בריאות וספורט

מה קרה לגב שלי? אני לא מבינה למה אחת לתקופה אני פשוט לא מצליחה לתפקד בגלל כאבי הגב, והאם יש משהו שיכול לגרום לי תחושת הקלה?!

3 תרגילים מציליי חיים שחשוב לדעת להתגבר על בעיות הגב שלך.

שוב אתה כאן?! קמה בבוקר ממהרת להוציא את הילדים לבית הספר,

והוא שוב דופק בפתח הדלת, אני מיד תורקת אותה ״על הבוקר?״ ״באמת?…״

אני עסוקה לא יודעת בדיוק מה אתה רוצה אבל עכשיו,

זה בטוח לא הזמן.

״קדימה צריך לזוז״…

הקפה שלי עוד חם נוהגת מורידה את הקטן ונותנת נשיקה.

ממשיכה למשרד שלי רואה את הקולגות ומחייכת בנימוס.

אוקיי, אז מה אמרנו על סדר היום..

יש לי לדבר עם רונן.. לסגור את ההתחייבויות שלי, ולהספיק הכל לפני 17:00.

אוי, מה אני אכין לילדים לערב ? קראתי על איזה משהו ממש בריא

בטוח הם יהנו מהארוחה אם אספיק להגיע ולבשל….

מה? עוד פעם אתה?! (אני זועקת בראש שלי) לא אמרתי לך להסתלק בבוקר?

היום יש לי פילטיס עם רונית  בערב אין מצב שאני ממשיכה עם הכאב הזה,

כואב לי אפילו ללכת אולי אתקשר לרונית לבטל? איזה באסה..

ממשיכה לסחוב את ההקרנות הלא ברורות האלה לרגליים.

מזנקת בין העבודה, לגן של הקטן , עד לבישולים והכל על  משככי כאבים כל שלוש שעות, אולי אני אזריק אפידוראל וזהו? הכל כדי שהוא יתן לי שקט..

אבל זה רק מחמיר – ממשככי הכאבים עד חגורת הבטן המעצבנת הזאת שאני מתה להוריד.. אבל נראה לי שכבר אי אפשר בלי.

את הדברים אמרה לנו ירדנה שתהיה בקרוב בת 49, וסובלת מכאבים כרונים בגב, ״בהתחלה התעלמתי. אבל היום בשילוב נכון של מה שלמדתי מנמרוד, היום אני מרגישה תחושת הקלה במקום הכאב העז שהיה תוקף אותי במצבים לא נוחים בחיי״.

  • קודם חשוב שנבין, לכאב תפקיד חשוב בשמירה על הגוף שלך . למעשה, הכאב החריף הוא כמו פנס מהבהב שמתריע כשמשהו במערכת המשוכללת הנקראת "הגוף שלך" לא עובד. חשוב מאוד שלא להתעלם מהאיתות הזה, גם כשמדובר בכאב חד פעמי ולבדוק לעומק בעזרת רופא מה לא בסדר.
מה קרה לגב שלי? אני לא מבינה למה אחת לתקופה אני פשוט לא מצליחה לתפקד בגלל כאבי הגב, והאם יש משהו שיכול לגרום לי תחושת הקלה?!
מה קרה לגב שלי? אני לא מבינה למה אחת לתקופה אני פשוט לא מצליחה לתפקד בגלל כאבי הגב, והאם יש משהו שיכול לגרום לי תחושת הקלה?!

אז כמה עובדות מרכזיות שיכולות לעזור להקלה:

כשאנו מתמודדים עם כאב כרוני אין דבר מפתה יותר מלהיצמד למשככי הכאבים. אך בעוד שתרופות לא-סטרואידיות נוגדות דלקת ומשככים הם לא הפתרון היחיד. למעשה, ניתן להפחית כאב פשוט על ידי הוספת התרגילים הבאים לסדר היום שלך.

יצאנו לשאול את נמרוד מנור, מומחה לרפואה סינית בתחום האורתופדיה כ20 שנה, מרצה באוניברסיטה ובעל קליניקה מצליחה באזור הצפון.

אז… נמרוד איזה תרגיל הכי היית ממליץ לעשות?

שאלה יפה , תקשיבי לתרגיל מאוד פשוט שישר עוזר לתחושת הקלה, יש לך כסא בבית נכון?

ברור.

מעולה. שכבי על הגב בעדינות שלא יכאב, קחי מזרון דק אפשר על הרצפה אם זה נוח, העיקר שתשכבי בצורה ישרה. הניחי ידיים לצידי הגוף.. ואז הניחי את הרגליים שלך ב90 מעלות על הכסא. פשוט תנוחי במשך כמה דקות, מומלץ לעצום עיניים ולנשום נשימות עמוקות ואיטיות, לבעלי דימיון מפותח אני תמיד אומר "דמייני שיש לכאב צבע מסויים, ומנשימה לנשימה הוא נצבע בצבע אחר, כזה שנותן הרגשה נעימה ותחושת הקלה גדולה", תחזרי על זה מספר פעמיים ביום ותשתפי אותי איך את מרגישה, זה תרגיל NLP בשילוב של תנוחה שמזרימה דם ואנרגיה אל איזור הכאב ומניסיוני מאוד אפקטיבית לתת תחושת הקלה מהירה.

רשמתי, מה התרגיל השני שיכול לתת לי תחושת הקלה על הכאב ולשפר את מצבי לדעתך?

את האמת זה תרגיל שאני הכי אוהב באופן אישי.

אז עמידת המוצא היא על שתי הרגליים כאשר הברכיים טיפה כפופות ואת מרגישה עומדת בנינוחות וביציבות מלאה. תמשכי טיפה את הכתפיים אחורה ותני להם לצנוח מעט מטה ככה שהם למעשה ״ישבו להם בנוחות״. שימי לב לזקיפות הגב, ידיים לצדדים, ראש מביט קדימה ולאט לאט תתחילי לנוע רק עם האגן מצד לצד כאילו את אומרת ״לא רוצה״ רק עם האגן שלך ככה שתתחילי ליצור פעולה של סיבוב עם הזרועות שלך . תני לידים שלך להזרק  כאילו היו מטוטלת בתנועה סיבובית וככה לאט ובעדינות תגבירי את הקצב, וכמובן שהכל ברוגע לא חייבים להשלים סיבוב מלא כמה שמרגיש לך נכון זה מספיק.

קצת קשה להבין אתה יכול להראות לי?

כן בטח, רק לקוראות שלנו את יכולה לשים לינק לתוכנית שלי שם הם יכולות לראות בדיוק את התרגילים ולעשות אותם ועוד עשרות תרגילים אחרים יחד איתי.

שתדע שכרגע אני ביום השישי של התוכנית האינטרנטית שלך וחשתי הקלה מדהימה בתרגיל שאתה מראה ביום 4. למה אתה לא מספר דווקא עליו?

צריך להשאיר משהו לקורס לא?

גם נכון.

יש לך עוד טיפ לתת לי?

בוודאי

בבקשה

Stress… (מתחים )

תסביר

תרגיל של נשימות ומדיטציה:

שבי בנחת במקום שקט (אם אפשר בטבע מצוין), תרגיל שנקרא ״נשימות קופסה״, הוא בנוי מפעולות נשימה שכל אחת נמשכת 4 שניות:  

  • שאפי במשך 4 שניות,
  • תחזיקי אויר במשך 4 שניות
  • נשפי במשך 4 שניות
  • עצרי ל4 שניות

תחזרי על כך במשך כמה דקות או לפחות 3-4 מחזורים כאלה,( זה פחות מדקה) ופשוט מרגיע מאוד!

דגש אחד חשוב לנשימות, בכל שאיפה הכניסי חמצן דרך האף, אל הבטן התחתונה דרך הטבור בעצם לנפח את הבטן. בנשיפה, דרך הפה כאשר את פולטת את האויר הכניסי את הטבור ותוך כדי הנשימה תרגישי איך שהמתח מתפוגג ותחושת הקלה נעימה מציפה אותך.

מומלץ לתרגל זאת כל יום ואף מספר פעמים ביום. השאיפה מניעה את מערכת ההתמודדות והדריכות, ואילו הנשיפה מרגיעה ומאזנת. העצירה בסוף תהליך הנשימה, מייצרת דפוס חדש, סוג של RE-SET לכל מערכת העצבים. תרגילי הנשימה מחזקים גם את הנפש וגם את עמוד השדרה שאם תחשבי על זה רגע, כל השרירים המקיפים אותו (שרירי הגב) הם בעצם התומכים של כל האיברים הפנימיים שבחלל הבטן.

אבל זה באמת עוזר? אף פעם לא באמת הבנתי את זה תוכל טיפה להרחיב?

כן, עמוד השדרה מורכב מ-24 חוליות ו-26 עצמות והוא מורכב מעצמות חלולות (חוליות) אשר בתוכן עובר המשדר העיצבי בין המוח לכל החלקים בגוף. התפקיד של עמוד השדרה הוא להגן על חוט השדרה, לאפשר כיפוף של השלד וליצור תקשורת בריאה בין המוח לכל האיברים, השרירים ורצועות הגוף.

כלומר, הוא מקושר ישירות אל המוח, וכאשר אנחנו חשים חרדה, לחץ או מתח זה משפיע על עמוד השדרה בקשר ישיר, תאמיני לי שאחרי אלפי מטופלים שעברו בידיים שלי אני יכול להגיד שזה אחד הגורמים המשפיעים ביותר על כאבי גב בעידן המודרני של היום.

וואו לא חשבתי על זה, אני איישם, השאלה היא האם זה באמת מספיק להרגעת הכאבים העזים?

כל מקרה לגופו, את חייבת להבין שפה נתתי לך דגשים שהם עוד יחסית על קצה המזלג.

אני אוהב לתת את כל הטיפים שלי בצורה מסודרת שהצד השני יבחר לעצמו מה הכי טוב ,ומה הכי עזר לו להפסיק ליטול משככי כאבים  או להיפתר ״מעזרים נלווים״' ולעיתים להימנע מניתוחים.

היו לי מטופלים שהרפואה המודרנית ניבאה להם חיים של קושי ומרור, ואחרי סדרה של טיפולים הם ביטלו את הניתוח, והותירו את הרופאים בהלם כשנכנסו לקליניקה שלהם זקופים ומחוייכים.

ואוו מעולה תודה רבה ואיך היית ממליץ לקוראים שלנו לקבל עוד מידע ?

לכל מי שסובל או סובלת מכאבי גב כרוניים הייתי ממליץ ללכת לראות אורטופד מומחה ולהתייעץ איתו, התכנית שאני בניתי מיועדת לתת הקלה מהירה על כאבי הגב בשיטה שפיתחתי לאחר טיפול בכמה אלפי אנשים בארץ ובעולם.

אבל חשוב שתביני שזו לא שיטת קסם, היא דורשת את המעורבות והנחישות שלך כי יש שם כמה עשרות תרגילים שאני מלמד אותך דרך וידאו, תרגילים שיחזקו לך את שרירי הגב בצורה בריאה ואיכותית, כך שאם יש לך כאבים עכשיו הם יפחתו בהדרגה ואם כרגע אין כאב אבל את יודעת שהוא עתיד להגיע – הזמן הכי טוב לחזק את שרירי הליבה שעוטפים את עמוד השידרה זה בדיוק עכשיו, ואם לא תעשי אותם יחד איתי ותתמידי , כולה 10-15 דקות ביום אז שום שינוי לא יקרה.

אחרי שהבנת את זה ואת מוכנה לעשות את המאמץ אז את יכולה להוריד את המדריך מתנה שהכנתי ובהמשך אם תתאימי תוכלי לקבל ממני גישה לתוכנית המלאה של 28 יום להקלה משמעותית מאוד, מטופלות שלי שעברו את התכנית הזו וביצעו אותה ברצינות – פשוט העלימו את כאבי הגב כמעט לגמרי! הסיפוק שלי מגיע כשאני רואה כמה שהדבר הכביכול קטן הזה, פשוט נותן להן את החיים במתנה.

אל המדריך המקוצר של נמרוד בחינם ליחצי כאן – המדריך המקוצר

אל התוכנית המלאה של נמרוד לפתרון כאבי הגב ליחצי עכשיו – התוכנית המלאה

\\נורית סגל

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button