צבא וביטחון

איך לעבור את המיונים לעוקץ

כפי שכולכם כבר הספקתם להכיר יחידת עוקץ הפכה ליחידה עצמאית ואיתה שני הליכי מיון ייעודים בסופם יעלה מחזור גיוס חד שנתי בחודש נובמבר של מאה לוחמים לכוחותיה בלבד . 

לפני שנסתער על תכני המיונים עצמם, תרשו לי הציג את עצמי ואת הסיבה למאמר זה. 

שמי מ' הרמד' הנכנס של יחידת עוקץ ומי שהיום אחראי על איתור המועמדים הראויים ביותר לשורותינו, כחלק מתפקיד זה ובשיתוף פעולה חסר תקדים לצד חברת "אדרנלין כושר קרבי" פיתחנו פרוייקט ייחודי שיעניק לכם את כל המידע לו אתם זקוקים כדי להתחיל ואף לסיים את מיוני היחידה בהצלחה וזו במטרה להעניק הזדמנות שווה לכולכם להוכיח למה דווקא אתם הנכונים ביותר. 

את המאמר שלפניכם כתבנו כמעין מונולוג באמצעות תשובות לשאלות המשמעותיות ביותר שהעלתם בפנינו בתקופה האחרונה ואלו להם תזדקקו כבר במועדי המיונים המתקרבים.

מהם שלבי המיון ליחידת עוקץ?

מדובר בשני שלבי מיון המתבצעים בסדר הבא

שלב ראשון יום חשיפה : מדובר ביום חשיפה של יחידת עוקץ שאורכו כשמו כן הוא, יום אחד בודד ולא ממיין אליו יוזמנו 350 מלשבים על מנת לאתר אותם לגיבוש היחידה ובו תבצעו ארבע תחנות ייעודיות בהן תכירו את אופי הלוחם המתבקש, איך מתנהלת לחימה לצד כלב וכיוצא בזה. 

חשוב לציין כי ליום חשיפה תגיעו דרך המנילה הצבאית וזו במידה ותסמנו רצון גבוה להתגייס ליחידה, כמו כן, יום זה לא מונע מכם להתמיין במקביל ביום השדה הצהלי.

שלב שני גיבוש עוקץ : לגיבוש עוקץ יגיעו כל מי שאותר דרך יום החשיפה ליחידה בלבד, כ-350 מלשבים אשר יתחלקו גם הם לצוותים אורגנים של עד שלושים מועמדים אותן ינתחו מגבשי היחידה בפן הפיזי, המנטלי, הדינמי, המחשבתי והערכי אותו יזכו לעבור תשעים מלשב"ים נעולים כאשר את עשרת המקומות הנותרים יאתרו דרך "נפלטי" הגיבושים האחודים של סיירת מטכל, שייטת 13, גיבוש טייס, גיבוש חובלים וצוללות.

איך מתכוננים לגיבוש עוקץ?

על שאלה זו אענה לכם מנסיוני האישי, כמוכם גם אני ביקשתי להעפיל ליחידת עלית וזו תוך הידיעה כי מדובר במיון עצים וחסר פשרות אשר יביא אותי אל נקודות השבירה האגרסיביות ביותר לצד זמני קצה כמעט בלתי אפשריים ותוך ניתוח מעמיק ופרטני מצד סגל הגיבוש שיבקשו רק סוג אחד של מועמדים, מצויינים. 

בעקבות כלל השיקולים הללו הבנתי שלבד לא אצליח ולכן הצטרפתי לגוף הכנה לצבא יעודי שידע להוביל אותי אל היעד בבטחה ותחת ארגז הכלים הנכון לכך. 

משכך, אם אתם מחפשים להעלות את סיכויי המעבר שלכם ובמיוחד היום וריבוי הקבוצות בענף הכושר הקרבי, הייתי ממליץ לכם להשתייך לאחת ולוודא שהם יודעים את העבודה.

מהם הקווים המנחים של מגבשי היחידה?

על מנת לענות לכם על שאלה זו אדרש לחשוף בפניכם את היכולות המיוחדות שרק לוחמי עוקץ ניחנו בהן.

ישנה פלגה מסוימת בעוקץ את שמה לא אוכל לפרט אשר מקנה את לוחמיה ליחידות עלית אחרות וזו על מנת להוביל את צוותיהם במבצעי חוצה קווי אויב, ולכן עליכם להבין כי אין מבצע שעליו שמעתם שלא השתתף בו לוחם מיחידת עוקץ משום שישנה פקודה בצה”ל, צוות ללא כלבן לא יצא לפעילות.

איך הדבר מתבצע בפועל: כל יחידה מבצעים יעודים אליהם היא עתידה לצאת ולכל משימה כזו נדרשת הכנה מראש, ברגע שנרקמת תוכנית פעולה ואותה יחידה מקבלת אור ירוק ( אישור ) עוקץ שולחת את אחד מלוחמי הפלגה המיוחדת שלה ליחידה היוצאת וזו במטרה שאותו לוחם יסגל לעצמו את תוואי הצוות ויכולתיהם במספר שבועות בודדים בלבד.

מסקנה נתבקשת: לוחמי עוקץ הם הלוחמים המעולים ביותר בצה”ל משום שהם היחידים שמסוגלים להסתגל לאופי, מקצועיות ורמה לחימה של יחידת עלית אחרת בזמני קצה קצרים ואף להוביל אותם.

וזוהי התשובה לשאלתכם, בגיבוש עוקץ אנו נחפש מלשב לו יכולות פיזיות גבוהות באמצעותם ישמור על הובלה יציבה בשלישיה הפותחת של ציוותו, אדם לו יכולות פיקודיות ודינמיות גבוהות שידע להתברג ואף לנתב את חבריו לצוות ובצורה יוצאת דופן ומעל הכל אנחנו מבקשים לוחם שידע להסתגל ולהשתפר, כי אלו הם הקריטריונים איתם אנו נבנה את הדור הבא של לוחמינו.

משסיימנו לסקר למענכם את היחידה מרמת ערוצי הקבלה, דרכי ההכנה למיוניה והנקודות עליהם תתבקשו לשים דגש, אאחל לכם יותר מבהצלחה במועדי המיונים המתקרבים, אתם תצטרכו אותה!

Adrenalin-Israel

אדרנלין כושר קרבי הינה החברה המובילה והבלעדית בארץ להכנה ליחידות העלית של צבא ההגנה לישראל וגופי הביטחון שאחריו אשר עומדת כגוף ההכנה היחיד לו אישור הפעילות האחרון החתום ע”י גופי הממשל הרלוונטים בינהם, משרד החינוך, צבא ההגנה לישראל ומשרד הביטחון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button