בריאות וספורט

למה הגיע הזמן שעשרות אלפי נשים הרות יפנו אל הרופא שלהם וישאלו: דר', אתה ממליץ לי על DHA?

רוב הנשים עוברות את זה במסגרת הבית, כשהן הופכות בית שמח, לבית מתוח ועצוב, הכולל ילדים עצובים ומתוחים ובעל טרוד. במקרה כזה חלקן תקבלנה תרופות הרגעה, חלקן תרופות פסיכיאטריות ובמקרי קיצון, אפילו אשפוז.

הבעיה היא הורמונלית, יאמרו מספר רופאים, הבעיה היא לחץ נפשי יאמרו אחרים.

ובינתיים יש אישה הסובלת מאד, בעל וילדים טרודים , כי אינם יכולים לעזור. ומנגד עומדת המערכת הרפואית שמסיבותיה שלה איננה מוכנה להודות שהמלך עירום, שהבעיה ברוב המקרים איננה תרופתית, אלא אחת ולתמיד ללמוד את מבנה המוח האנושי ולהבין שכשמשהו חסר במוח, האישה איננה מתפקדת, הבית איננו מתפקד ומערכת הבריאות שלנו איננה מתפקדת כהלכה גם היא!

מחקרים רבים נערכו בארצות הברית, בגרמניה, קוריאה, אוסטרליה ואפילו בישראל. האמריקאים כדרכם נכנסו לנושא בגדול, לאחר שהמחקר שהתפרסם במגזין הרפואי קוקריין הראה להם, שחסר DHA אומגה 3 בזמן ההיריון מביא לאחוזים גבוהים של לידה מוקדמת ולנזק כלכלי שנתי בארצות הברית של 6 מיליארד דולר!

נמצא גם שחוסר באומגה 3 בכלל ו DHA בפרט, מביאים לדיכאונות, לחרדות, לילדים חסרי קשב ולהורים סובלים.

בארצות הברית ובגרמניה במקביל התפרסם אינדקס אומגה 3 המראה יחס הפוך בין רמת אומגה 3 בדם ורמת מחלות, החל מלב וכלי דם וכלה במחלות תפקודי המוח כמו במקרה דנן.

קצת מידע בסיסי:

המוח הינו גנרטור חשמלי משוכלל הבנוי מ 100 מיליארד תאים זעירים, שכל אחד מהם דם הוא מתפקד כגנרטור חשמלי זעיר.

הולכת הפקודות החשמליות מתאי המוח לגוף נערכת במוליכים חשמליים הנקראים אקסונים. כדי שלא יהיה מגע בין אקסון לאקסון ולא ייווצר קצר חשמלי, המוח מייצר שכבת בידוד לבנה המורכבת משומנים וחלבונים ונקראת מיאלין.

DHA הוא אחד הרכיבים העיקריים במיאלין.

המוח האנושי בעיקרו הוא רקמה שומנית.

30% מהרקמה השומנית אצל אדם בריא היא DHA אומגה 3.גם העובר בדרכו להפוך לילד, חייב להגיע לרמת DHA של 30% במוח שלו.

בשליש האחרון להיריון מתפתח המוח של העובר. אם התזונה של האם לא כוללת מספיק DHA אומגה 3, אין מספיק אומגה 3 לחלק לשניים. ומכך, כשהאם מספקת את צרכי העובר, היא חסרה בעצמה DHA.  

כיוון ש DHA הוא אחד הרכיבים העיקריים בשומן החלבוני המבודד מיאלין. חוסר ב DHA גורם לפרימת המיאלין ולקצרים חשמליים במוח! זוהי הסיבה העיקרית לדיכאון בכלל ולדיכאון אחרי לידה במיוחד!

כל מה שצריך הוא להכניס לבדיקת הדם פרמטר נוסף והוא בדיקת חומצות שומן בדם. הבדיקה איננה יקרה ובמחיר מכשיר MRI אחד, אפשר לרשת את כל בתי החולים וקופות החולים במכשיר פשוט זה.

בארצות הברית, גרמניה וקוריאה כבר עושים את זה, נראה איזו מפלגה אצלנו תניף את דגל הבריאות בכלל ולנשים בפרט.

זאת ועוד, תוספי תזונה של אומגה 3 המכילים שילוב של DHA ו- EPA  נמצאו כעשויים להפחית סימפטומים של ADHD  וכן עשויים להשפיע על הישגים אקדמאיים של ילדים הסובלים מ DCD (הפרעות התפתחות בקואורדינציה).

בנוסף, נמצאה אומגה 3 כיעילה בסיוע לטיפול מניעתי בדיכאון, שמירה על מצב רוח תקין ועוד. היבט נוסף שראוי לציין בהקשר להשפעה על המוח, הוא העובדה כי חומצות אלו מסייעות גם במניעת קרישי דם וזרימת דם תקינה.  

עם זאת, חשוב לדעת שלא בכל תוספי התזונה שנקראים בשם אומגה 3 ניתן למצוא בדיוק את אותן חומצות השומן. למעשה, במרבית התוספים לא קיים הרכיב החשוב DHA -, או קיים במינון לא מספק.

חברת  "אומגהמור" ("OmegaMore") הישראלית, מספקת לנו אלטרנטיבה טבעית ובטוחה לשימוש לכל מי שמבקש להעשיר את תזונתו בחומצות אומגה 3 מסוג DHA. ובמיוחד לצמחונים וטבעונים המעוניינים להימנע מצריכת מוצרים מן החי. החברה מציעה מוצר בשם "ALGEA DHA PREMIUM" – תוסף תזונה המבוסס על DHA  מאצות ים במתכונת נוזלית הכולל DHA וויטמין D3 ותמציות טבעיות של אשכולית ותות. המוצר מבוסס על פורמולה חדשנית בעלת רכיבים חיוניים אשר מחקרים רבים הראו כי חיוניים למניעה והתמודדות במחלות קוגניטיביות כגון אלצהיימר, דיכאון ו-ADHD, כמו גם במגוון רחב של בעיות בתפקודי לב, כבד, סרטן גרורתי ועוד.

המוצר מתאים לשימוש כבר מגיל הינקות וכן לילדים, בני נוער ומבוגרים ועשוי לסייע לסובלים מבעיות קשב וריכוז, להתפתחות תקינה של המוח, שיפור יכולת הריכוז ועיבוד המידע ועוד. מטרת המוצר היא לשפר את איכות החיים ע”י מניעת התפתחותן של רוב מחלות תפקודי המוח, ובנוסף מחלות הלב וכלי דם, ואף להקל ברמת המחלות הקיימת ע”י מילוי החסרים של DHA אומגה 3 בגוף. המוצר אף מסייע לעכב\למנוע התפתחות הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים, וכן מסייע להתפתחות העובר . 

זה תוסף תזונה שעל פי מחקרים מוריד משמעותית את תחלואת הלב והכבד, מפחית סיכונים למחלות כרוניות ועוזר לנשים בהריון להוליד ילד בריא יותר. תוסף שהוא נגיש לצריכה גם לאנשים שאינם מסוגלים לצרוך גלולות – בצורת שמן או אבקה.

הוא עשוי מאצות מאפשר לאנשים שאינם יכולים לצרוך תוספים דומים שבד"כ מבוססים על דגים או קריל (סרטן קטן), לכן טבעונים וצמחונים יכולים לצרוך אותו וכך החברה פונה לשוק רחב אשר נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות. "ALGEA DHA PREMIUM" אינו מכיל שאריות של דגים או בע"ח אחרים מן הים. את האצות מגדלים בבריכות מים מתוקים המומלחים במלחים שונים, זהים לרמה של מי ים, אך ללא חשש מחלקיקים מזהמים הנמצאים בים עצמו. לכן האצות אינן מכילות רעלים, מתכות כבדות או יוד.  

המוצר "DHA PREMIUM "ALGEA, מיוצר במפעל בגליל, תחת תקנים מחמירים של FDA, משרד הבריאות הישראלי וכן אישור איכות אירופאי של NOVEL FOOD  ושל מעבדות SGS  העולמיות.

למוצר הכשר מטעם בד"ץ העדה החרדית ירושלים.

את "PREMIUM "ALGEA DHA, ניתן להשיג בבתי הטבע ובתי המרקחת השונים ברחבי הארץ וכן בחנות אינטרנטית.  

למידע נוסף בקרו באתר החברה.

שאלות מקצועיות יש להפנות אל ישראל גלמורomegalmor@gmail.com 

 050-7589204

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button