בריאות וספורט

תנוחות היוגה המובילות בעולם

לא בטוח איזה סוג של יוגה תהיה הטובה ביותר עבורך? למה לא לקבל רעיון מאלפי האנשים – מ -124 מדינות שונות – שהשתתפו בסקר היוגה העולמי שלנו.

הסקר איפשר לנו לראות טרנדים בסגנונות יוגה פופולריים שענו על רבות מהשאלות שלנו כולל: אילו סגנונות פופלרים ביותר? להלן סקירה של שלושת המתמודדים המובילים על פי המשתתפים:

זרימת ויניאסה

מגיע למקום הראשון, כאשר 57% מהנשאלים ציינו את זה כסגנון היוגה העיקרי שלהם, הוא Vinyasa Flow. הפופולריות של סגנון יוגה זה יכולה לנבוע מהתנועה המהירה והזרימה בין תנוחות.

ויניאסה היא למעשה קטגוריה רחבה של תרגול הכוללת פאוור יוגה ויוגה אשטנגה, אך כאשר מתייחסים אליה בגדול כאל 'ויניאסה', היא מאפשרת הרבה גמישות ויצירתיות. ניתן להתאים את סדרות הזרימה של ויניאסה לכל רמות התלמידים, ויכולות באמת לגרום ללב שלך לשאוב ולחמם את השרירים, מה שמיישר קו עם הציפייה המסורתית של כולם לפעילות גופנית.

זה אימון נהדר, בדרך כלל הוא לא רוחני מדי, ואתה רואה יתרונות בגוף שלך מיד.

האטה יוגה

במקום השני נמצאת האטה יוגה, כאשר 42% מהנשאלים אמרו שזה סגנון הבחירה שלהם. האטה כוללת גם מגוון רחב של סגנונות יוגה אך בדרך כלל ממוסגרת כהפוך מיוגה ויניאסה.

האטה יוגה לוקחת תנוחה אחת בכל פעם ומבלה שם. הוא בקצב איטי יותר והוא מתמקד יותר במתיחות. סגנון היוגה הזה נהדר למתחילים או לכל מי שרוצה תרגול נינוח יותר המתמקד יותר במתיחות עמוקות.

יוגה משקמת

נראה שגם אנשים מאוד אהבו את היוגה המשקמת שלהם, כאשר 29% מהמגיבים אמרו שהם מעדיפים את הסגנון הזה כשיעור היוגה העיקרי שלהם. רצפי יוגה אלה כוללים בדרך כלל כמה תנוחות עדינות הנערכות לפרקי זמן ממושכים, בדרך כלל בתמיכה של אביזרים מרובים. התנוחות כוללות קיפולים קדימה, פיתולים ומתיחות עדינות אחרות שרבות מוצאות מאוד מרגיעות – זה תרגול מצוין לעשות לפני השינה!

שאר סגנונות היוגה שמשיבי הסקר דיווחו שהם הכי אוהבים הם וריאציות נישה יותר משלושת הראשונים – יש משהו לכולם!

פאור יוגה

29 אחוזים מהנשאלים מתרגלים פאוור יוגה, סגנון שמקפיד על אותם עיקרים כמו ויניאסה יוגה, אך בדרך כלל נועד להיות מאתגר יותר. חלק מהמדריכים עשויים לנוע מהר יותר בין זרימות לתנוחות, חלקם עשויים להוסיף מהלכים מאתגרים יותר, חלקם עשויים להחזיק תנוחות ארוכות יותר לעבודה על כוח. היה מוכן להרגיש באמת את העבודה בכל שיעור שקורא לעצמו כוח יוגה!

אשטנגה יוגה

אשטנגה היא גם סוג של יוגה ויניאסה אך סגנון זה עוקב אחר רצף תנוחות שנקבע. כל שיעור אשטנגה יוגה יהיה זהה, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם, כי כל שיעור מבצע את אותן תנוחות, באותו סדר.

זהו השיעור בשבילך אם אתה אוהב שגרה ויודע למה לצפות בשיעור היוגה שלך. זו דרך מצוינת לראות באמת התקדמות מכיתה לכיתה ולעבוד לעבר מטרות ניתנות למדידה. 25 אחוז מהנשאלים מתרגלים אשטנגה.

יין יוגה

17% מהתגובות הוא יין יוגה, הדומה ליוגה משקמת בכך שאתה מחזיק כמה תנוחות לאורך זמן רב. עם זאת, זה יכול להיות הרבה יותר מאתגר – היין יוגה 'מאזן' את ה'יאנג 'של תרגולי היוגה הדינמיים יותר שלך על ידי יצירת תנועה עמוקה עם שרירי הגוף והפאסיה שלך.

זה דורש ריכוז ומיקוד מפותחים, ויכול לשחק חלק גדול במניעת פציעות ובריאות המפרקים. אני ממליץ לכל מי שלא ניסה יין יוגה לנסות!

ביקראם/יוגה חמה

10 אחוזים מהנשאלים בסקר מתרגלים ביקראם יוגה, קבוצה של תנוחות שנקבעו בחטיבה רבה, המתבצעות בחלל מחומם, בדרך כלל 35-42 מעלות צלזיוס (95–108 מעלות צלזיוס). הוט יוגה כללית יותר היא פחות קפדנית וניתנת לביצוע בכל טווח של טמפרטורות מעל הממוצע ומורכבת משילובים רבים של זרימות ותנוחות יוגה.

החלק המהותי ביותר בכל שיעור יוגה לוהט הוא לחות זמן רב מראש – לפחות יום לפני השתתפות בשיעור – ולהרטיב לאחר מכן כיוון שההזעה שתירד באחת מהשיטות הללו תהיה אינטנסיבית!

כאשר מבצעים סגנון זה רצוי מאוד לתת דגש על בגדי יוגה נושמים וקלים שמנדפים זיעה כדי שהבגדים לא יהיו כבדים ויפריעו לכם להמשיך לתרגל את התמונות.

איינגאר יוגה

צורה זו של יוגה היא קבוצת משנה של האטה יוגה העוקבת אחר רצף תנוחות ספציפי. ניתן לערבב ולהתאים רצפי תנוחות אלה תוך תרגול, אך יש לתרגל את כולם תוך תשומת לב רבה לדיוק הצורה ותזמון התנועה והנשימה. שמונה אחוזים מהנשאלים של סקר היוגה העולמי מתרגלים יוגה איינגאר.

לא משנה מה סגנון היוגה המועדף עליך, תמיד כיף לערבב אותו על ידי הוספת שיעור אחר מדי פעם. אתגר את גופך ואת התפיסות המוקדמות שלך לגבי סגנון יוגה מסוים, וייתכן שתלמד עוד על עצמך בדרך!

למד עוד תובנות מעניינות מסקר היוגה העולמי על איך ומדוע אנשים מתרגלים יוגה. לחץ כאן למידע נוסף על האופן שבו 10,982 מתרגלים משתמשים ביוגה כדי לשפר את בריאותם ואורח חייהם.

Yoga Tech

אצלנו ביוגה טק תוכלו למצוא את המוצרים הטובים ביותר כדי להתחיל לתרגל יוגה כמו שצריך אנחנו נותנים דגש על איכות ושביעות רצון הלקוח.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button