יזמות

״השיעור הכי חשוב שלמדתי מהפסד של מיליון ₪ בגיל 19 ואיך מינפתי אותי להצלחה עסקית אדירה״

כולם רוצים להצליח ולהרוויח הרבה כסף, אבל לא הרבה יודעים איך. והפחד הכי גדול הוא להיכשל, לא להצליח. לקח לי זמן עד שהבנתי שהפחד הזה להיות ״הלוזר״ של החבורה משתק אותי. רק שהבנתי שהכישלון הוא לא כזה נורא – התחלתי להצליח – ולהרוויח .

אם אתם דומים לי, אז גם לכם קשה לפעמים להירדם בלילה. כמוני, גם אתם חושבים על מה יקרה ביום שאחרי. ביום שאחרי התיכון, ביום שאחרי השחרור, ביום שאחרי התואר.לאורך הילדות שלי – תמיד פחדתי מכישלון. בכל מה שעשיתי – תמיד ניסיתי לא להיות זה שמפשל. הייתי תלמיד טוב, ולא הפרעתי יותר מדי בשיעור. 
גם לא ממש הקשבתי, פשוט הייתי חולם בהקיץ ובזמן שהמורה הייתה מדברת על שברים וגיאומטריה אני הייתי עסוק בלתכנן את משחק המחשב שהולך לגרום לי להתעשר כשאני אהיה גדול.
רק מדבר אחד פחדתי כל הזמן – פחדתי להיכשל. פחדתי שהחלומות שלי לא יתגשמו, ושכמו אנשים רבים במשפחה שלי גם אני אתקע בעבודה שאני לא אוהב עם משכורת שלא מספיקה לי לכלום ושום דבר.
מה שלא ידעתי אז זה שהכישלון הוא לא רק חלק מההצלחה, אלא הוא קיצור דרך להצלחה. אחד מ-7 עקרונות ההצלחה החשובים ביותר.
יולי של שנת 2019. שעת בוקר מוקדמת. אני יושב במרפסת שבמשרד שלי ומנסה להירגע. אחרי שבוע שלם של לילות לבנים ועבודה בלי הפסקה – שבוע שמסתכם בעוד כישלון חרוץ לאוסף – אני חייב להתאפס על עצמי.

״לאבד מיליון שקל ואת כל הביטחון העצמי שלך..״

אני יושב שם, מעשן, לוגם מים קרים מכוס זכוכית ומנסה להבין איפה איבדתי את זה.מה קרה לילד המוצלח שעשה את המיליון הראשון שלו בגיל 17? שפגש את נשיא המדינה בתור אחר מ-70 הצעירים בישראל והופיע בטלוויזיה וטייל בעולם?
ואיך הגעתי למצב שבו העסק שלי מפסיד מיליון שקל בחצי שנה ושום דבר שאני מנסה לעשות בשביל להציל את המצב פשוט לא עובד?
לרגע אחד אני מתחיל לחשוב שאולי סתם היה לי מזל. אולי ההצלחה שלי עד היום הייתה פוקס.הכישלון הזה שובר אותי, ומרסק לי את הביטחון עצמי. מה אנשים היו אומרים אם הם היו יודעים שילד הפלא מהאינטרנט הוא כישלון אחד גדול?
רק שנה אחר כך, שאני כבר בצבא, אחרי שהכישלון העסקי הזה הפך לרווחים של מיליוני שקלים, אני מבין את אחד מסודות ההצלחה החשובים ביותר: הכישלון הוא החבר הכי טוב של ההצלחה.״..היום כבר מתחילים לדבר על כישלון בתור צעד הכרחי להצלחה. אבל עדיין – רוב האנשים מפחדים להיכשל, וזה משהן שמונע מהם להתקדם…״

הנה משהו שהלוואי שהייתי יודע בגיל 16: אסור לפחד להיכשל. או יותר נכון – מותר לפחד להיכשל, אבל אסור לכם לתת לפחד הזה לנהל אותך.
היום, אני יכול להגיד שהאומץ שלי הוא אחד מהעקרונות עליהם מתבססים החיים שלי. ההישיגים הכי גדולים שלי קרו בגלל שהייתי אמיץ. בספר שלי – ״זה לא רק הכסף״  – אומץ הוא עיקרון ההצלחה השני החשוב ביותר. להיות אמיץ מבחינתי זה דבר נדרש אם אתה רוצה להיות עשיר.ואני יודע שזה נשמע נדוש, ומובן מאילו. אבל זה לא. אומץ מביא הצלחה. ואומץ אפשר לפתח בקלות ע״י חוסר בפחד.

אני בגיל 18, מנסה את מזלי בעולם העסקים הבין לאומי

תן לי לספר לך משהו – הכישלון לא כזה נורא. הוא באמת לא. אם אתה מצליח להבין שזה שאתה נכשל לא אומר שאתה כישלון – אפשר לראות אותו אפילו בתור חוויה משחררת וכיפית. 

גם מה הדבר הכי גרוע שיקרה? שום דבר. הכל תמיד יהיה בסדר. כן, גם אם העסק שהקמת יקרוס, גם אם בן הזוג שאת אוהבת יעזוב. אתה תשרוד, את תשרדי, אתם תשרדו.

לא רק שאתם תשרדו – אתם תדעו עכשיו מה לא לעשות. בספר ״חשוב והתעשר״ של נפוליאון היל יש ציטוט שאני אוהב: ״הכישלון הוא זרע ההצלחה״ הוא זה שגורם לך להבין מה לא עשית טוב ומה אתה יכול לעשות להבא להשתפר.

אני תמיד אומר לאנשים שמתלבטים לקנות את הספר שלי – מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? שתבזבזו 120₪? שישכב לכם עוד ספר בארון? מצד שני – תחשבו מה יקרה אם מה שאתם חולמים באמת יקרה, אם הספר באמת יעזור לכם לעשות יותר כסף ולצאת ממירוץ העכברים…

הנה כלל אצבע להצלחה: כל עוד אין לכם באמת מה להפסיד, תחשבו על הסיכוי יותר מאשר אתם חושבים על הסיכון. 

אסור לך לפחד מהכישלון כי אם אתה כל הזמן תסתכל מאחורי הגב שלך לעולם לא תצליח להסתכל קדימה ולכוון את עצמך למקום שאליו אתה באמת רוצה להגיע.

החיים מלאים כשלונות, והם מתחלקים לשני אנשים – אנשים שצומחים מהכישלון ואנשים שנותנים לכישלון לפרק אותם. 

תמיד יש את אלו שמצולקים מהעבר שלהם. הם חייבים להבין – מה שהיה בעבר צריך להישאר בעבר. צריך ללמוד ממנו, ולהפיק לקחים, אבל העתיד הוא לא העבר. מערכת היחסים הבאה שלכם לא תהיה כמו הקודמת, היא תהיה טובה יותר. העסק החדש לא יהיה כמו הקודם, הוא יהיה רווחי יותר.

הדר אשוח וספרו החדש ״זה לא רק הכסף: 7 עקרונות לחופש כלכלי ולהגשמה אישית״

תפסיקו לפחד להיכשל, ותראו איך ההצלחה מתחילה להגיע אליכם. תגדירו לעצמכם שמהיום אתם מפסיקים לשחק ״בשביל לא להפסיד״ ומתחילים לשחק בשביל להצליח. גם אם זה דורש לקחת סיכונים. תזכרו – אתה לא יכול להיכשל אם אתה נשאר בבית ולא עושה כלום, אבל אחד לא הגיע רחוק בחיים בגלל שהוא ישב על הספה וראה טלוויזיה.

ובתור אחד שכתב ספר בגיל 20 – ונכשל הרבה יותר ממה שאתם חושבים (בפעם הראשונה שניסיתי להרוויח כסף באינטרנט הפסדתי 10,000₪!)  – אני אומר לכם – אין לכם מה לפחד מהכישלון. רק לחבק אותו.

על הספר ״זה לא רק הכסף״

הספר חושף את תוכנית עבודה בת 7 שלבים שמראה איך ניתן לצאת ממירוץ העכברים, להרוויח כסף בזמן שלך ובתנאים שלך ולהפוך את החלומות הכי גדולים שלך למציאות.

הספר זה לא רק הכסף

בספר זה לא רק הכסף תלמדו בין היתר:

  • ✅ איך למצוא את היעוד האמיתי שלך
  • ✅ איך לפתח ביטחון עצמי ואומץ
  • ✅ איך להתמודד עם ביקורת ודעות שליליות של אנשים אחרים
  • ✅ איך לחסל ״עצלנות״ ולהפוך למכונת עבודה
  • ✅ איך אפשר להרוויח כסף משיווק שותפים ושיווק דיגיטלי
  • ✅ איך להתגבר על כשלונות ועל דכאונות
  • ✅ איך להתמודד עם הצלחה
  • ✅ איך לקבל החלטות נכונות במהירות ע״י 11 שלבים פשוטים  
  • ✅ אסטרטגיות שיווק דיגיטלי שעזרו לי להרוויח מיליוניםו עוד…

מבצע השקה: 119₪ בלבד + משלוח מהיר חינם (במקום 34.90₪)

הדר אשוח

הכותב הוא הדר אשוח, ילד בן 20 ומחבר הספר ״זה לא רק הכסף: 7 עקרונות שגרמו לי לצאת לחופש כלכלי בגיל צעיר״ שחושף איך הוא הרוויח את המיליון הראשון בגיל 17 והקים 3 חברות עם עשרות עובדים עוד לפני גיל 20. היום הדר הוא לוחם בצהל ובספר ״זה לא רק הכסף״ שנכתב תוך כדי השירות הצבאי הוא חושף את הסיפורים שאף אחד לא ידע עליו עד היום - כולל ההצלחות והכישלונות העסקיים, החיים האישיים, היציאה מהדת, וצומת החיים הגורלית בה הוא בחר להתגייס לקרבי ולוותר על העסק שלו כי זה מה שהוא מאמין שנכון לעשות חתן פרס ישראל אלוף (מיל׳) דורון אלמוג כתב על הדר: ״...הדר בורך בסל יכולות וכישורים מיוחדים, שלצד דבקות במטרה ועבודה קשה הביאו אותו להישגים מדהימים כבר בגילו צעיר. עם זאת, ייחודו "ועושרו" האמיתי של הדר, טמונים דווקא באישיותו המיוחדת ובהחלטתו למנף את הישגיו ליצירת עולם טוב וערכי יותר...״

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button