Uncategorizedכסף

לכאורה המורה לאנגלית ה״מגמגם״ מציע את התוכנית המושלמת : בלי להסתבך עם חוקי דקדוק ומכל מקום בעולם אתה עכשיו תלמד לדבר אנגלית תוך 42 יום.

לכאורה המורה לאנגלית ה״מגמגם״ מציע את התוכנית המושלמת : בלי להסתבך עם חוקי דקדוק ומכל מקום בעולם אתה עכשיו תלמד לדבר אנגלית תוך 42 יום.

לא הייתם מצפים ממורה לאנגלית להתוודות שהוא לא אוהב חוקי דקדוק שאין לו תעודת הוראה והוא בכלל מעדיף לתת כמה שפחות מבחנים.

גם לא הייתם מצפים שמאות תלמידים יתחילו לדבר אנגלית שוטפת תוך פחות מחודשיים בהשקעה יומית של 29 דקות עד – שעה ביום בלי ספרי לימוד.
בטח גם לא הייתם מצפים שאפשר ליהנות מהלימוד ולהרגיש בפעם הראשונה שבאמת בא לכם להגיע לשיעור הבא שלכם באנגלית.
כך דניאל בנשי היזם ומפתח השיטה של ספיזי עשה זאת :

כמו הסדרה ״פאודה״ שמלאה במתח ציפייה והרפתקאות, ככה דניאל בנשי: מומחה ל-NLP, בוגר קורסים מתקדמים, מורה ומפתח השיטה של ספיזי עם יכולות הרצאה בשפה האנגלית שמעוררת השראה ישראלית.

דניאל פוצח בווידוי מפתיע : ״אני גמגמתי במבוכה עד לפני חודש כי פשוט הייתי נתקע, וכי לא מצאתי את המילה המדויקת שרציתי להגיד..אתה יודע איך זה, אח״כ זה פוגע לך בביטחון ומשם עבודות בחו״ל נראות לך כמו משימה בלתי אפשרית, והשלב אחרי זה אתה מאבד אמון בשיטות הקיימות בשוק. שורה תחתונה קיבלתי בוקס לאגו והייתי חייב להוכיח לעצמי שאני יכול. פיתחתי את השיטה שכבר הייתי עם הגב לקיר התחייבתי לעצמי, ובפחות מ-40 יום עם מינימום זמן ומקסימום תוצאות. העברתי הרצאות באנגלית ומכרתי את השירותים השונים שלי בעולם ללקוחות (שמנים) באנגלית.״

כשמדברים על מורה לאנגלית שונה עם ״סגנון אחר״, שלא אוהב להתעסק בדקדוק וששיעור של שעה משעמם אותו עד כדי פיהוק, ברור שגם התלמידים שלו ייהנו מהחשיבה מחוץ לקופה של המדריך הכי לא שגרתי ובמיוחד שעם תוצאות לא מתווכחים.

ואכן, דניאל פיתח קונספט של תוכנית אינטרנטית לדיבור אנגלית בצורה ייחודית שמותאמת לישראלים עם תפיסה ואורח חיים דומה לשלו, אלו ששעות היממה לא מספיקים להם, וגם לישראלים שמבינים שזה בזבוז זמן לשבור את הראש על דקדוק ושאפשר פשוט לדבר אנגלית בלי לצאת מהבית.

שיא השיאים: התוכנית של ספיזי בנויה באופן שגורם לכך שהמוח מטמיע את השפה האנגלית בתת המודע, בזיכרון ארוך הטווח לכן לא צריך להשקיע יותר מחצי שעה עד שעה ביום והכלים מוטמעים בצורה חזקה. דמיינו את עצמכם משתרעים על הספה מול הטלוויזיה לפני שינה, יושבים עם פופקורן בקולנוע, נוהגים בפקק בדרך לעבודה, ישנים במיטה בלילה, עובדים על מסך המחשב, משתזפים בחופשה. כאשר המוח שלכם לכאורה במצב של מנוחה אבל.. ממשיך בתת המודע לבצע תהליכים שלמדתם בקורס ואת התירגול תוכלו לעשות בכל רגע נתון על הסביבה שלכם, בכל רגע נתון במציאות שלכם.

לימוד (כמעט) ״נטול״ לימודים

לפלא המדהים הזה שיצר דניאל בנשי קוראים ״speasy״ – תוכנית הלימודים הסנסציונית של מוסדות החינוך האינטרנטיים מביאה לתוצאות מעולות במינימום זמן ומאמץ ובלי לצאת מהבית. את משימות התכנית ניתן לבצע בכל מקום ומכל מקום, בצפייה דרך המחשב, הסמארטפון, הטאבלט (מה שנוח לכל אחד).

שיעורים מדויקים וממכרים של עד 29 דקות ביום, אח”כ תרגול קצר בהתאם לנלמד באותו שיעור וגמרנו. 

העבודה אומנם קצרה אבל מאוד אפקטיבית, ועובדת על כל ערוצי הקליטה שלנו במוח ובכך היא יעילה בהרבה משיטות הלימוד הישנות שקיימות כרגע בשוק.

דניאל בנשי:  ״בספיזי בשיעורים של בין 12 ל-29 דקות אתה תהיה הרבה יותר מפוקס ותקלוט יותר חומר מאשר להתיש את המוח ב- 120 דקות של שיעורים מפרכים ללא מטרה פרקטית״

מסביר דניאל במשפט קצר וקולע (כמו התוכנית..).

הקונספט של לימוד (כמעט) נטול לימודים. נשמע מושלם. אפילו יותר מידי טוב מכדי להיות אמיתי. דניאל מבין בדיוק למה אנחנו חושבים ככה, אפילו חצי נסערים מהגילוי, והוא שמח להסביר בפשטות.

דניאל אז אתה מדבר על בין חצי שעה – לשעה ביום ו.. זהו, לא הבנתי ?

״נתחיל בזה שלימודים תמיד לא נשמעים הכי כיף להרבה אנשים. לרוב תקופת לימוד היא ארוכה.. לאחר מכן יש תקופת מבחנים.. זה דורש הוצאה כספית מאוד גדולה והרבה גם מתייאשים ופורשים.

נמשיך בזה שזה לא סוד גדול ולא בושה להגיד שלרובנו גם יש חיים חוץ מלימודים וכולנו עסוקים בשיגעון של – משפחה, בית , חברים , הורים, ילדים , קרייה , סידורים, בילויים, עבודה.. ובקושי יש לנו זמן לעצמנו לנשום. לכן, זה חייב להיות לימוד קצר, תכליתי וכיפי.״

העובדות בשטח מתחברות באופן מושלם למה שדניאל אומר – מחקרים הוכיחו שריכוז לזמן קצר הוא הרבה יותר אפקטיבי לצורך קליטת מידע חדש מאשר שהייה ולימוד לאורך זמן רב. “בנוסף עם השיטה של ספיזי אנחנו מכניסים את המוח למצב למידה חוויתי והקליטה הופכת לאיכותית יותר כאשר כל ערוצי המוח מגורים, אין לך שום אפשרות אלא פשוט להתחיל לדבר אנגלית, ואם תתמיד בתוכנית, היא מאוד מהר תהפוך לשפה שנשלפת ישירות מתת המודע שלך, וזה מה שנקרא אנגלית שוטפת, מהצד זה נראה כמו קסם, אבל זה ממש לא, כך המוח שלנו עובד״, אמר דניאל .

ממש וואו. נשמע כמו חלום לבחור ״סתום״ כמוני, מודה

״קודם כל אין כזה דבר סתום, זו אמונה שעוצרת אותך אז שים אותה בצד רגע. ותבין שעם התרגילים שקיבצתי והשיעורים שחיברתי והסדר שלהם לפי רמה, שלב שלב. לא משנה איזו רמה אתה כל עוד נחשפת לשפה האנגלית מתישהו בחייך, ואתה יודע את ה- abc (ויש לך סמארטפון או מחשב שאתה יודע להפעיל ולהשתמש בהם). ברגע שתתמיד בתוכנית, אתה פשוט תדע לדבר אנגלית שוטפת תוך 42 יום. מה גם שאתה תוכל להמשיך ולנהל חיים נורמליים, להקציב זמן למשפחה לילדים לעבודה ולדברים שאתה באמת אוהב, לא צריך להתחיל להיכנס למשטר של סטודנט בסוף הסמסטר.

ספיזי: דרך הקיצור שמאפשרת לי ללמוד לדבר אנגלית בזמן קצר מבלי לשבור שיניים על דקדוק ולהמשיך לחיות את חיי היומיום שלי בנוחות עם זמן פנוי

לא תמיד דניאל דיבר כמו שהוא מדבר היום – עם ביטחון, אוצר מילים רחב, ושנינות לשונית מסוגננת. לכן, דניאל מספר שהוא הכי מבין את התלמידים שלו. ״אני עברתי תקופה מאוד אפלה לא הצלחתי למצוא מקום לישון כשגרתי בחו״ל..  פשוט לא סמכו עליי והרגישו שאני איזה מהגר מישראל שמושך את המילה עם מבטא לא מובן (שנינו יודעים מה חושבים על ישראלים אז על כמה וכמה שחובת ההוכחה היא עלינו ואין לנו מילה וחצי באנגלית). כל פעם שניסיתי להשיג דירה קיבלתי סירוב בנימוס כי הצד השני פשוט שמע אותי נתקע ומתבטא בצורה שלא נותנת תחושה טובה לצד השני לבטוח בי. במקום לחפש מה אני אומר לו הייתי עסוק בלפרש בראש שלי מה אני רוצה להגיד לו, אגב זו הבעיה של רוב האנשים, הם מתרגמים בראש…

בהתחלה הייתי רחוק מאוד ליישם את מה שאני מלמד אני מודה. עולם האנגלית הישן דיבר רק חוקי דקדוק ברורים ועל שינון מתסכל בלי יכולת הבנה אמיתית. עד שפשוט הלכתי לאיבוד שם וכבר לא הבנתי מה רוצים ממני. תן לי לשאול אותך משהו ששאלתי את עצמי מי אשכרה למד לדבר שפה בעזרת חוקים קודם? האם תינוק שנולד לומד חוקים או שפשוט מדברים איתו? עכשיו אתה מבין…״

אז איך קרה המהפך ?

״ כמו שאמרתי, הייתי ממש עסוק, רצתי ממקום למקום. עם דאגה לצוות של מוכרים ישראלים והולנדיים, לחץ של מקום לישון בו, משפחה בארץ, לקוחות וסדר עדיפויות לקוי ולא נורמלי (עד כדי כך שלפעמים גם דילגתי על ארוחות ביום). אני שמתי את עצמי אחרון ב׳שרשרת המזון׳ אחרי הצוות שלי אחרי המשפחה שלי וכל זה כשלא היה לי מקום לינה מסודר. והבנתי שאין לי ברירה אם אני רוצה לעלות שלב בחיים שלי אני חייב לעבוד על האנגלית שלי ואין לי זמן אז אני חייב לעשות את זה במינימום זמן ולהגיע למקסימום תוצאות. ושם התחלתי להרכיב את השיטה.

פיתחתי את השיטה של ספיזי, לימדתי את עצמי עד למקום של דיבור שוטף תוך פחות מ- 40 יום במקרה שלי. העברתי הרצאות באנגלית וטסתי לכנסים בינלאומיים ודברתי על במות של עשרות, מאות, וגם בשיא העברתי סשן בהיכל ענק מול 4000 אנשים בקהל, וכל זה כמובן באנגלית.

מה גם שנהנתי מהתהליך כי פשוט הצלחתי וראיתי שזה עובד, כל מה שעשיתי זה לעבוד לפי שיטות nlp ושיטות לימוד חזקות עם כל מיני תרגילים שחקרתי על עצמי ואח״כ על התלמידים שלי השחזתי את השיטות ופיתחתי אותן לרמה של Speasy היום.”

שיטת Speasy היא ממוקדת ויסודית, תוצאה של חשיבה רבה ומדוקדקת שפיתח דניאל בנשי, לצד הכשרות שעבר ב-NLP, קורס של מיכא״ל, וקורסים נוספים עם ניסיון הנחיה של למעלה מ500 תלמידים ברמת אחד על אחד. כל זאת כדי שתוכל להשיג את המטרה של דיבור אנגלית שוטף תוך כדי שמירה על השגרה שלך, על אורח החיים שאתה אוהב, תוך כדי שפשוט מוסיפים פעולה פשוטה לשגרת היום יום כמו צחצוח שיניים. שגרה מהנה שמאוד קל לשמור עליה״.

קבוצת הוואטספ הכי רותחת בארץ

ובהתאמה לסדרה המסקרנת שהיא, התלמידים של ספיזי זוכים לצ׳ופר מדניאל בנשי ככה סתם כי הוא רוצה לייצר לכם קהילה תומכת ולגרום לכם ״להרגיש בחו״ל״. לפעמים זה גם בכלל בונוס של דמיון מודרך, לפעמים זה לייבים בפייסבוק, או ספרים דיגיטליים שאפשר לקרוא. 

״לפעמים עולות שאלות בקבוצה והמנטורים לא מספיקים לענות אז אחד התלמידים מזדרז ונותן תשובה לשאלה. מה גם שהשיתופים האישיים מחזקים נותנים מוטיבציה, וכחלק מהתוכנית חברי הקבוצה מדברים זה עם זה באנגלית. מבלי שאף אחד ישפוט אותם או שהם ירגישו חסרי ביטחון כי אף אחד לא באמת מכיר אחד את השני מלפני וזה גם עושה פלאים.

ממש Power team – מרגש.

אני יודע שעשיתי עבודה טובה, כשאני רואה את האחווה הזו בקבוצה וכל הזמן אנשים נותנים חוות דעת ומשתפים ומחזקים אחד את השני באנגלית ומתגברים על מחסומים יחד. אני כל הזמן אומר מגיע לכם!. הם יודעים להעריך זאת והם נמצאים שם אחד בשביל השני.

תלחץ play ותפרגן לעצמך 

לקראת סיום, דניאל שולף עוד הפתעה. תתכוננו!

״גרמתי למאות אנשים להתחיל ליהנות מלימוד אנגלית. ואין סיפוק וכיף גדול מזה״, הוא אומר. ״התוכנית של ספיזי פשוט עוזרת לך להעלים את כל המחסומים והתירוצים שיש לך לא לדבר אנגלית . גם אם אתה בן  67 ואתה עדיין נתקע באנגלית ופשוט רוצה להוכיח לעצמך שאתה יכול, ובין אם אתה חייל משוחרר שרק זוכר אנגלית מבית הספר אבל מעולם לא השתמש בה, ורק צריך אנגלית כדי להתקבל לעבודה או לנסוע לחו״ל. או אפילו אם את אמא במשרה מכובדת שהסביבה שלה תופסת ממנה אישה ברמה גבוהה והיא מתביישת להודות במחסור השפה שלה באנגלית שעד עכשיו היא הסתירה זאת. ובזבזתם שעות על קורסים שונים וזרקתם עשרות אלפי שקלים – אני רוצה שפשוט תפרגנו לעצמכם״

אבל צריך זמן וסבלנות ופנאי, ו…

״אתה לא צריך שום דבר, ולא חייב גם לצאת מהבית. פשוט תיקח את הטלפון שלך או את המחשב או את הטאבלט ולך למקום שקט או בזמן נסיעה תנגן את ההדרכה שלי ולאחר מכן תענה על המשימות היומיות, זה כזה פשוט. תשאיר את זה פשוט כמו שזה, ישיר ופשוט. אני במהלך כל הקורס שולח לך מייל יומי שמפרט בדיוק מה צריך לעשות בכל יום ומפנה אותך לשיעור היומי, יחד עם קבוצת וואטספ, מנטורים ושיחות לייב בפייסבוק נעזור לך להתקדם ולעלות בשלבים, נדרבן ובעיקר נעזור לך לחוות את החוויה במלואה.

 כי בשורה התחתונה אנגלית זו כבר שפה בסיסית ומי שלא יודע אותה נשאר מאחור או מצטייר כפחות טוב״.

וכדי שלא יהיה סיכוי שתפספס את דניאל שהחליט ״לשבור את מוסדות הלימוד והשיטה המיושנת ללמוד אנגלית״, משחרר גם במתנה סרטון הדרכה על השיטה בחינם, בסרטון הזה כבר תוכל ללמוד כלים חזקים ותבין איך הכל עובד מאחורי הקלעים, פשוט תכנס ללינק, תלחץ פליי, ותגיד ברוכים הבאים לחיים חדשים ומלאי התרגשות.

דניאל מסביר:  ״אני כל כך רוצה בשבילך שברגע שתתחיל שפשוט לא תעצור ולא תוותר לעצמך ותבין שאתה באמת יכול, שתתחיל כבר ! פשוט תלחץ פליי וזהו. תעשה משהו למען עצמך. תמיד אנחנו שמים את עצמנו במקום האחרון ודואגים לסביבה שלנו למשפחה, לחברים מה יגידו עליי בעבודה ההורים. פעם אחת תעשה משהו בשביל עצמך תשקיע בעצמך, תעלה את ההרגשה החיובית שלך ותוכיח לעצמך שאתה סוף סוף מסוגל, שיקפיץ לך את הביטחון, את השמחה שלך, את האגו שלך, משהו שמיועד לך.״

רוצה לשמוע עוד מידע על השיטה? לקרוא וואטספים עם תודות של תלמידים וסרטוני וידאו של תלמידים ממש כרגע שנהנים בקורס ומשפרים את האנגלית שלהם ? מוזמן להכנס 

ולקבל הרבה סיפורים ומידע בלינק הבא.

לחץ כאן והתחל לדבר אנגלית שוטפת ברורה תוך 42 יום עוד הערב.

// הערת הכותב: חשוב להדגיש שלדניאל אין שום תעודת הוראה ולהפך הוא מתחמק מלקרוא לעצמו מורה, הוא רואה את עצמו כמנחה חינוכי עם שיטה ייחודית.

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button