שיווק באינטרנט למתווכי דירות

שיווק באינטרנט הוא תחום שנמצא איתנו כבר הרבה זמן, והוא כאן כדי להשאר. הציבור מחפש את המידע שלו באינטרנט ובעלי העסקים צריכים כל הזמן להדביק את הקצב הבלתי מתפשר של הקידמה. לכן מחקר ותכנון אסטרטגיה, יכולים להיות ההבדל בין מתווך, או סוכנות תיווך, שמצליחים או שמפסידים בגדול.

אחת הסיבות שתיווך דירות הוא עסק שיכול לשגשג באינטרנט היא, שאנשים שמחפשים דירות עושים את זה ברשת.

כמה עובדות:

90% מהאנשים שרוצים לקנות או לשכור דירה מחפשים אותה באינטרנט.

76% מהאנשים שהלכו לראות בית לשכירות או רכישה, עשו זאת על סמך מידע מהאינטרנט.

41% מהאנשים שסגרו עיסקה לרכישה או לשכירות של בית, ראו את הנכס בפעם הראשונה באינטרנט.

החדשות הטובות שהעובדות האלה מראות הן שהאפשרויות של קידום עסק לתיווך דירות באינטרנט הן עצומות. החדשות הפחות טובות הן שזה אומר שיש בתחום הזה הרבה תחרות. גולשים מוצפים בהמון מידע וקשה לתפוס את תשומת הלב שלהם. פעם אנשים היו מקבלים מייל פרסומי, הם היו פותחים אותו, כי הם לא היו מקבלים הרבה מיילים. היום תיבת הדואר הנכנס של כולנו רוויה ויש המון מילים שאנחנו בכלל לא רואים שהגיעו.

מה שנראה בכתבה הזאת הן שיטות שחייבים ליישם אם אתם רוצים להיות בקו הראשון של מתווכי הדירות ברשת. ניגע ביסודות של אסטרטגיות שיווק באינטרנט: להביא תנועה טובה לאתר שלכם, לאסוף לידים (מתעניינים) חדשים ולהגדיל את נוכחותכם ברשת.

קהל היעד שלכם ומיתוג

הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת זה מי קהל היעד שלכם שאתם פונים אליו. את הנוכחות והנראות שלכם ברשת, אתם תרצו להתאים לקהל היעד שלכם. שיווק של דירות יוקרה פונה לקהל יעד אחר משיווק של שטחים מסחריים וזה שונה משיווק דירות לציבור הכללי.

אתם רוצים לשמור על מראה אחיד בכל מה שאתם מפרסמים, כך שהלקוחות יוכלו לזהות את המותג שלכם בקלות.

כמובן שהאתר שלכם צריך להיות בעל מראה מקצועי עם עיצוב נקי ואסתטי ובלי יותר מידי התחכמויות. אנשים אמורים למצוא בקלות מה שהם מחפשים. תשתמשו באותם הצבעים של המותג שלכם בכל האתר וכמובן הכי חשוב, תשתמשו בתמונות מקצועיות!

תוכן הוא המפתח

כתיבה של תוכן שנותן את המקסימום מידע, יצירתי ומובנה כמו שצריך הוא המפתח להצלחה של האתר שלכם ואחד הגורמים הכי חשובים ביכולת שלכם למכור.

כשאתם מקדמים נכס, תמיד תנסו לכתוב את הסיפור שעומד מאחוריו, לעורר רגש ולתת למתעניין את האפשרות לצייר בדמיון תמונה בהירה של הנכס. צריך להבין מה הלקוחות מרגישים כשהם מקבלים את המידע שאתם נותנים להם, זה המפתח לכתיבת תוכן טוב.

אחת הדרכים הכי טובות לכתיבה נכונה של התוכן, היא להכנס ולראות מה המתחרים שלכם כותבים. מה שכדאי לעשות זה גם לנסות כמה פורמטים ולנתח מה מביניהם מביא תוצאות הכי טובות. אחרי שמגיעים למסקנות, אפשר לעבור לפורמט אחיד שמביא את התוצאות הכי טובות.

בניית רשימת תפוצה

אחת המטרות שעומדות בראש שיווק דיגיטלי של כל עסק היא איסוף לידים. ליד הוא גולש שהשאיר את הפרטים שלו כדי שתצרו איתו קשר או כדי לשמור איתכם על קשר ולקבל מכם עוד מידע. למרות שיש מקומות שאפשר למצוא בהם כל מיני פרטים של מתעניינים, את סגירות המכירה הכי טובות שלכם, אתם תעשו עם אנשים שאספתם את המידע עליהם בעצמכם.

בנייה של עמוד נחיתה, שאוסף פרטים של מתעניינים, היא אחת הדרכים הכי נפוצות להגיע ללקוחות פוטנציאליים. הדרך לגרום לאנשים להשאיר את הפרטים שלהם בשבילכם זה משהו שתכף נדבר עליו, אבל רק לידיעתכם, אחת הטעויות הכי נפוצות שעסקים עושים זה לאסוף רשימת תפוצה ואז להזניח אותה. אם יש לכם רשימה של לקוחות מתעניינים, אתם רוצים לטפח אותם, ולתת להם כל הזמן תוכן איכותי. אתם רוצים להשאר בראש שלהם כל הזמן, שכשיגיע הזמן הנכון, אתם תהיו הבחירה שלהם לסגור עיסקה. שליחת תוכן ללקוחות גם מציבה אתכם במקום של “המומחים” כאלה שמבינים את הצרכים של הלקוחות שלהם, וכשהם ירצו לקנות נכס, הם יפנו אליכם.

אחת הנקודות הכי חשובות במשיכת הלקוחות אליכם, ושאלה יהיו הלקוחות הנכונים, היא בניית נכס דיגיטלי איכותי. אי אפשר להעריך אפילו כמה נכס כזה מקדם את העסק לשכם ומעלה את המכירות שלכם. כמובן שאתם צריכים לעשות את זה בצורה הכי מקצועית שאפשר.

אחרי שאתם מקימים את מאגר המתעניינים שלכם, מתחיל מערך הדיוור לעבוד. יש כמובן מערכות שדואגות באופן אוטומטי לכל העניין של הדיוור, מקימים את המערכת ואז היא מתחילה לעוד ולשלוח מיילים לכל מי שנרשם אליכם. אם יש לכם מערכת שאתם עובדים איתה, מעולה. אם לא יש מערכות כמו GetResponse או רב-מסר או רבות אחרות.

רשתות חברתיות

רוב הגולשים הם משתמשים קבועים ברשתות החברתיות, היום זו הדרך הכי מהירה  להגיע ללקוחות הפוטנציאלים שלכם.

אחרי שבניתם תשתית של אתר ושל עמוד נחיתה, יגיע הזמן לבנייה של אסטרטגיה שיווקית ברשתות החברתיות.

גם כאן הדבר הראשון שתרצו לעשות זה לאפיין את הלקוח האידאלי שלכם, כדי לדעת מה הרשת המתאימה ביותר לפרסום, כשהרשת הנפוצה ביותר לפרסום היא פייסבוק ושם בדרך כלל תוכלו למצוא את רוב קהלי היעד שקיימים.

לא נדבר כאן על בניית קמפיין שלם בפייסבוק, אבל אני כן רוצה להתייחס לשני דברים. דבר ראשון צריך להבחין בין לקוחות שלא ראו אתכם אף פעם לבין כאלה שמכירים אתכם וכבר יצרו איזה אינטראקציה אתכם. ודבר שני זה אולי אחד הדברים הכי חשובים בפרסום בפייסבוק ושיווק באינטרנט בכלל, והרבה עסקים לא מייחסים לו חשיבות מספיקה. אם כל האסטרטגיה שלכם מבוססת על לדחוף מכירות לאנשים, סביר להניח שלא תהיה לכם הצלחה מזהירה. מה שאתם צריכים לבנות עליו זה לתת המון ערך ללקוחות וליצור אינטראציה ומעורבות עם התכנים שלכם.

שיווק באינטרנט – שימוש בוידאו

וידאו הוא התוכן הכי נפוץ היום בשיווק באינטרנט, זה לא דורש הרבה מאמץ מהגולש, ללחוץ על כפתור ולצפות.

כשוידאו הופך ויראלי, הוא יכול להביא תוצאות מדהימות לכל עסק. וידאו שכובש את לב הגולשים וזוכה למעורבות הוא דרך בטוחה להגדלת מאגר הלקוחות שלכם. יכול להיות שמי שיחשף לוידאו בהתחלה לא יהיה לקוח פוטנציאלי, אבל יש לנו את כוח השיתוף. וכאן האפשרויות הן כבר לא מוגבלות.

אחת הטכניקות הנפוצות לשימוש בוידאו בתחום הנדל”ן היא סיורים וירטואלים בנכסים. הם נותנים לחברה מראה מקצועי ובולטים מעל למתחרים. לקוח ש”מסייר” בנכס, נותן לו תחושה שהוא מכיר טוב יותר את ההצעה וחוסך לו ולכם זמן מיותר בבדיקת נכס לא רלוונטי. במידה שזה רצוי לכם, אפשר להרחיב את הסיור גם לסביבה של הנכס. ככה מי שמתעניין מרגיש שהוא מקבל תמונה מלאה יותר של הנכס.

עברנו כאן על שיטות שונות ומגוונות שיכולות לקדם את העסק שלכם בוודאות. כמובן, במידה ועוברים לשלב הביצוע. אם אתם מרגישים שיש לכם מספיק מידע כדי לקפוץ למים ולהתחיל, עשו זאת ונשמח לענות על שאלות פה למטה או בעמוד הפייסבוק שלנו. אם אתם רוצים שאנחנו נבוא אליכם עם מגוון הרעיונות המטורפים שיש לנו, שלחו אלינו הודעה דרך עמוד הפייסבוק שלנו.

תקציר:

תבינו מי קהל היעד שלכם – תכירו לעומק את הלקוחות שלכם.

תנו לכם הרבה תוכן איכותי בלי להתחשבן.

תבנו נכס דיגיטלי איכותי שיבנה לכם רשימת תפוצה טובה – כנסו לכאן כדי להבין על מה מדובר.

נצלו את הרשתות החברתיות לקידום העסק.

השתמשו בוידאו ככלי לקידום.

 

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *