משחקים

9 יתרונות מפתיעים של פאזלים עבור המוח שלך

פאזלים הם פעילות משפחתית נהדרת או אפילו בילוי סולו. בין אם תבחר לפתור פאזל 1000 חלקים, תשבץ או אפילו קוביית רוביק, כולם יעצימו את המוח שלך. הפופולריות של פאזלים בעידן הדיגיטלי של היום מגיעה עם סיפור שחוזר הרבה אחורה בהיסטוריה.

הסוגים והזנים של הפאזלים הם אינסופיים לבחירה. עם זאת, אין ספק שחידות מועילות להפליא לילדים ולמבוגרים כאחד, בגלל כישורי המוח הפיזיים והקוגניטיביים שהם עוזרים לפתח. הנה כמה יתרונות מפתיעים של פאזלים למוח שלך.

1. זה תרגיל מנטלי

פתרון חידות הוא תרגיל נהדר למוח מכיוון שהוא מנצל את הצד הימני והשמאלי בצורה הטובה ביותר. הצד הימני שולט ביצירתיות, ברגשות ובחשיבה אינטואיטיבית, בעוד הצד השמאלי של המוח הוא הגיוני, אובייקטיבי ומתודי.

כאשר אתה מנסה לפתור חידה, שני הצדדים הללו של המוח צריכים לתקשר ולתפקד יחד, ובכך להגביר את התפקוד הקוגניטיבי. תרגיל התודעה מסייע במניעת ירידה קוגניטיבית.

2. משפר חשיבה חזותית-מרחבית

כשצריך להרכיב פאזל, המוח שלך מסתכל על תמונה גדולה יותר. נימוקים לגבי החלל וכיצד לתפעל חפצים הם חלק קריטי בחיי היומיום כמו ניווט ברחוב סואן, הרכבת רהיטים או אפילו העמסת מדיח הכלים. מיומנויות אלו גם חשובות ביותר להצלחה בתחומים אקדמיים ומקצועיים. לכן, פתרון חידות מפעיל את המוח על בסיס תכוף עוזר בשיפור החשיבה המרחבית שלך.

3. לפתח תשומת לב לפרטים

כאשר אתה פותר פאזל, ואם החלקים דומים, אתה צריך לשים לב יותר אפילו לפרטים הקטנים ביותר ולזהות את ההבדל בצבעים או בצורות שיכולים לעזור לך להשלים את הפאזל. היכולת הזו ללכוד פרטים קטנים יכולה לעזור בכל היבטי החיים של האדם, במיוחד בעבודה.

4. חיזוק הזיכרון

פתרון חידות ומגניבות מוח אחרות מחזקים קשרים עצביים ומגבירים את בניית הקשרים החדשים. זה מגביר את המהירות המנטלית ואת המחשבה לעיבוד. כאשר אתה מפעיל את המוח שלך באחסון מידע, זה עוזר לשמור ולשפר את הזיכרון שלך.

5. מגדיל את מנת המשכל שלך

מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מישיגן, בהובלת ד"ר סוזאן ג'אגי, מצא שהשקעה של 25 דקות ביום בפתרון חידות וחידות יכולה להעלות את מנת המשכל שלך ב-4 נקודות.

6. משפר את יכולת פתרון בעיות

סוגים שונים של פאזלים דורשים גישות שונות. זה עוזר ללמוד את הערך של ניסוח תיאוריות, בדיקת השערות ושינוי נקודות מבט כאשר החלקים אינם מתאימים כמתוכנן. מיומנויות כאלה יכולות להיות מועברות להיבטים אחרים של חיי העבודה, מה שהופך אותך לחדשני יותר בפתרון בעיות, חשיבה ביקורתית וכישורי הסתגלות טובים יותר.

7. פרודוקטיביות מוגברת

כאשר אתה פחות לחוץ, קל להתמקד בו. כשהריכוז שלך משתפר, הפרודוקטיביות שלך גם מרקיעה שחקים. אם אתם מתמודדים עם אתגרים בשמירה על ריכוז בפעילות שלפניכם, שקול לקחת הפסקה ולפתור חידה. זה יעזור לאפס את המוח שלך. משרדים רבים מתחילים לכלול חידות ומשחקי חשיבה כדי שהעובדים יוכלו להתנתק מהעבודה ולחזור אליה בראש רענן.

8. דחיית דמנציה ואלצהיימר

שמירה על פעילות המוח יכולה לעכב תסמינים של דמנציה ומחלת אלצהיימר. מחקר רפואי הראה ששמירה על פעילת הנפש באמצעות חידות ופעילויות אחרות לפתרון בעיות יכולה להפחית את הנזק לתאי המוח וגם לתמוך בצמיחה של תאי עצב חדשים המחזקים את הקשרים ביניהם.

9. שיפור רפלקסים

המפתח להגיע מהר יותר בפתרון חידות הוא זמן התגובה (RT). זהו משך הזמן בין גירוי לתגובה שלך לגירוי זה. ניתן לפתור חידות בטכניקות וגישות שונות. כאשר אתה מתאמן לעתים קרובות, הגוף שלך מתרגל לטכניקה או לתנועה זו, כך שאתה יכול לבצע באופן טבעי גם במהירויות גבוהות יותר.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button