צבא וביטחון

איך מתקבלים ליחידת שלדג המדריך המלא

שמי הוא ר', בוגר אדרנלין כושר קרבי ולוחם במיל' ביחידת שלדג ואת המאמר שליפנכם כתבתי על מנת לעשות סדר בבאלגן ולהעניק לכם את המידע לו תזדקקו אם אתם מכוונים להעפיל ליחידה יוקרתית ובצורה הנכונה ביותר לכם. 

יחידת שלדג ערוצי קבלה 

ליחידה שני ערוצי קבלה כאשר הראשון מתבצע בעודכם מלשבים לפני גיוס בעוד בשני תקחו חלק כחיילים סדירים במערך חיל האויר כאשר על הראשון אתן היום את הדגש. 

ערוץ ראשון – מיון קדם גיוס

א. יום סיירות ( יום שדה ) – כפי שכולכם כבר מכירים זהו מיון חד יומי קצר ותכליתי המונה לא יותר מארבע שעות של תכני קיצון פיזים באמצעותם יביאו לידי ביטוי את רף היכולות המנטליות שלכם ובשילוב השניים תאותרו לגיבוש היחידה.

ב. גיבוש מטכל האחוד – מדובר בגיבוש שמונה חמישה ימי קיצון כאשר בארבע מהם תתגבשו בפועל ובהן ישתתפו שש יחידות עלית מביניהם סיירת מטכל, שלדג, יחידת 669, מגלן, דובדבןויחידת אגוז, כאשר יחידת שלדג תקצה לכל צוות שני מגבשים מטעמה שיתפקדו כמלאכים למעט תרגילים ייעודיים אותם יובילו על מנת להביא אתכם לקצה גבול היכולת שלכם ולנתח את ההתנהלות שלכם בהם.

דגשים שעליכם להכיר 

  1. ליחידת שלדג אין מיונים עצמאיים ולכן על מנת להתקבל אליה תתבקשו לקחת חלק בגיבוש האחוד של סיירת מטכל.
  2. לשלדג זכות בחירה שנייה לאחר סיירת מטכל ובד"כ היא תאתר לשורותיה את מי מכם שהוביל בשלישייה הראשונה לאורכו של הגיבוש ובדגש לאחר יום הניפויים השלישי בו.
  3. גיבוש מטכל האחוד מתבצע פעמים בשנה, מועד מרץ לעלוי שמינית ( שכבת כיתה יב' ) וחודש נובמבר למסיימי שנות שירות ומכינות כאשר בכל אחד מהם כחמישים הקצאות ליחידה. 

מהם הקווים המנחים של מגבשי יחידת שלדג  

שני קוים מנחים ליחידה כאשר האחד זהה לסיירת מטכל בעוד השני שונה לגמרי – אותו אפרוש בפניכם.

אופי לוחם ( מצויינות ) – בשונה מסיירת מטכל שיתעדפו אופי על פני ביצועים אצלנו היחס הוא שווה לגמרי ואין מציאות שזה יתקיים ללא זה. 

על מנת שאנו נשים עליכם עין עליכם לשקף חוסן מנטלי גבוה מהרגיל שיתבטא בחציית נקודות תשישות אליהן נביא אתכם במהלכו של הגיבוש האחוד, הוצאה מהכוח אל הפועל בכל מצב נתון ואלו תוך חציית הגבולות של עצמכם ובצורה מתמדת. 

וזהו תקציר מתוך מאמר מלא בו תמצאו את כלל הדגשים אותם אתם נדרשים להכיר, הקווים המנחים המלאים של מגבשינו, סיקור מועד הגיבוש האחרון דרך עיני המדריכים ומהו הליך ההכנה המתאים ביותר לסוג מיונים שכאלו ומסלול ההכשרה שאחריהם אותו תמצאו במאמר המלא של איך מתקבלים ליחידת שלדג

Adrenalin-Israel

אדרנלין כושר קרבי הינה החברה המובילה והבלעדית בארץ להכנה ליחידות העלית של צבא ההגנה לישראל וגופי הביטחון שאחריו אשר עומדת כגוף ההכנה היחיד לו אישור הפעילות האחרון החתום ע”י גופי הממשל הרלוונטים בינהם, משרד החינוך, צבא ההגנה לישראל ומשרד הביטחון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button