Uncategorizedיזמות

שיטת לימוד האנגלית שפותחה ע״י הבחור הביישן המגמגם עלולה לגרום לאלפי ישראלים לצאת במחאה נגד מוסדות לימוד האנגלית

דניאל בנשי, מורה לאנגלית לא שגרתי ״וביישן לשעבר״, החליט שזה לא הגיוני שאין פתרון אידיאלי ללימודי אנגלית בשנת 2019 בלי להוציא אלפי שקלים ולבזבז זמן יקר ״אני לא מוכן אחרי 12 שנות לימוד שניסו ללמד אותי בשיטות שגויות, לטרטר את עצמי עוד 8 חודשים לאיזה מוסד לימוד בארץ שיכריח אותי לשנן מילים בשיטות שלא עובדות…״ אחרי תקופה ארוכה של מחקר וניסיונות, הוא טוען שהשיג את מבוקשו ושהוא יכול ללמד כל ישראלי איך לדבר אנגלית שוטפת תוך 42 יום.

דניאל בנשי – 3 חודשים אחרי שלימד את עצמו אנגלית, מרצה בפני בעלי עסקים בהולנד

דניאל בנשי זוכר את הרגע שהוא איבד את זה. זה קרה מיד כשהתחיל את מסעו הראשון בעולם, מסע שמטרתו העיקרית (אז כשהיה בן 23) היתה להקים עסק מצליח במדינה זרה, הולנד. כמה רגעים לאחר הנחיתה דניאל הבין את גודל הבעיה שלו, ההולנדים דוברים אנגלית ברמה גבוהה, אך הוא יצא למסע הזה עם אנגלית ברמת יסודי. ״הייתי במבוי סתום, מצד אחד רוצה להקים עסק בחו”ל, מצד שני מי יקנה ממני את המוצרים שלי כשאני מדבר בעיקר בפנטומימה. ידעתי שהשיטות הישנות ללימוד אנגלית לא עובדות עליי, רציתי למצוא דרך כלשהי, שבאמת יהיה כיף לעשות אותה, משהו קליל ופשוט שיגרום לי בסופו של דבר פשוט לדבר אנגלית בלי בעיה

בנשי אף פעם לא היה מסופק מהפתרונות הרגילים שיש לשוק להציע היום: “תבין שלפני שטסתי להולנד נרשמתי לאחד המוסדות הגדולים בארץ שטוען שהוא ילמד אותי אנגלית, לקחו לי 7,000 שקל וזה אחרי הנחה שהיתה לי כקצין בקבע, אבל זה בכלל לא קשור לכסף – הם פשוט החזירו אותי ללמוד כמו בשיטה של בית הספר ולכן עזבתי אחרי פחות משבוע, איך הם מלמדים? מתחילים עם הABC, אחר כך עוברים על מאות חוקי הדקדוק של השפה האנגלית ובשורה התחתונה – לא לומדים לדבר את השפה אלא רק בשלב האחרון של הקורס. אם תחשוב על זה לעומק רגע.. הם מנסים ללמד אותנו אנגלית בדיוק בשיטה ההפוכה מאיך שתינוק לומד שפה חדשה – פשוט להיות מוקף בסביבה דוברת השפה ולהתחיל לדבר, חוקים זה לאחר כך”.

2האמת, ששום דבר לא שיגרתי בדניאל, יזם ו”מורה לאנגלית” שמספר שהשיטה שהוא הכי אוהב ללמוד בה זה דרך דימיון מודרך. “תראה, יש סיבה למה ילדים לומדים  פי 30 יותר מהר מכל מבוגר.. הם פשוט מפעילים את הדמיון בלי הפסקה” מסביר בנשי.

כיאה לדמותו הלא שגרתית, יצר פיתרון יצירתי וגאוני במיוחד, שגורם לתעשייה שלמה לשקשק. בנשי פיתח את שיטת Speasy – שזה חיבור של המילים Speak ו Easy שלימדה כבר עשרות ישראלים איך לדבר אנגלית שוטפת תוך 42 ימים או פחות. שיטה ייחודית, אנרגטית ומושכת שכל מה שהיא דורשת זה עבודה של בין חצי שעה לשעה ביום, וכמובן כתוכנית אינטרנטית – ניתן לבצע בכל מקום. בלי לנסוע בפקקים, בלי לעצור את הלו”ז היומי שלך וללא צורך בשינון מאות חוקי דקדוק לפני שממש מתחילים לדבר – מי שכבר התוודע לשיטה של בנשי, =אמר לכל אלה “Bye Bye”.

מתוך הסבר על השיטה – ניתן לצפות בהדרכת הוידאו שדניאל פירסם ברשת בחינם כאן

“זו טכניקת לימוד ייחודית של בין חצי שעה לשעה ביום שאפשרה לי לדבר אנגלית שוטפת תוך פחות מ42 יום, כשהתחלתי בתוכנית לא הצלחתי להוציא משפט אחד שלם באנגלית וכבר אחרי השבועיים הראשונים – הייתי במקום חדש לגמרי, בלי פחדים ועם הרבה אומץ. לא היתה לי ברירה, הייתי חייב אנגלית כדי להתקדם בעבודה שלי ועכשיו סוף סוף יש לי את זה!”, מספר יאיר, 34 אב לשתי בנות מאזור המרכז. 

באמת יכול להיות שינוי כזה ב30-60 דקות ביום?

בנשי מחדד: ״השיעורים היומיים הם בין 15 – 25 דקות בכל יום, כי אני מבין שאנחנו חיים בעולם עסוק. ילדים, הסעות, חוגים, בישולים, עבודה. כבר לא צריך לנסוע הלוך חזור ולעמוד בפקקים כדי ללמוד לדבר אנגלית. פשוט לפתוח את המחשב או הסמארטפון על התוכנית ל-20 דקות ממוצע ביום, לאחר כל שיעור אני נותן משימה ייחודית שבממוצע לוקח בין 10 ל20 דקות להשלים וזהו בגדול. אני אזמין אותך לספר לי אחר כך בוואטסאפ שעשית את זה, איך היה, ואם יש בעיה. אני כאן לתמוך בך, להרים, לדרבן, ולעזור לך לחוות את החוויה במלואה. אנחנו לומדים דרך חווייה, לא דרך חוקים, לכן אני שם על זה דגש לאורך כל הקורס, וכן תלמידים רציניים משיגים את התוצאה עד תום הקורס, בלי לצאת מהבית, ובלי לעבוד קשה”.

״Speasy (ספיזי) תוכנית דיבור האנגלית הכי סודית שלא שמעת עליה״

קוראים לה Speasy, והיא תוכנית דיבור האנגלית הכי סודית שלא שמעת עליה, כי אף אחד מתעשיית לימוד האנגלית בארץ לא רוצה שתדע על קיומה. אבל בנשי כבר לא יכול לשתוק. מדובר בתוכנית מובנת, יסודית ומקצועית שמועברת אונליין במחשב, בטאבלט או בסמארטפון. ניתן לצפות בה בכל זמן, מכל מקום ולעשות אותה בכל מקום. התוכנית כוללת חלוקה לרמות שונות של שליטה, הבנה ודיבור של השפה האנגלית ומבדקים אונליין במעברים בין הרמות. לא רק זה, יש גם מנטורים ותלמידים מהרמות המתקדמות יותר שתמיד נמצאים שם כדי לעזור לאנשים בתחילת הדרך, בנינו קהילה דוברת אנגלית יוצאת מן הכלל, כל הסיסטם הזה יוצר מערכת יותר אפקטיבית ללימוד אנגלית מכל דבר אחר שיש היום בארץ”.

אתה יכול לבצע את התוכנית בבית, במשרד, בפארק, בים. בגלל שהלימוד הוא חווייתי ויותר מזה, הוא כיף, אפשר פשוט לקחת במהלך היום הפסקה לעצמך, ללמוד ולהתרענן, אפילו יחד עם בן משפחה”.

דניאל בנשי (משמאל) מפתח שיטת “ספיזי -פשוט לדבר אנגלית”, מרצה בויאטנם בפני כ2000 אנשים 

ומה עוד הופך את השיטה למוצלחת במיוחד?

מלבד הקסם שמדובר בשיטה מאוד נוחה – מכל מקום בכל זמן, 30-60 דק’ ביום, השיטה פרוסה על 42 ימים בהם דניאל מעביר את התלמידים תהליך תת מודע. “כמנחה NLP, אחד הכלים החשובים ביותר שאני משתמש בהם בקורס הוא לימוד האנגלית ישירות לתת המודע של התלמיד, באמצעות טכניקת VAK, חשוב להבין, הסיבה שאנחנו נתקעים באנגלית זה כי היא לא שזורה בתוך תת המודע שלנו, אנחנו כל הזמן עסוקים בלתרגם במוח מאנגלית לעברית ולהפך, אי אפשר לנהל ככה שיחה שוטפת” מסביר דניאל.

התכנית נולדה כדי לסייע לאנשים עובדים או לכאלה שלומדים להתמיד בעבודה ובלימודים ובכל זאת לגבור על אילוצי הזמן, אבל אי אפשר להתעלם מהיתרון הכלכלי הרב שכרוך בה. בנשי: “אפשר ללמוד לדבר אנגלית שוטפת ולשלוט בשפה בביטחון גם בלי לשלם 7200 שקלים לאיזה מוסד ענק שבראשו עומדים אותם הטייקונים שאנחנו משלמים להם בתחנות הדלק, בסופר מרקט או בבנקים. מה שמאוד יקר זה גם הזמן שלך! ועכשיו אתה לא צריך לבזבז זמן על נסיעה, החלפת בגדים, בייביסיטר, איחורים וכו’ כדי לאפשר לך את המתנה הזאת לחיים שנקראת “אנגלית שוטפת”.

חצי שעה של לימוד בשיטה שלי, שאפשר לעשות בכל מקום, שוות לכמה שעות טובות של ישיבה עם מורה פרטי, וזה לא כי אני מיוחד או משהו, זו השיטה שעובדת על לימוד והטמעה של האנגלית בתת המודע, בדיוק ההפך ממצב שבו מורה מנסה ללמד אותך לשנן חומר ולזכור בעל פה, הרי אנחנו כבר יודעים מזמן שזה לא עובד לטווח הרחוק, חומר שמשננים אותו בע”פ הולך לאיבוד ולא נשמר בזיכרון ארוך הטווח שלנו, מה שמוטמע בתת המודע לעומת זאת – אי אפשר להוציא גם בכוח, זה כמו שתנסה עכשיו לא להבין מה אני אומר לך בעברית… אתה לא יכול – השפה מוטמעת אצלך בתת המודע, זהו היא שלך.” 

השיעורים שהשיגו את התוצאות המקסימליות על התלמידים שלי

דניאל בנשי (27), מתגורר בחדרה, מלמד עשרות ישראלים לדבר אנגלית שוטפת בשיטת ספיזי: “יש לי 2 תלמידים מעל גיל 75, מרגלית וישעיהו, שניהם פשוט אנשים שמעוררים בי השראה, ביום שהם הצטרפו לתוכנית אמרו לי “עד היום אנגלית עצרה אותי בחיים, אבל אף פעם לא מאוחר מדי בכדי לתת לעצמי מתנה חדשה”, מרגלית מספרת שהתוכנית גרמה לה פשוט להתאהב בשפה האנגלית, לאחר 35 ימים בתוכנית היא כבר משתפת אותנו בקבוצת הווצאפ באנגלית רהוטה כמעט לגמרי, כן זה נכון שעוד יש על מה לעבוד אצלה ברמה הדקדוקית והיא בדיוק בשלב הזה שמגיע לקראת סוף הקורס, אך זה פשוט נפלא לשמוע אדם מבוגר שהתחיל עם בסיס נורא נמוך מתאר איך אנגלית משפרת לו את החיים, ולשמוע אותה מדברת אנגלית כ”כ יפה, עושה לי טוב על הלב”.

בנשי ממשיך לספר בהתלהבות על תלמידים נוספים שלו: “קח לדוגמא את ליאור, מהנדסת תוכנה בת 30, בחורה תותחית, הצטרפה לתוכנית של ספיזי כשהיה לה איזשהו בסיס באנגלית, אבל היא לא היתה מסוגלת להחזיק שיחה בלי להיתקע ולהיעשות נבוכה. אחרי שבועיים בקורס ליאור העבירה מצגת באנגלית בחברה שבה היא עובדת, היו שם אורחים מחו”ל, היא הייתה לחוצה לגמרי.. ויום אחרי המצגת התקשרה אליי לספר לי אישית איך היתה לה החוויה אחרי שהתוכנית עזרה לה להוריד חששות ופחדים ולדבר ישירות מתוך מחשבה באנגלית וללא צורך בתרגום. גם כשחברים בקבוצת הווצאפ משתפים בהתרגשות שהם נתקלו במישהו אמריקאי פתאום או סתם בטיול בחו”ל הייתה להם שיחה קולחת של כמה דקות רק באנגלית, מה אני אגיד לך אלה הדברים הקטנים שגורמים לי פשוט לאהוב את העבודה שלי”

לאהוב את עצמך במקסימום פאן

בנשי רוצה לצעוק את זה שללמוד שפה חדשה כמו אנגלית, ולהצליח לדבר שוטף כמו שתמיד חלמת זה יכול להיות פאן (כיף). מגיע לך לתת לעצמך את המתנה לחיים של אנגלית שוטפת, להצליח לבטא את עצמך בכל מעגל חברתי בין אם הוא מקצועי או בין אם חברי, לאהוב את עצמך בלב שלם ולהוכיח לעצמך שאתה (או את) יכולים. וכן את כל זה אפשר היום לעשות תוך שבועות ספורים, ולא צריך לאכול חצץ ולהתיש עצמך עם מליון חוקים שמורידים את החשק. חשוב שתדע שאני לא אומר סתם אלא מניסיון אישי שלי ושל תלמידים – כולנו הפכנו את האנגלית לפאן בחיים שלנו, וכשמשהו כיף לך, אתה פשוט לא שם לב איך שהזמן עובר וזה חודר ונטמע בקלות”.

בנשי מרחיב על התוכנית המקצועית שהושקעו בפיתוחה מאות רבות של שעות. מטרתה ללוות אותך צעד צעד למטרה שלך, בשיעור יומי מובנה, עלייה והתקדמות הדרגתית לפי רמות, והכל בתוכנית אונליין אישית 1-1 עם דניאל. בנשי: “זו התוכנית הכי טובה שתעזור לך להשיג את האנגלית שתמיד רצית.. היא גם תעשה ׳דיאטה׳ להוצאות של הכיס שלך שגם זה חשוב מאוד, המחיר של התוכנית הוא בפער הטוב ביותר בארץ היום, וחוץ מזה, הרי ברור לכולנו שמי שיש לו אנגלית טובה היום, מרוויח יותר גם במשכורת וגם ביכולת ההשפעה וההתקדמות שלו”.

רגע של רצינות. בנשי מבין את חשיבותה הרבה של התמיכה, בזכות העבודה הצמודה שעשה עם עשרות תלמידים במחזורים הראשונים של ספיזי שלמד מקרוב מה מפריע לכל אחד, והבין עד כמה החששות, הקשיים, והמחשבות עשויים להיות משותפים ואוניברסליים. “למדתי מכל אחד ואחת, אני מבין את התחושה שאדם מרגיש שהוא במבוי סתום בגלל חוסר באנגלית, מרגיש תקוע, ולצערי הרבה מתלמידיי שניסו שיטות אחרות בעבר הגיעו אליי בתחושה “שהם סתומים” כי לא הצליחו ללמוד שם במשך חודשים רבים, אבל יש לי חדשות – מזכיר לך שגם אני עד גיל 23 גימגמתי באנגלית, לא בגלל שאנחנו “סתומים” אלא רק בגלל שאף פעם לא לימדו אותנו בשיטה הנכונה”. 

אז מה יש לך להגיד לאנשים שעוד לא מדברים אנגלית שוטפת ומתלבטים?

“אני בטוח שנמאס לך לחשוב פעמיים לפני כל משפט שתוציא או לא תוציא מהפה באנגלית, בא לך לטייל בחו”ל ולהרגיש שאתה בבית, להיכנס למקומות ולדבר עם כל אחד בכיף, להכיר אנשים חדשים, להתקדם בעבודה או בקריירה בינלאומית, בשביל כל אלה צריך אנגלית,זה העולם של היום ואנחנו צריכים להתאים את עצמנו. וכמו שאני רואה את זה “הזמן הכי טוב להתחיל זה עכשיו”, אנחנו לא הולכים ונעשים צעירים יותר לא כך?”

״כי בSpeasy  אתה תחייך כל הדרך לאנגלית שוטפת״

כל מי שנרשם לתוכנית של Speasy מקבל במיידי גישה לתכנית המלאה שניתן לבצע בכל זמן ובכל מקום. בנוסף, גם זוכה לצ’ופרים נוספים ששווים אלפי שקלים, ובנשי נותן אותם למצטרפים חדשים במתנה. התשלום לתוכנית Speasy הוא חד פעמי, מתאים לכל כיס והוגן לכל הדעות, ובעצם סוגר לך את כל הפינה בדרכך להבין ולדבר אנגלית שוטפת בביטחון, כמו שתמיד רצית. גם אם מסיבות אישיות לא תספיק להשלים את כל התוכנית במהלך 42 הימים, בנשי מדגיש שהתוכנית נשארת זמינה עבורך כל החיים, בכל שלב שתרצה לחזור על שיעורים או לבחון את עצמך מחדש – זה זמין עבורך בלחיצת כפתור אחת.

רוצה לשמוע עוד פרטים על התוכנית היחידה שמראה לך את הדרך לדיבור אנגלית שוטפת תוך 42 יום? רוצה לדעת עוד על השיטה שמובילה אנשים לתוצאות מדהימות, מכל מקום ובכל זמן, בלי לשנן מאות חוקים ובלי לצאת מהבית? לחץ כאן עכשיו, קבל הדרכה בחינם, ואולי תצטרף לעשרות אנשים שהעניקו לעצמם במתנה אנגלית שוטפת במינימום זמן ועבודה. בהצלחה!

// הערת הכותב: חשוב להדגיש שלדניאל אין שום תעודת הוראה ולהפך הוא מתחמק מלקרוא לעצמו מורה, הוא רואה את עצמו כמנחה חינוכי עם שיטה ייחודית.

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button