צבא וביטחון

איך מתקבלים לסיירת מטכל המדריך המלא

יום סיירות מתקדם בצעדי ענק ואת הפוסט שלפניכם כתבנו למען אלו שמכוונים להעפיל ליחידה אותה הגדיר צהל כחוד החנית של צה"ל וזו אליה מתקבלים מאה מומעדים בגיוס חד שנתי בחודש נומבר מהם יסיימו עשרים וארבע לוחמים בלבד, אך לפני שנקפוץ לסוף נחזור לנקודת ההתחלה. 

סיירת מטכל ערוצי קבלה 

על מנת להעפיל לסיירת מטכל יעמדו לפניכם שני מיונים כאשר הראשון מוכר לכולנו ועליו נסקר, ואת השני נניח בצד כרגע משום שמספר ההקצאות ממנו נמוך מאוד ולא רלוונטי למי מכם שמכוון לחתור למגע כמו שאומרים.

סיירת מטכל מיון קדם גיוס :

יום סיירות – יום אחד כשמו כן הוא בו תבצעו ארבע תרגילי קצה שכל תכליתם היא לנתח את רף היכולות הפיזיות והמנטליות שלכם ואלו ע"י יציבות מקומכם ביחס לצוות למולו תתמודדו. 

גיבוש מטכל – תוכן המונה חמישה ימים מלאים בהם תתגבשו בפועל ארבעה ימים שלמים כאשר בחמישי תקפלו את מתחם הגיבוש ותבצעו את מסדר הדמעות המיוחל שאיתו התשובות למי מכם שהתקבל לסיירת מטכל או יחידת שלדג בעוד ששאר היחידות יעניקו לכם את תשובתיכם לאחר "דראפט" שיתבצע שבועיים לאחריו.

אחרי הסבר מפושט לעניין המיונים הקדם צהליים, הגיע הזמן להכנס לעובי הקורה ולהכיר מה יחפשו בכם מגבשי היחידה, לשם כך אמנה אחד משני דגשים משמעותיים שיעשה את על ההבדל.

דגש ראשון "מצויינות" 

מדובר ביחידה שמחפשת מועמדים להם מכלול יכולות גבוה אותם ישקפו כבר במועדי המיון אליה כאשר הפירוש לצמד המילים הללו הוא רמת כושר גופני גבוה מהרגיל, יכולות מנטליות יוצאות דופן, קור רוח, חשיבה מחוץ לקופסא לצד היכולת להוביל צוות של מועמדים שמבקשים כמוכם דבר אחד והוא להתבלט.

כל אלו מתרכזים במשך ארבע ימי פעילות עצימים כאשר סדר היום שבהם יחולק לשלושה חלקים, החלק הראשון הוא הבוקר בוא תבצעו תכנים פזיים ומנטליים חוצי גבולות, החלק השני שייך לשעות הצהריים המוקדמותבהם תעברו תרגילי מחשבה ודינמיקה קבוצתיים והחלק השלישי המוגדר כחלק הסוגר של היום שיתבצע זהה לחלוטין לחלק הראשון שלו. 

בכל שלושת החלקים האלו אתם מבקשים לשקף דבר אחד הוא הובלה חד משמעית על חבריכם לצוות וזו בצורה יציבה ומתמדת שתעיד עליכם “כמצוינים” מעל כולם.

איך מתכוננים לסיירת מטכל

על מנת להעפיל לסוג מיונים שכאלו הפועלים במתכונת יחסית לצד המתגבשים למולכם ותחת תכנים אגרסיביים לאין שיעור, לא תוכלו לעשות זאת ללא קבוצת כושר קרבי וזו אני מוסר לכם מניסיוני האישי. 
משכך, אמליץ לכם בחום לחפש קבוצת הכנה לצבא שתתאפיין בהכנה יעודית להליך מיונים שכאלו ותחתיה תעבדו בצורה ממוקדת ופרטנית תוך מתן יחס אישי ושימת דגש על מקסום רך מכלול היכולות שלכם להטמעת אולי הלוחם המתאים למערך יחידות החוד הצהליות

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button