תרבות חינוך

חובה עליך לחלום ובגדול!

כולנו חולמים, אבל יש כאלו שמשאירים את חלומותיהם במגירה ויש אפילו כאלו שחולמים בקטן, כי החברה מפחידה אותם ואומרת להם איך לחלום. ויש גם כאלו שמגשימים את עצמם ואת חלומותיהם.

אני כותבת ונזכרת באיזה רגע אחד במנאלי, בהודו היפה, שכתבתי לי את מחשבותיי וגם אז דודו טסה עלה לי לראש עם ציטוט משיריו: ״אפשר לחיות חיים שלמים על יד אבל לי מגיע לי יותר״.
לכולנו מגיע יותר פשוט אנחנו לא דורשים מספיק מעצמנו ולא דורשים מספיק מהחיים עצמם.
אנחנו בריצה אין סופית ובמרדף אחר הדבר הזה שנקרא -מירוץ החיים- ואז החלומות שלנו בורחים לנו מבין הידיים כי הזמן גם הוא בורח ואנחנו משקיעים את רוב מאמצינו בעבודה ובעשיית כסף.

כמה זה חשוב לחלום ולפנטז על מה שאנחנו רוצים להשיג, כמה זה חשוב לחלום לאן אנחנו רוצים להגיע ולפנטז על מי שאנחנו רוצים להיות.
הכל מתחיל במחשבה-בראש.
אנשים נוטים לחלום ולהשאיר את זה בגדר חלום כי זה מפחיד להעז ולצאת מאיזור הנוחות שלך, זה מפחיד פתאום לעשות דברים שונים ממה שהורגלת או ממה שהרגילו אותך לחשוב שזה נכון ואולי הכי מפחיד זה מה יגידו עליך.

אולי הורגלנו לחשוב בצורה מסויימת ולחיות את החיים לפי מסלול מתוכנן אבל היופי הוא לצאת מהרגלי החברה וליצור לעצמינו תבנית חיים שמתאימה לנו.

חלומות – זו מילה גדולה!
אבל מי החליט שזו מילה גדולה?
מי אמר שחלום תמיד הוא בגדר חלום?
ולמה שלא נצא מגדרינו כדי להגשים את החלום שלנו?

אז אנשים חולמים בכל מיני צורות ועל כל מיני דברים וצריך פשוט לזכור שהכל אפשרי.
צריך לדמיין ולחלום בצורה הכי מוחשית שיש ולהאמין שאנחנו ראויים לכל מה שרק נרצה.
לעוף על החיים שלנו ובגדול, שאני אומרת לעוף אני מתכוונת לנסות בכל דרך אפשרית להגשים את מה שאנחנו רוצים.

החיים היום מהירים, זזים בקצב מטורף וקל מאוד להישאב לשגרה הנוחה, קל מאוד לפספס את רגעי המנוחה בין לבין-הרגעים שבהם צריך לעצור ולדמיין את עצמך בגרסה הכי טובה שלך מגשים את החלומות שלך. החיים נוטים להחליט עבורינו ואנחנו צריכים להיות בבקרה להחליט מתי זה טוב ומתי אנחנו צריכים להגיד את המילה האחרונה.

אולי זה לא יהיה פשוט כי כבר מבית ספר מכתיבים לנו איך לחיות, כבר בתיכון יש אוכלוסיות מסוימות שמתייגים אותם למציאות מסויימת. יש כאלו שאומרים להם שהם טובים בעבודת ידיים כמו נגרות והם בכלל חולמים להיות רופאים, ויש כאלו שאומרים להם שהם בדיוק בדרך הנכונה להיות מהנדסים וכל חלומם הוא לכתוב את רב המכר הבא. אז כן אולי זה לא יהיה קל אבל צריך לשנות הרגלי חשיבה מפעם, צריך לשנות כמה נקודות מבט וצריך לזכור שההגבלות הן רק בראש שלנו.
והכי חשוב זה לא לתת מקום לדעות של אחרים להשפיע על החלטתינו, אלא לחבק חזק את החלום שלנו לפעול למענו.
בחברה שבה לפעמים מחליטים עבורינו אנחנו נמצא את המקום להילחם למען עצמנו, ואולי כך ככל שנגדל ונתבגר נצליח לצאת מתבניות העבר ונחיה בדרך שאנחנו מאמינים.
נחלום את שעל ליבנו
ולא נפחד להגיד את החלום בקול חזק..
וכן,
ללא ספק
להגשים אותו,
לא משנה כמה קשה יהיה הדבר.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button