בריאות וספורט

סוגי משקולות ואיזה אימונים ניתן לעשות איתן

ישנם סוגים שונים של משקולות המשמשים בדרך כלל בכושר ובהרמת משקולות. להלן כמה מהסוגים הנפוצים ביותר והשימושים בהם:

דאמבלים: דאמבלים מורכבות ממוט קצר עם משקל בכל קצה. הם מגיעים בגדלים שונים וניתן להשתמש בהם למגוון רחב של תרגילים, כולל תלתלים דו-ראשיים, לחיצות כתפיים, ריאות ועוד. המשקולות הן צדדיות ומאפשרות אימון חד צדדי, מה שאומר שאתה יכול לעבוד על כל צד בגופך באופן עצמאי.

משקולות: מוטות הם מוטות ארוכים עם משקולות מחוברות לכל קצה. הם משמשים בדרך כלל לתרגילים כמו סקוואט, דדליפט, לחיצת ספסל ולחיצות מעל הראש. המשקולות מצוינות לתנועות מורכבות המערבות מספר קבוצות שרירים ומאפשרות לך להרים משאות כבדים יותר.

קטלבלס: קטלבלס הם משקולות ברזל יצוק או פלדה עם ידית מחוברת. יש להם צורה ייחודית המאפשרת מגוון תנועות נדנדה, משיכה ולחיצה. תרגילי קטלבלס, כגון תנודות קטלבלס, התעמלות טורקית וחטיפות, מתמקדים בתנועות פונקציונליות ומערבות קבוצות שרירים מרובות בו זמנית.

לוחות משקל: לוחות משקל הם דיסקים מתכתיים עגולים עם חור במרכז. הם משמשים בדרך כלל עם מוטות או מכונות משקל. לוחות משקל מגיעים בגדלים שונים וניתן להוסיף או להסיר כדי להתאים את ההתנגדות. הם חיוניים לתרגילים כמו סקוואט, דדליפט ושורות מוטות.

מכשירי משקל: מכשירי משקל הם מכשירי כושר נייחים המשתמשים במשקולות מוערמות או במערכת ערימת משקולות וגלגלות כדי לספק התנגדות. מכונות אלו מכוונות לרוב לקבוצות שרירים ספציפיות ונמצאות בדרך כלל בחדרי כושר. הם יכולים להיות מועילים למתחילים או ליחידים עם צרכי שיקום ספציפיים.

כדורי רפואה: כדורי רפואה הם כדורים משוקללים הזמינים בגדלים ומשקלים שונים. הם משמשים לעתים קרובות לתרגילים דינמיים כמו טריקת כדור רפואי, זריקות סיבוביות ותרגילי ליבה. כדורי רפואה הם מגוונים ויכולים לשפר כוח, קואורדינציה ואתלטיות כללית.

רצועות התנגדות: אמנם לא משקולות טכנית, רצועות התנגדות מספקות התנגדות במהלך התרגילים. אלו רצועות אלסטיות המגיעות בעוצמות שונות וניתן להשתמש בהן כדי להגביר את האתגר של תרגילי משקל גוף, לסייע במתיחות או להוסיף התנגדות לתנועות שונות. רצועות התנגדות ניידות ומתאימות לאימונים ביתיים או בנסיעות.

וסטים משוקללים: וסטים משוקללים הם וסטים עם כיסים או תאים מובנים להכיל משקלים קטנים. ניתן לכוונן אותם כדי להגדיל או להקטין את המשקל הכולל. אפודים משוקללים משמשים להוספת התנגדות לתרגילי משקל גוף, כגון שכיבות סמיכה, משיכות וריצה, ובכך להגביר את עוצמת האימון.

אלו הם חלק מסוגי המשקולות הנפוצים בשימוש בכושר ובהרמת משקולות. בחירת המשקל תלויה בפעילות הגופנית הספציפית, בהעדפות האישיות ובמטרות האימון. תמיד חשוב להשתמש בטכניקה נכונה ולהתחיל עם משקלים מתאימים לרמת הכושר שלך.

תרגילים שתוכלו לעשות עם משקולות אלו

להלן מספר תרגילים שניתן לעשות עם משקולות:

כפיפות בטן: החזיקו משקולת על הגב העליון או השתמשו במשקולת שמחזיקים לצדיכם בזמן ביצוע כפיפות בטן. תרגיל זה מכוון לשריר הארבע ראשי, שרירי הירך האחורי וגלוטס.

דדליפט: עמוד עם מוט מולך, מעט רחב יותר מרוחב הכתפיים. כופפו את הברכיים, שמור על גב שטוח, והרם את המשקולת על ידי הארכת הירכיים ויישור הברכיים. דדליפט בעיקר מפעילה את השרשרת האחורית שלך, כולל שרשרת הירך האחורית, הגלוטס והגב התחתון.

לחיצת כתפיים: שבו או עמדו עם משקולות או משקולת בגובה הכתף. דחוף את המשקולות מעל לראש תוך שמירה על הליבה שלך מעורבת. תרגיל זה מכוון בעיקר לכתפיים אך גם מפעיל את התלת ראשי והגב העליון.

לחיצת ספסל: שכבו על ספסל עם מוט או משקולות בגובה החזה. דחוף את המשקולות כלפי מעלה עד שהזרועות שלך מורחבות, ואז הורד אותן בחזרה למטה. לחיצת ספסל פועלת בעיקר על החזה, התלת ראשי והכתפיים.

שורות כפופות: עמוד עם הברכיים כפופות מעט, מחזיק משקולות או משקולת עם כפות הידיים כלפי מטה. התכופפו קדימה במותניים, השאירו את הגב שטוח, וחתרו את המשקולות לכיוון החזה. שורות כפופות מכוונות לגב העליון שלך, כולל ה-lats וה-rhomboids.

תלתלי דו-ראשי: עמוד עם משקולות בכל יד, כפות הידיים פונות קדימה. כופפו את המרפקים וסללו את המשקולות לכיוון הכתפיים תוך שמירה על זרועות העליונות נייחות. תלתלי הדו-ראשי מבודדים ומפעילים את שרירי הדו-ראשי שלך.

מטבל תלת ראשי: מקם את הידיים ברוחב הכתפיים על ספסל או מקבילים מאחוריך. האריכו את הרגליים לפניכם והורידו לאט את הגוף על ידי כיפוף המרפקים עד שהזרועות העליונות מקבילות לקרקע. טבילות תלת ראשי מכוונות בעיקר לתלת ראשי אך גם מפעילות את החזה והכתפיים.

ריאות: החזק משקולות בצדדיך או משקולת על הגב העליון. צעד קדימה עם רגל אחת, הוריד את גופך עד ששתי הברכיים נמצאות בזווית של 90 מעלות, ואז דחוף בחזרה לעמדת ההתחלה. ריאות מכוונות בעיקר לשריר הארבע ראשי, בשרירי הירך האחורי וגלוטס.

הרחבות תלת ראשי מעל הראש: עמוד או שב עם משקולת או משקולת מוחזקים מעל הראש. הורידו לאט את המשקל מאחורי הראש על ידי כיפוף המרפקים, ואז הושיטו את הידיים בחזרה עד לעמדת ההתחלה. הרחבות התלת ראשי מעל הראש מבודדות ועובדות על השרירים של התלת ראשי שלך.

חקלאים הולכים: החזיקו משקולת כבדה או קטלבל בכל יד והלכו למרחק או זמן מוגדר. טיולי חקלאים מכוונים לכוח האחיזה, האמות, הליבה והיציבות הכללית של הגוף.

לסיכום

זכור להשתמש בצורה נכונה ולהתחיל עם משקולות שמאתגרות אותך אך עדיין מאפשרות לך לשמור על טכניקה טובה. אם אתה חדש בהרמת משקולות, שקול לעבוד עם מאמן מוסמך כדי להבטיח שאתה מבצע את התרגילים בצורה נכונה ובטוחה.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button