תרבות חינוך

יתרונות וחסרונות של למידה מקוונת

על פני השטח, למידה אונליין נראת כמו רעיון טוב עבור אנשים עסוקים המעוניינים ללמוד מערך מיומנויות חדש. אין נסיעה. לוחות זמנים גמישים. למה שמישהו יטרח להשתתף בתכניות הכשרה רפואיות בכיתה? עם זאת, לקורסים המקוונים הללו יש מחיר שעלול לפגוע בערך ובאיכות ההשכלה שלך. כאשר אתה מחשיב את היתרונות הרבים של קורס חובשים מבוססי כיתה, אתה תבין שההרשמה לקורס מקוון מאלצת אותך לוותר על ניסיון יקר ערך, הכשרה מעשית והזדמנויות ליצירת קשרים.

החסרונות של למידה מקוונת

בחרת קורסים מקוונים על פני למידה בכיתה, אתה תמצא את עצמך בעמדת נחיתות. הסיבה לכך היא שחינוך מרחוק סובל ממספר חסרונות מכריעים:

 • לא תקבלו את ההכשרה המעשית הדרושה להצלחה כעוזר רפואי.
 • תפספסו אינטראקציות חשובות של מורה-תלמיד ותלמיד-תלמיד.
 • כנראה שתצטרכו למצוא הזדמנויות להתמחות משלכם.
 • תוותרו על עצות והדרכה חשובות בקריירה.
 • אף אחד לא יהיה שם כדי לעזור לכם להתכונן לבחינת ההסמכה.
 • יהיו לכם פחות הזדמנויות לרשת קריירה.

כמה מהבעיות הללו משותפות לכל הקורסים המקוונים. יש לכם שאלה דחופה? סביר להניח שתצטרך לחכות כדי לקבל תשובה. האם המדריך פירש לא נכון את השאלה שלך? תצטרך לשלוח הודעה נוספת ולהמתין שוב לתגובה.

ישנם חסרונות ייחודיים רבים בלקיחת קורסים מקוונים בתחום הרפואי. צריך ללמוד איך לצייר דם? אתה לא יכול לנעוץ מחט במחשב! דיאגרמות חזותיות, אפילו כשהן משלימות בסרטונים, לעולם לא יתנו לך תחושה של עבודה על מטופל חי. רוצה לדעת אם אתה מבצע הליך שגוי? לא תקבל משוב כשאתה בוחר בלמידה מקוונת.

היתרונות של למידה מסורתית

תוכניות הכשרה רפואיות בישראל מתהדרות ביתרונות רבים על פני קורסים מבוססי אינטרנט. מהכיתה ועד מקום העבודה, מגע עם אנשים אמיתיים במצבים אמיתיים תמיד יתן לך בוסט.

 1. למידה מעשית: ההוראה בכיתה אינה מוגבלת לספרים והרצאות. זה כולל גם הדגמות חיות, תרגילים קבוצתיים ותרגילים מעשיים. בין אם אתם מתכננים לעבוד במסגרת קלינית, לעזור לאחיות לעשות את הסיבובים היומיומיים שלהן, או במשרד רפואי, תיוק וקידוד ניירת, העבודה דורשת מיומנויות מהחיים האמיתיים. בתחום מעשי כזה, אין תחליף ללמידה מעשית.
 2. הוראה אחד על אחד: כשאתה לומד את החבלים, היכולת לנהל דיאלוג קדימה ואחורה היא קריטית. רוצה הדגמה טובה יותר של הליך מסוים? צריך מישהו שיראה אותך מבצע משימה וייתן לך משוב? רוצים לדעת מה כדאי לעשות במצב נתון? עם מדריך חי, אתה מקבל את היתרון של אינטראקציה מיידית והכוונה אישית.
 3. חוויה בעולם האמיתי: סביבות למידה מסורתיות כמו בתי ספר להדרכה של חברת ניתאי בישראל לא רק מציעות הוראה בכיתה. הם גם מספקים הזדמנויות להתמחות בבתי חולים מקומיים, מרפאות ומשרדי רופא. זה אומר שתקבל טעימה ממה זה לבצע את המשימות היומיומיות של עוזר רפואי. זה לא רק ייתן לך את הביטחון להצליח ביום הראשון שלך בעבודה; זה גם ייתן למעסיקים את הביטחון להעסיק אותך. מצד שני, אתה עלול לגלות שעבודה קלינית היא לא בשבילך. עדיף לברר מוקדם, כאשר פחות קשה לשנות כיוונים.
 4. הזדמנויות רשת: התמחויות הן יותר מהזדמנויות למידה. במקרים מסוימים, הם ראיונות. במהלך ההתמחות בבית חולים מקומי, אתה עשוי לגלות שאתה אוהב את העבודה ומסתדר היטב עם הצוות. זה יכול להוביל למשרה קבועה. בסופו של יום, מפקחי ההתמחות שלך יכולים להיות המעסיקים העתידיים שלך. גם אם ההתמחות שלך לא מובילה ישירות לעבודה, נטוורקינג עם עמיתים לסטודנטים ומדריכים מקושרים היטב תמיד יעניק לך יתרון על פני מישהו שרק עבר את זה התנועות של קורס מקוון.
 5. הנחיית קריירה: המדריכים בבית הספר לא רק ילמדו אותך את היסודות; הם גם יעזרו לך לעשות את המעבר למקום העבודה. הם ייעצו לך לגבי אפשרויות הקריירה שלך, יכוונו אותך בכיוון הנכון ויביאו אותך לקשר עם אנשים שיכולים לעזור לך להבטיח עבודה. לבסוף, עם הסמכה ממרכז ההדרכה בקורות החיים שלך, מעסיקים פוטנציאליים יידעו שהם מקבלים מישהו שקיבל את ההטבה של הדרכה מעשית ואיכותית. יש סיבה שיש לנו בוגרים שעובדים כמעט בכל בית חולים גדול בישראל. קפוץ לקמפוס שלנו כדי ללמוד ממקור ראשון את היתרונות של תוכניות ההכשרה הרפואיות המעשית שלנו.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button