בהחלט אפשר לבלות את כל המסע המוזיקלי שלך בג'ינג לבד בחדר השינה שלך, אבל הרגעים המוזיקליים הטובים ביותר מגיעים מנגינה והופעה עם אנשים אחרים.

מציאת אנשים לג'אם איתם, או אפילו השתתפות בג'אם פתוח, יכולים להוביל לפגישה עם המון אנשים מגניבים בעלי דעות דומות. החוויה המשותפת של השמעת מוזיקה יחד יכולה גם להסיר מחסומים פסיכולוגיים רבים ולעתים קרובות מובילה למערכות יחסים קרובות וארוכות טווח. בנימה אישית, רוב החברים הכי קרובים שלי הם אנשים שניגנתי איתם מוזיקה. חלקם הכרתי מילדותי, וחלקם פגשתי רק בשנה האחרונה.

לאלו מכם שיש להם ילדים בבית, השמעת מוזיקה עם ילדיכם היא גם פעילות חיבור מהנה. למעשה, סבסטיאן קירשנר ומייקל טומאסלו מצאו שפעילויות מוזיקה קבוצתיות מקדמות לכידות קבוצתית, שיתוף פעולה, התנהגות פרו-חברתית ואמפתיה כלפי ילדים אחרים באותה קבוצה מוזיקלית. חוץ מזה, עם הטבות סוציאליות, זה גם המון כיף לילדים. אחרי הכל, ילדים אוהבים לרקוד ולעשות חבורה שלמה של רעש.

לסיכום

חלק מהיתרונות הללו עשויים להיראות ברורים במבט לאחור, אך לעתים קרובות מתעלמים מהם. רוב האנשים נכנסים לנגן בגיטרה פשוט כי הם רוצים להרים תחביב חדש או להרשים את החברים והמשפחה שלהם (הרבה בחורים שאני מכיר עשו את זה כדי להרשים איזו בחורה). עם זאת, עלינו להיות מודעים ליתרונות העמוקים והחזקים יותר של להרים את הגיטרה, או כל כלי נגינה לצורך העניין.

אם תרצה לבדוק קורס גיטרה פשוט ומקיף כיצד להתחיל לנגן בגיטרה, אני מזמים אותך להירשם לקורס שלי ולהנות מקורס כיפי פשוט ומרענן, אהה ויש אחריות אל דאגה.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button