אינטרנטיזמותכסף

חשיפה אינטרנטית: הבטחת ההכנסה שישראלים חולמים עליה

יכול להיות ששמעת על דרכים ליצירת הכנסה נוספת מהבית ״בלי לזוז מהמיטה״.. צמד המילים ״עבודה נוחה״ לא מפסיק לקבל דירוג גבוה במנוע החיפוש של גוגל בשנת 2019, אז למה אלפי ישראלים הפסידו כספים רבים באינטרנט, איך אפשר לזהות נוכלויות אינטרנטיות בשנת 2019 והאם קיימת תוכנית שיכולה באמת להוביל לחירות אמיתית דרך האינטרנט? כתבת תחקיר.

שנת 2019 כאן, ואיתה אלפי ישראלים צעירים ומבוגרים כאחד שמחפשים את מזלם בעידן הכסף האינטרנטי.

מנגד עומדים משווקים ממולחים שמחפשים להפיל ברשת שלהם אלפי תמימים שעסוקים ב״מרדף לזהב״. תמימים שמאמינים בלב שלם שקיימת אפשרות להרוויח כספים באינטרנט.

המחקר שלנו מגלה שתעשיית ה״הכנסה נוספת מהבית״ מונה כמה קטגוריות מרכזיות:

1. שיווק רשתי (mlm)

2.  חנות אינטרנטית

3. מסחר במט״ח – אופציות בינאריות

4. מאני האקינג (אדם טל) שיווק שותפים

השיווק הרשתי:

תעשיית השיווק הרשתי הנה פלטפורמה חוקית (לרוב) למכירת מוצרים וגיוס מפיצים.

התעשייה מתחלקת למגזרים רבים ומגוונים של מוצרים ממתן שירותי חופשות\השקעות עד מכירת מוצרי בריאות וטיפוח. רבים מהמפצים בתעשיית השיווק הרשתי נמנעים ואף סולדים מלהגיד שזו היא שיטת הפירמידה.

פירמידה לא חוקית זו היא תוכנית עסקית המבוססת על צירוף מתמיד של משקיעים בלבד למוצר\שירות כאשר המוצר אינינו קיים או שאינו מייצר מחזור מכירות אמיתי לבסיס לקוחות מוצק.

אולם לרוב סכמת הפירמידה הנן סכמות הקיימות בפלטפורמת השיווק הרשתי, כאשר הפוקוס של החברה הוא לגייס עוד עובדים שיעבדו תחתיכם וככל שצוות המכירות מגייס יותר, ומייצר מכירות מעמדך בחברה גבוה יותר והתגמול הכספי בהתאם, יש להוסיף שדבר זה קיים גם בחברות לגיטימיות בשוק.

מן המקרים שמצאנו חלק ניכר מחברות השיווק הרשתי האינטרנטיות (לא בעלות מוצר פיזי) הן הונאות פונזי ויש להיזהר מהן.

חלק אחר מהחברות אכן לגיטימי ורשום תחת פיקוח מסודר.

תוכנית התגמול בשיווק רשתי יכולה להניב תוצאות יפות אך ברוב המקרים נראה שמי שהצטרף ראשון אכן בפוטנציאל גדול יותר להרוויח מכל השאר. משיחות עם מפיצים רבים בתחום נראה גם שהעבודה אינה מתגמלת את בעליה כפי שרצו.

חנויות אינטרנטיות:

חנויות וירטואליות כגון איביי ואמזון פרצו מאוד בקרב הקהל הישראלי בעשור האחרון וההסבר הברור לזה הוא הפרסום וההצלחה שרבים נחלו במגזר זה.

חנויות וירטואליות באמזון ואיביי הנן חנויות שמקבלת תנועה באופן אורגני מחיפושים בפלטפורמה (איביי\אמזון). בכתבה שנכתבה בדה מרקר פורסם שבשנת 2017 ישראלים רכשו בחנויות אינטרנטיות ב14 מיליארד שקל בשנה.

מאחורי המספר הזה עמדו גם ישראלים שקיבלו עמלות שלא היו מביישות אף מנכ”ל במדינת ישראל.

בעלי החנויות מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות – בעלי מוצר ״פרייבט-לייבל״ (private label)

והעברת מוצרים שיטת הדרופ שיפינג (drop shipping).

בשיטת הפרייבטלייבל (private label) בעל החנות צריך לגייס כספים משלו לארגן מוצרים בהזמנה ממקומות שונים בדרך כלל מסין, לשלם לפס ייצור ולמכור את המוצרים שלו. לרוב דבר זה צורך השקעה התחלתית רצינית וכרוך בעבודה סיזיפית של התנהלות מול ספקים זרים שליחת מוצרים ותמיכה של שירות לקוחות.

אך חשוב לציין שזו היא גם השיטה הרווחית ביותר בקטגוריה הזו.

שיטת דרופשיפינג (drop shipping) זו היא השיטה הזולה ביותר כאשר המוכר מניח מוצר על המדף הוירטואלי שלו בחנות, והמוצר לא בחזקתו האישית משמע יש ספקים שדואגים לכל תהליך ניהול ההזמנה ושולחים את המוצר ללקוח, המוכר רק דואג לקניות אונליין מהמדף שלו אך העמלה מאוד נמוכה וכדי להגיע להכנסה מספקת מהבית יש צורך לשנע המוני לקוחות לקנות בחנות.

מסחר במט״ח אופציות בינאריות:

בישראל נאסר על מסחר באופציות בינאריות משום שברוב המקרים החברה שמקיימת מסחר בשיטה זו היא חברה שמניבה רווחים מהפסדי הלקוחות שלה מה שגורם לחברה לדרבן את המשקעים בה להפסיד כסף ולא להרוויח.

ממחקר שנעשה גילינו שרוב החברות עצמן יכולות לתאם את גרף ההצלחה ואת ברז ההשקעה של המשקיע מבלי לשאול אותו כלל, דבר שיוצר תלות מלאה של הלקוח באמינות החברה.

אך כאשר החברה ניזונה מהפסדי לקוחות והיא עצמה שולטת בברז התשואה של הלקוח, המשחק מכור ו״הבית תמיד מנצח״.

בישראל נאסר על מסחר באופציות בינאריות אך עדיין קיימות חברות רבות שעובדות בארץ ללקוחות בחו״ל.

4. מאני האקינג אדם טל (money hacking)

מי זה אדם טל והאם הוא רמאי?

אדם טל המוכר גם כבעל קורס הפושטק (שיווק שותפים), מפתח שיטת מאני האקינג שמייצרת הצלחה בקרב המוני ישראלים כיום בשוק.

בגיל 26 אדם ייצר לעצמו מעל ל – 1.2 מליון ש״ח בשנה בעמלות משיווק שותפים.

בעדויות שמצאנו כיום בישראל קיימים בזכות השיטה והלימוד של אדם טל תלמידים מבוססים כלכלית שמוכרים בתחום השיווק באינטרנט כגון: הדר אשוח – ילד הפלא, עידן וולר הקופירייטר – הטוב בישראל ועוד…

שיטת המאני האקינג של אדם טל הנה שיטה המבוססת על שיווק שותפים ובונה גם את החשיבה הנדרשת על מנת להצליח.

השיטה מלמדת להשקיע כספים בשיווק במדיה החברתית של פייסבוק וברשתות השונות, הנוסחה של אדם נותנת כלים ומלמדת לייצר מנגון שיווק נכון להגדלת לקוחות לבתי עסקים שונים כאשר ההשקעה כספית מותאמת לכל תקציב ובהתאם לרצון המשקיע.

אדם מספר שבתחילת הדרך שלו התחיל את ההשקעה הראשונה שלו רק ב5$ משום שחשש ולא רצה להפסיד כספים.

כיום אדם טל הוא המנטור המרוויח ביותר בשיווק שותפים בישראל, ובעולם מקומו מדורג במקום ה-30 מכל המשווקים בעולם.

שיווק שותפים עובד על הצורך של בתי עסק שונים, בעלי מוצר או שירות, הזקוקים למתווך אמצע שיקשר אותם אל הלקוחות שלהם. השיטה משתמשת במדיה החברתית (פייסבוק ואינסטגרם..) ובמנועי חיפוש כמו גוגל ויוטיוב כדי להנגיש ללקוח את בית העסק שמספק את השירותים השונים. המתווך מרוויח עמלות מבעל השירות\המוצר על יצירת לקוחות או תנועה לעסק שלו.

לאור הדברים שבדקנו נראה ששיטת המאני האקינג בשיווק שותפים של אדם טל היא השיטה הרווחית ביותר ליצירת הכנסה. השיטה דורשת השקעה כספית מזערית ואין צורך להתעסק עם לקוחות ושילוח ובעלת פוטנציאל רווחים גבוה שבדרך כלל עומד על 50% מערך המוצר.

אולם שיווק שותפים מצריך זמן התמדה וסבלנות דורש השקעה כספית מינימלית וקשה לעשות את הצעד הראשון לבד בלי הדרכה מסודרת ומלאה.

כיום קיימת סדרת רשת ייחודית וחינמית של אדם טל בה הוא מסביר בהרחבה על השיטה.

כדי לקבל את הסדרה וללמוד מאדם טל על השיטה ניתן ללחוץ על הקישור למטה:

קישור

Tags
Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button