יזמות

האם נדל"ן היא השקעה טובה?

נדל"ן הוא בדרך כלל אפשרות השקעה מצוינת. זה יכול לייצר הכנסה פסיבית מתמשכת ויכול להיות השקעה טובה לטווח ארוך אם הערך גדל עם הזמן. אתה יכול אפילו להשתמש בו כחלק מהאסטרטגיה הכוללת שלך כדי להתחיל לבנות עושר.

עם זאת, עליך לוודא שאתה מוכן להתחיל להשקיע בנדל"ן. ראשית, תצטרך לשים סכום כסף משמעותי מראש כדי להתחיל להשקיע בנדל"ן. רכישת בית, מתחם דירות או חלקת אדמה יכולה להיות יקרה. בלי להזכיר את עלויות התחזוקה השוטפות שתהיו אחראים להן, כמו גם את הפוטנציאל לפערי הכנסה אם אתם נמצאים בין דיירים לזמן מה.

הנה מה שאתה צריך לדעת על השקעה בנדל"ן ואם זו הבחירה הנכונה עבורך.

שלם במזומן

מומחים פיננסיים רבים מזהירים מללוות כסף לרכישת השקעות. כדאי לשקול זאת לפני רכישת נכס נדל"ן בפורטוגל להשקעה. אם אינך יכול להרשות לעצמך לשלם מזומן עבור הבית, לכל הפחות, אתה אמור להיות מסוגל לעמוד בתשלומי המשכנתא, גם ללא הכנסה משכירות.

תחשוב על זה: אצל שוכרים יכולה להיות תחלופה גבוהה. אתה עשוי גם לחוות תקופה שבה אין לך שוכרים כלל עבור הנכס. אם אינך יכול לעמוד בתשלום המשכנתא ללא הכנסה מדמי שכירות, בסופו של דבר זה עלול להיות יותר נטל כלכלי, ולא אמצעי לבניית עושר. בנוסף, אם אינך יכול לשלם את המשכנתא, זה עלול בסופו של דבר לפגוע באשראי שלך, מה שיעלה לך כסף בטווח הארוך.

תכנן את כל ההוצאות שלך

בעת רכישת נדל"ן למטרות השקעה, עליך לקחת בחשבון את עלות המיסים, שירותים, תחזוקה ותיקונים. לרוב, קל יותר לעבור דרך חברת השכרה ולגרום לה לטפל בדברים כמו תיקונים וגביית דמי שכירות. אמנם זה יעלה כסף, אבל זה יעזור להקל על הנטל של בעלות על נכס להשכרה. במיוחד אם אין לך זמן לעשות את כל מה שצריך לעשות בנכס שלך, שימוש בסוכנות היא אפשרות טובה.3

עליכם לתמחר את הנכס להשכרה כך שכל העמלות הללו והוצאות אחרות יכוסו במלואן. בנוסף, כדאי לקחת את החודשים הראשונים של עודפי כסף ולהקדיש אותם לכיסוי עלות התיקונים בנכס. כמו כן, חשוב שיהיה ביטוח על הנכס (ולתכנן את העלות). כמו כן, כדאי להיות מוכנים להתמודד עם עלויות נוספות ומצבים נוספים ככל שייווצרו, אולי עם קרן שוקעת לנכס.

חקור את הנכס בקפידה

אם אתם רוכשים קרקע שאתם מתכננים למכור במועד מאוחר יותר, עליכם לחקור את שטר הקרקע ביסודיות.4 בררו אם מתוכננות כבישים חדשים קרוב לקרקע שאתם רוכשים ושקול כיצד זה ישפיע על ערך הנכס. ודא גם שאין עיקול על הנכס. ייתכן שתרצה לשקול דברים כמו השוואה בשכונה, כולל האם האזור מתפתח וגורמים חיצוניים אחרים שיכולים להשפיע על ערך הנכס.

לאחר שתבצע את המחקר שלך, אתה אמור להיות מסוגל לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי רכישתו כהשקעה. השקעה היא תמיד סיכון, אז זכור זאת. אתה יכול להרוויח כסף על ההשקעה שלך, אבל אתה יכול להפסיד גם כסף. דברים עשויים להשתנות, ואזור שחשבת שעשוי לעלות בערכו עשוי לא לעלות, ולהיפך.

תתחיל בקטן

חלק מהמשקיעים בנדל"ן מתחילים ברכישת דופלקס או בית עם דירת מרתף, ואז מתגוררים ביחידה אחת ומשכירים את השנייה. זוהי דרך טובה להרטיב את הרגליים, אך זכור כי אתה תגור באותו בניין כמו הדייר שלך.

סיטונאי נדל"ן עשוי להיות גם דרך אחת להתחיל להשקיע בנדל"ן ללא הרבה הון מראש.

בנוסף, כאשר תגדיר את התקציב שלך, תרצה לוודא שאתה יכול לכסות את כל תשלום המשכנתא החודשי ועדיין לחיות בנוחות מבלי שתשלומי השכירות הנוספים ייכנסו.

ככל שתהיה נוח יותר להיות בעל בית וניהול נכס להשקעה, ייתכן שתשקול לקנות נכס גדול יותר עם פוטנציאל הכנסה גבוה יותר. ברגע שבבעלותך מספר נכסים, קל יותר לרכוש ולנהל נכסים נוספים – ולהרוויח תשואה גבוהה יותר על ההשקעות שלך.

מה זה REIT?

קרן השקעות בנדל"ן (REIT) היא חברה המחזיקה, מפעילה או מממנת נדל"ן מניב. אנשים יכולים להשקיע ב-REIT ואולי לקבל דיבידנדים מהשקעתם. קרן הון המניות היא הבעלים של הנדל"ן הבסיסי, בעוד ש-REITs למשכנתאות אינם הבעלים של הנדל"ן הבסיסי. במקום זאת, הם מחזיקים בניירות ערך חוב, שהם מסוכנים יותר. קרן ריט היברידית משלבת מניות ריט ומשכנתאות.

לסיכום

אתה יכול לקחת כמה מסלולים כדי להתחיל בנדל"ן. אחד מהם יהיה לרכוש נכס רב יחידות ולהשכיר את שאר היחידות. אתה יכול גם לקנות בית חד משפחתי להשכרה. חלק מהמשקיעים קונים ומעיפים נכסים. אתה יכול גם להשכיר חדרים בבית שלך כדי לבנות את הכספים להשקעה בעוד נדל"ן. REIT גם מאפשר לך להשקיע בנדל"ן, אך מבלי לחסוך במזומן כדי לקנות נכס או לתחזק אותו

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button